Aktualności

Home / Aktualności / Tomasz Miśkiewicz Mistrzem Polski Seniorów w Skokach

Tomasz Miśkiewicz (LKS Nadwiślanin Kwidzyn) na klaczy Stakkato Lazar po raz pierwszy w karierze wywalczył w miniony weekend (4 – 6 sierpnia) w ośrodku jeździeckim Wierzbna Biały Las złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w Skokach (0,55 pkt). Srebrny medal zdobył Dawid Kubiak (KJ Sielanka) na wałachu Flash Blue B (5,19 pkt), a brązowy Michał Tyszko (TKJ Garbówek) na ogierze Colinero (6,15 pkt).

„W tym roku to był dla mnie bardzo ważny punkt docelowy. Bardzo się cieszę ze zdobycia złotego medalu Mistrzostw Polski Seniorów. Podczas Mistrzostw ważna jest koncentracja we wszystkich konkursach, przez wszystkie dni nie zrobiłem żadnej zrzutki, jestem bardzo zadowolony  z obydwu koni” – powiedział  Tomasz  Miśkiewicz.

„Za nami pasjonujący weekend pełen sportowych emocji i deszczu. Wybraliśmy najlepszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencji skoki przez przeszkody. Bardzo dobrze spisało się miejsce rozgrywania zawodów, podłoże oraz publiczność, która dopingowała zawodników, z których wyłonimy polską reprezentację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu”–  podkreśla prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Marcin Kamiński.

Zaledwie ponad tydzień temu polska drużyna skoczków w składzie: Adam Grzegorzewski (Issem), Maksymilian Wechta (Chepettano), Wojciech Wojcianiec (Chintablue), Przemysław Konopacki (Home-Run) zdobyła kwalifikację olimpijską Paryż 2024 podczas rozgrywanych od 27 do 30 lipca zawodów CSIO w Pradze.

W miniony weekend w Białym Lesie złoty medal w kategorii Młodych Jeźdźców wywalczyła Juniorka Iga Biegalska (JKS Barłomino) na wałachu Canabaz (8 pkt). Srebrny medal zdobyła Juliana Suska (KS Euro Holding Warszawa) na klaczy Cascadeuce (8,32 pkt). Brązowy medal trafił do Leny Maruszak (KS AZS UWM w Olsztynie) na wałachu Jetoulon Van De Rietvenne (9,06 pkt).

Złoty medal w kategorii Juniorów wywalczyła Daria Pietrzak (Adamus Equestrian) na klaczy Unica K (0,4 pkt), srebrny medal zdobyła Maria Brańka-Borja (WLKS Krakus SJ) na wałachu Diamond 2000 Z (3,5 pkt), brązowy medal trafił do Julii Ganowskiej na wałachu Number One (4 pkt).

W kategorii Dzieci złoty medal Mistrzostw Polski wywalczyła Iga Chojowska na klaczy Gi-Gi Star, srebrny medal zdobyła Maja Kliś  (KJ Trachy Gliwice) na klaczy Bel De Jour, brązowy medal trafił do Zuzanny Kuczerawy (KJ Platan Wrocław) na klaczy Uraca II.

W Białym Lesie rozegrano również VIII edycję Ladies Cup 2023, w której triumfowała Adrianna Ostrowska (SJ Napoleońska Zagroda) na klaczy Karola BS, druga była Joanna Rosicka-Tyszko (TKJ Garbówek) na wałachu Gandy De L’Abbaye, trzecia Agata Dahlke-Burda (KJ Sokół Damasławek) na klaczy Ielve.

WSPIERAJĄ NAS

AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

21.05.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a