Zaznacz stronę
Home / Aktualności / CSI Wrocław – informacja prasowa

Aktualności

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 466

CSI Wrocław – informacja prasowa

9 listopada 2020

W Grand Prix, pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia, o Puchar firmy WAGO, wystartowało 57 par, a do finałowego barażu zakwalifikowało się dziewięć. Dynamicznym i bezbłędnym przejazdem zwycięstwo zapewniła sobie reprezentantka Polski, a na co dzień amazonka KS Verso La Natura – Natalia Czernik dosiadająca 11-letniego ogiera Everdi. To pierwsza wygrana tej zawodniczki w Grand Prix zawodów międzynarodowych.

„Nie byłam dziś pewna zwycięstwa. Najbardziej w rozgrywce obawiałam się mistrzów Polski, ale tak naprawdę każdy miał dziś szansę, bo każdy przejazd był dość szybki.” – powiedziała zwyciężczyni.

Na miejscu drugim uplasował się czterokrotny mistrz kraju Jarosław Skrzyczyński na koniu Chacco Amicor, a miejsce trzecie zajął zeszłoroczny złoty medalista mistrzostw Polski juniorów – Aleksander Lewandowski na Jazzmir van het Halderthof. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonał też Wojciech Wojcianiec na Chintablue, Mateusz Tyszko na Zirocco Air oraz amazonki: Joanna Tłuszcz, Weronika Minkiewicz, Daria Kobiernik i Matylda Kasner.

Wyniki TUTAJ.

Finał Małej Rundy wygrał reprezentant Białorusi Siarhei Kazlou na koniu Sanczo. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba na Santorini L, a trzecie Magda Kamińska na klaczy Wodka Polka.

Wyniki TUTAJ.

Konkurs finałowy Elite Tour zakończył się zwycięstwem Alana Miechowicza na klaczy Bartonia. Tuż za nim uplasowała się Nataliia Syniavska z Ukrainy na koniu Bash, a trzecia była Agata Malewska na Escato.

Wyniki TUTAJ.

W ostatnim konkursie – finale Rundy Średniej – triumfował Jakub Krzyżosiak na klaczy Flotylla. Miejsce drugie zajął Adam Grzegorzewski na klaczy Happylina, a trzecie Kamil Grzelczyk na Seniorze.

Wyniki TUTAJ.

Tegoroczna edycja rozgrywek młodych koni pod nazwą Talent Roku, która już po raz trzeci odbyła się podczas CSI we Wrocławiu, zakończyła się zwycięstwem konia Odilon van het Bevrijdthof, którego dosiadał Dawid Skiba.

W tym roku, we współpracy z projektem Legendy Polskiego Jeździectwa, patronem tych zmagań był Picador – koń, na którym pierwszy indywidualny medal Igrzysk Olimpijskich zdobył dla Polski Adam Królikiewicz. Zwycięski koń tegorocznej odsłony wydarzenia otrzymał specjalną statuetkę ufundowaną przez Bober Team. Konkurs rozgrywany był o nagrodę firmy NTB Tomasz Ochab.

W sobotnim konkursie finałowym wystartowało 49 par, a obie fazy konkursu bezbłędnie pokonało 28 z nich. Najszybszy i bezbłędny był dziś wyhodowany w Belgii sześcioletni Odilon van het Bevrijdthof (BWP, Carrera VDL x Action Breaker) należący do pana Jana Ludwiczaka. Dosiadał go reprezentant KJ Agro-Handel Śrem – Dawid Skiba.

“Jego atutem jest z pewnością waleczność na parkurze. Często stara się postawić na swoim, ale myślę, że w dużych konkursach będzie to tylko i wyłącznie zaleta” – powiedział zawodnik.

Na miejscu drugim ze stratą mniejszą niż pół sekundy uplasował się Jarosław Skrzyczyński wraz z klaczą Barcelona (MECKL, Koblenz van’t Merelsnest x Balougran). Trzecie miejsce zajął Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar (OLD, Stakkato Gold x Cancoon), hodowli i własności Edmunda Lazarewicza. Najlepszym koniem polskiej hodowli była w dzisiejszym konkursie pięcioletnia klacz Donna Neva S (SP, Nevados S x Weltstein, hod. Stanisław Szurik, wł. Eliza Karpus), która pod Darią Kobiernik zajęła miejsce piąte.

Wyniki TUTAJ.

 

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

10-19.06.2024
Ośrodek Jeździecki Ekwador, Dąbrówka Mała 18A, 11-010 Barczewo
Kurs na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ
10.08.2024
KJ Salio, Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców z Piotrem Szpotańskim
31.08.2024
KJ Salio, Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców z Pawłem Gładyszem i Magdaleną Bartosiewicz

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy