Aktualności

Home / Aktualności / Zielona Góra – informacja prasowa

CZYTAJ TAKŻE

Zielona Góra – informacja prasowa

14 kwietnia, 2021

Transmisja online – 14 flag w Zielonej Górze

Zawody CSI Zielona Góra rozpoczynają się już w czwartek, a na starcie nie zabraknie doskonałych zawodników z kraju i zza granicy. Relację na żywo ze wszystkich konkursów będzie można oglądać na stronie https://live.csizielonagora.pl/.

W imprezie wystartują reprezentanci 14 krajów: Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Holandii, Polski, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Uzbekistanu. Wśród największych gwiazd znajdują się tacy jeźdźcy europejskiego formatu, jak: wielokrotny mistrz Litwy Andrius Petrovas, jego rodak Matas Petraitis – najlepszy zawodnik tegorocznej klasyfikacji Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, Łotysz Kristaps Neretnieks – zwycięzca Grand Prix CSI4* 4Foulee Poznań z 2019 i rankingu olimpijskiego grupy C, Holender Sander Geerink oraz jego rodaczka Maureen Bonder – zwyciężczyni Grand Prix CSI3* w Bonheiden. Z nimi rywalizować będzie wielu doskonałych polskich jeźdźców, na czele z Jarosławem Skrzyczyńskim, który w zeszłym roku w Zielonej Górze wygrał wszystkie konkursy Dużej Rundy. Powalczą także medaliści mistrzostw Polski: Kamil Grzelczyk, Mściwoj Kiecoń i Maksymilian Wechta; popularna wśród publiczności wszechstronna amazonka Daria Kobiernik oraz będąca w bardzo dobrej formie młoda Aleksandra Kierznowska, która niedawno triumfowała w Grand Prix Cavaliady Winter Tour. Nie zabraknie także dawno nie widzianego na polskich parkurach Adama Grzegorzewskiego oraz najlepszego Polaka rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej – Dawida Kubiaka. Zawody w Zielonej Górze to także specjalne konkursy w kategoriach młodzieżowych. W nich zobaczymy prawie wszystkich kadrowiczów, którzy walczyć będą o miejsce w reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach Europy.

Organizatorzy imprezy przygotowują bardzo ciekawą transmisję na żywo – najważniejsze konkursy będą opatrzone szerszym komentarzem, z wyjaśnieniem trudności technicznych parkurów, a w przerwach przeprowadzane będą wywiady z zawodnikami i innymi gośćmi. Przypomnijmy, że pula nagród w całych zawodach, obejmujących 21 konkursów, wyniesie 317 400 złotych. Dwa najwyżej dotowane – po 100 000 złotych, zaliczane jednocześnie do światowego rankingu, to sobotnia Duża Runda (Memoriał Pauliny Kopacz) oraz niedzielne Grand Prix. Na podstawie wyników tych dwóch konkursów przyznana zostanie dodatkowa nagroda dla najlepszego zawodnika, ufundowana przez rodzinę pomysłodawcy i twórcy ośrodka w Drzonkowie – Zbigniewa Majewskiego. Do końca środy 14 kwietnia na kibiców czeka promocyjna cena transmisji. Szczegóły znaleźć można na stronie organizatora.

Zawody organizowane przez Klub Sportowy Jumping Events z Poznania i WOSiR Drzonków objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak, Prezesa Lubuskiego Związku Jeździeckiego Krzysztofa Kaliszuka i Prezesa Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej – Marka Piętki.

Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie https://live.csizielonagora.pl/.

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
Siła Naszych Marzeń

Najbliższe szkolenia

10gru.
Ranczo Gościszów
Seminarium Licencyjne Sędziowskie B – 10.12.2023 Ranczo Gościszów, wykładowca: S.Helak – S/L/B/159/2023
11gru.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
S/L/B/194/2023 – Seminarium licencyjne sędziowskie B – 11.12.2023 SGGW Warszawa – wykładowca: Ewa Porębska-Gomółka
30paź.
Szkolenie prowadzone jest online za pomocą platformy Zoom
Szkolenia licencyjne online dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy