Aktualności

Home / Aktualności / W Bogusławicach ruszyły pierwsze zawody z cyklu Polskiej Ligii Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski 2023

CZYTAJ TAKŻE

II etap PLJ 2024 za nami!

II etap PLJ 2024 za nami!

Za nami II etap Polskiej Ligi Jeździeckiej i zawodów ZO1*, które odbyły się w Ośrodku Sportowym Ranczo Gościszów. T [...]

Sprawdź
1 2 3 461

W Bogusławicach ruszyły pierwsze zawody z cyklu Polskiej Ligii Jeździeckiej i Drużynowego Pucharu Polski 2023

14 kwietnia 2023

W czwartek 13 kwietnia 2023 roku w Stadzie Ogierów w Bogusławicach  rozpoczęły się pierwsze zawody z cyklu Polskiej Ligii Jeździeckiej (PLJ) i Drużynowego Pucharu Polski 2023. W ramach Ligi rozegranych zostanie osiem etapów oraz finał w Sosnowicach. Organizatorem PLJ jest Polski Związek Jeździecki.

W ramach PLJ zawodnicy i konie konkurują w czterech kategoriach od Młodzieżowej, gdzie wysokość przeszkód na parkurze wynosi 110-115 cm,  poprzez Brązową i Srebrną, aż po Złotą z przeszkodami sięgającymi 140 cm. Dodatkową atrakcją jest Drużynowy Puchar Polski, gdzie rywalizują 4 – osobowe drużyny.

W Bogusławicach startuje ponad 160 par. Wśród zawodników są m.in. Michał i Mateusz Tyszko, Łukasz Brzóska i Łukasz Koza oraz zwycięzca ubiegłorocznej edycji PLJ Jakub Kubiak.

„Cieszy duże zainteresowanie rozgrywkami Polskiej Ligii Jeździeckiej już na ich starcie. Widać, że są one potrzebne dla rozwoju polskich skoków przez przeszkody. Tutaj mają okazję zdobyć doświadczenie pary, które jeszcze nie są gotowe do startów w imprezach międzynarodowych. Udział w Drużynowym Pucharze Polski może natomiast stanowić dobre przygotowanie  do ewentualnych startów w konkursach Pucharu Narodów” – ocenia Szymon Tarant przewodniczący Komisji Skoków Polskiego Związku Jeździeckiego.

W ubiegłym roku w ramach czterech  kategorii PLJ sklasyfikowanych zostało blisko 340 par.

W 2021 roku triumfatorem w Złotej Kategorii był Arkadiusz Fimmel, a w 2020 roku Adam Grzegorzewski .

Kalendarz Polskiej Ligii Jeździeckiej

I etap – Stado Ogierów w Bogusławicach 14-16.04.2023

II etap – Klub Jeździecki Osadkowski Jakubowice 04-07.05.2023

III etap – RC Riding Center Sosnowice 09-11.06.2023

IV etap – KJ Agro Handel Śrem 30.06-02.07.2023

V etap – Stajnia Gajewniki 14-16.07.2023

VI etap – KJ Leśna Wola 38-30.07.2023

VII etap – KJK SZARY Michałowice 17-20.08.2023

VIII etap – Gałkowo Masters 01-03.09.2023

IX etap – Equisport Warka 15-17.09.2023

Finał – RC Riding Center Sosnowice 29.09-01.10.2023

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

29.05.2024
KJ Sielanka, Łąkowa 1, 05-660 Warka
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Dawidem Kubiakiem
03.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ
04.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy