Aktualności

Home / Aktualności / Strzegom – informacja prasowa

CZYTAJ TAKŻE

II etap PLJ 2024 za nami!

II etap PLJ 2024 za nami!

Za nami II etap Polskiej Ligi Jeździeckiej i zawodów ZO1*, które odbyły się w Ośrodku Sportowym Ranczo Gościszów. T [...]

Sprawdź
1 2 3 461

Strzegom – informacja prasowa

12 października 2020

Julia Krajewski na 14-letnim koniu Samourai du Thot zwyciężyła w klasie CCI4*-L, najwyższej rangą rozgrywce podczas zawodów Strzegom October Festival w WKKW. Polki wygrały drużynowe konkursy w kategorii juniorów i młodych jeźdźców.

Julia Krajewski pozycję liderki objęła już podczas ujeżdżenia, nie ustrzegła się jednak błędów na crossie i spadła na trzecią lokatę. Bezbłędny występ na parkurze pozwoli jej odrobić straty i zapewnił zwycięstwo. Drugą lokatę objęła prowadząca po crossie Austriaczka Lea Siegl na koniu Fighting Line. Trzecie miejsce na podium zajął Niemiec Michael Jung dosiadający konia Go For S.

W trzech długich gwiazdkach po bezbłędnym występie na parkurze zwyciężyła zawodniczka z Belgii Lara De Liedekerke-Meier na klaczy Hermione d’Arville. Druga lokata należy do Szwajcarki Mélody Johner na Toubleu de Rueire. Trzecia jest para z Polski Kamil Rajnert i Gouverneur.

Podium konkursu dwóch długich gwiazdek zdominowały kobiety. Pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Szwajcarii Mélody Johner na klaczy Demoiselle Peccau, wyprzedzając Brytyjkę Phoebe Locke na Clotaire de Ferivel oraz Niemkę Annę Siemer na Lillybelle Ea.

W niedzielę próbami terenowymi zakończyła się rywalizacja w trzy i czterogwiazdkowym konkursie w krótkim formacie. Cztery gwiazdki zakończyły się sporymi przetasowaniami na tablicy wyników. Brytyjka Phoebe Locke na koniu Pica d’Or po czystym przejeździe parkuru zapewniła sobie awans z 13 na 7 miejsce, a zwycięstwo zapewnił jej cross, bez błędów na przeszkodach, z przekroczeniem normy czasu. Drugie miejsce zajęła Szwedka Katrin Norling na Fernando-Ukato, trzecie, po najlepszym przejeździe próby terenowej i awansie z 28 pozycji po skokach, zajął Elmo Jankari z Finlandii na klaczy Soraya 243. Prowadzący po ujeżdżeniu Japończyk Yoshiaki Oiwa na koniu Bart L JRA zakończył rywalizację z czwartą lokatą.

Holender Jordy Wilken na koniu Wilbert BO po bezbłędnie przejechanym crossie zwyciężył w trzech gwiazdkach, wyprzedzając Czech Roberta Pokorny dosiadającego konia Quantos Mer oraz Niemkę Rebeccę-Juanę Gerken na Curley Boy.

W klasie Intro najlepsza była Mélody Johner na koniu Gb Keep Cool du Perchet.

Podczas Strzegom October Festival po raz pierwszy rozegrano turniej European Youth Eventing Masters. To zupełnie nowy format w europejskim kalendarzu wydarzeń jeździeckich, podczas którego drużynowo i indywidualnie rywalizowali zawodnicy, reprezentujący wszystkie kategorie młodzieżowe.

European Youth Eventing Masters w klasyfikacji drużynowej zdominowały Polki wygrywając konkursy zarówno w kategorii młodych jeźdźców, jak i juniorów. Julia Gillmaier na koniu Rarashek, Pauline Wieczorek na klaczy Czacza oraz Alicja Tropiło na Erez M zwyciężyły w kategorii młodych jeźdźców. Klasyfikację indywidualną wygrała Finka Hedwig Wikström dosiadająca Pin Rock’s Fade To Black.

Juniorski konkurs CCIO2*-L wygrały: Karolina Ślązak na Gangesie, Weronika Król na Lismakeegan Chester, Ewelina Falkowska na Jusis i Oliwia Rapa na Kselionie. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Belgijka Camille Delvaux na Rock And Roll.

Reprezentacja Holandii w składzie: Kato De Smidt na Orchid’s Tigersun, Tijn De Blaauw na Orchid’s Megan, Ivy Van Der Kolk na Robin Hood i Senna Van Houte na Fernhill First Lady zwyciężyła w dwóch długich gwiazdkach w kategorii kuców. W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Niemka Jule Krueger na koniu Golden Grove Simon.

Podczas zawodów rozegrano łącznie dziesięć konkursów, startowało w nich ponad 370 koni reprezentujących 20 krajów.

Wyniki on-line: http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/results/2020/sof/

Fot: Mariusz Chmieliński

———————————————-

Press Centre
Strzegom Horse Trials

www.strzegomhorsetrials.pl
press@strzegomhorsetrials.pl

www.facebook.com/SHTStrzegom
www.instagram.com/shtstrzegom
www.twitter.com/SHTStrzegom

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

29.05.2024
KJ Sielanka, Łąkowa 1, 05-660 Warka
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Dawidem Kubiakiem
03.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ
04.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy