Woltyżerka

Home / Sport / Kadra Narodowa / Woltyżerka

Dyscyplina

Woltyżerka

W roku 2021 Kadrą Narodową opiekuje się Elżbieta Dolińska rozwijająca sekcję woltyżerki w Iwnie. Pasjonatka Portugalii, jej kultury, ludzi i języka. Interesuje się również kulturą Brazylii. Pierwsze sukcesy zespołu z Jaroszówki pod okiem P.Hanny Kaczyńskiej to 6 m-ce w roku 1986 na Mistrzostwach Świata. W następnych latach drużyna osiągała coraz lepsze wyniki zdobywając kilkakrotnie brązowe medale MŚ i ME. Najważniejsze z nich to: 1987 ME w Paryżu (FRA) – 4 m-ce, 1988 MŚ w Ebreichsdorf (AUT) – 3 m-ce, 1992 MŚ w Hailbronn (GER) – 3 m-ce, 1993 ME i Olimpiada Sportów Nieolimpijskich w Hadze (HOL) – 3-m-ce, 1998 MŚ w Rzymie (ITA) – 5 m-ce. Kolejne utytułowane sekcje powstają w Ochabach którą prowadzi P. Marcjan Gepferd, w Łącku, którą prowadzili Jerzy Cywiński i Joanna Borysiuk oraz Aromer którą prowadziła Jolanta Krupa. Największym sukcesem jest zdobycie brązowy medal Mistrzostw Świata w Saumur w 2003 r. z prowadzącym Janem Ratajczakiem.

Kadra

Zofia Mikołajczak
Zofia Mikołajczak

17 lat, trenuje woltyżerkę od 9 lat. Obecnie jest zawodniczką KJ Wiktorowo. Jej marzeniem jest kariera sportowa w kategorii senior 3*. W wolnych chwilach lubi podróżować i gotować.

Roksana Naumiuk
Roksana Naumiuk

14 lat, trenuje woltyżerkę sportową od 5 roku życia. Jej pasją jest także jeździectwo, gdzie jest reprezentantką kadry województwa mazowieckiego w konkurencji skoki. W wolnych chwilach zgłębia arkana taekwondo, a na swoim koncie zgromadziła już wiele złotych medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Na co dzień trenuje w Klubie Jeździeckim''Kucykowa Zagroda''.

Jakub Roguski
Jakub Roguski

14 lat, trenuje woltyżerkę od 2 lat. Obecnie należy do KJ Wiktorowo, jego aktualnym celem jest zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy, a największym marzeniem dostanie się do pierwszej trójki na Mistrzostwach Świata.

Anna Skoczek
Anna Skoczek

14 lat, uwielbia konie i nie wyobraża sobie bez nich życia. Zamiłowanie do jeździectwa odziedziczyła po rodzicach, pierwszy pokaz woltyżerki wykonała w wieku 3 lat. Od 6 roku życia uczęszcza regularnie na treningi. W wolnych chwilach uwielbia chodzić na rękach, jeździć na nartach i oglądać zdjęcia.

Jakub Ślemp
Jakub Ślemp

15 lat, trenuje woltyżerkę we Wrocławskim Klubie Jeździeckim z trenerem Tomaszem Ogonowskim. Jakub trenuje również gimnastykę artystyczną w Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT, w której jest stypendystą. Uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Kocha zwierzęta a w szczególności konie, więc każdą wolną chwilę spędza w stajni. Lubi tak jak siostra górskie wędrówki, wszelkie aktywności fizyczne i nowe wyzwania.

Julia Ślemp
Julia Ślemp

17 lat, trenuje woltyżerkę we Wrocławskim Klubie Jeździeckim z trenerem Tomaszem Ogonowskim. Julia trenuje również gimnastykę artystyczną w Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT, w której jest stypendystką. Uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy. Kocha zwierzęta a w szczególności konie, więc każdą wolną chwilę spędza w stajni. Lubi tak jak brat górskie wędrówki, wszelkie aktywności fizyczne i nowe wyzwania.

Zuzanna Wrzalik
Zuzanna Wrzalik

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Aleksandra Mazińska
Aleksandra Mazińska

27 lat, swoją przygodę z woltyżerką zaczęła w wieku 9 lat i kontynuowała w barwach warszawskiego klubu UKS Volteo. W roku 2017 dołączyła do teamu DeWolff Vaulting w Holandii, gdzie rozwija się jako zawodnik, lonżujący oraz trener woltyżerki. Reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej jako zawodnik indywidualny, ale oprócz tego może pochwalić się sukcesami w kategorii Par - w roku 2019 wraz z Heleen Brans (NL), lonżującą Nienke De Wolff oraz koniem Cadans B zajęła 5. miejsce podczas CHIO Aachen.

Joanna Sikorska
Joanna Sikorska

21 lat, studentka Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Swoją przygodę z woltyżerką rozpoczęła w wieku 7 lat w Stadzie Ogierów w Łącku, aktualnie trenuje razem z zespołem UKS Volteo. Trenerzy mówią o niej, że jest zawodniczką ambitną, pracowitą i odważną. Mimo różnych przeciwności uparcie i z determinacją dąży do osiągnięcia wyznaczonych celów. Chętnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z młodszymi zawodnikami. Interesuje się również marketingiem i zarządzaniem w sporcie.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy