WKKW

Dyscyplina

WKKW

Trenerem Kadry Narodowej seniorów w roku 2021 jest Marcin Konarski. Były zawodnik, Mistrz Polski z roku 2001. Uczestnik Mistrzostw Europy w 3 kategoriach wiekowych. Gospodarz Toru i Delegat Techniczny na najpoważniejszych zawodach na świecie: Aachen i Badminton. Organizator zawodów w tym Finału Pucharu Świata i Mistrzostw Europy. Trenerami współpracującymi są Andreas Dibowski, Michael Jung. Opiekunem dzieci i młodzieży jest Katarzyna Kokowska. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Artur Społowicz, Karol Rommel, Kazimierz Rostowo-Suski, Tadeusz Komorowski, Kazimierz Szosland, Michał Antoniewicz, Józef Trenkwald, Henryk Dobrzański, Henryk Roycewicz, Zdzisław Kawecki, Seweryn Kulesza, Marian Babirecki, Andrzej Orłoś, Andrzej Kobyliński, Marek Roszczynialski, Jan Kowalski, Jacek Wierzchowiecki, Marek Małecki, Jan Skoczylas, Wojciech Mickunas, Mirosław Szłapka, Jacek Daniluk, Stanisław Jasiński, Anna Kuczyńska, Bogusław Jarecki, Krzysztof Rogowski, Krzysztof Rafalak, Eugeniusz Koczorski, Piotr Piasecki, Jacek Krukowski, Arkadiusz Bachur, Rafał Choynowski, Bogusław Owczarek, Kamil Rajnert, Andrzej Pasek, Paweł Spisak.

Kadra

Weronika Król
Weronika Król

16 letnia zawodniczka. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat na kucach. Od 11 roku życia startuje w dyscyplinie WKKW. Zdobywała miejsca medalowe na Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Na chwilę obecną jej główne konie to Greenline oraz Lismakeegan Chester, na których posiada kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2021. Wraz z wałachem Greenline zajęli 3 miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów 2020. Zawodniczka trenuje na Mazowszu, pod kierunkiem Piotra Piaseckiego.

Diego Pieniaszek
Diego Pieniaszek

Zawodnik ma 17 lat, a jazdą konną, a dokładniej kategorią WKKW zajmuje się od 12 roku życia. Dzięki sumiennym treningom oraz ciężkiej pracy udało mu się dostać do Kadry Narodowej Polskiego Związku Jeździeckiego.

Weronika Rozbiewska
Weronika Rozbiewska

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła na kucyku Kruszynka, kończąc ten etap pierwszym miejscem w Halowych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w skokach przez przeszkody (2016). Dołączając do klubu W.J Piaseccy Equestrian zmieniła docelową dyscyplinę, rozpoczynając starty w WKKW. Aktualnie na swoim podstawowym koniu, 14 letniej klaczy Szenili, startuje na poziomie CCI2*. Uczęszcza do Liceum z Maturą Międzynarodową Towarzystwa Edukacyjnego Vizja.

Karolina Ślązak
Karolina Ślązak

Zawodniczka ma 16 lat, a konno jeździ już ponad 10 lat. Swoją jeździecką przygodę zaczęła od kucyków, w wieku od 8 do 11 lat jeździła skoki oraz ujeżdżenie na poziomie regionalnym i ogólnopolskim. Od 2015 jeździ WKKW i jest to jej główna dyscyplina. W 2017 przesiadła się na duże konie - Toresa P, z którym jest aktualnym vice mistrzem Polski juniorów WKKW, od 2019 roku jeździ również na drugim koniu Gangesie. Posiada kwalifikacje na ME juniorów, kilkukrotnie zdobyła medal PP WKKW w kategorii młodzików i juniorów młodszych, na obu koniach startuje w międzynarodowych zawodach w Polsce jak i za granicą. Trenuje z mamą i tatą w ośrodku jeździeckim Zbrosławice w barwach LZJ Drama Zbrosławice.

Maurycy Wyżykowski
Maurycy Wyżykowski

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Julia Gillmaier
Julia Gillmaier

Reprezentantka klubu Konie Sportowe Gillmaier, studentka startująca również w skokach. Dwukrotna Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców WKKW, dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów WKKW, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Europy w Millstreet w 2017, Fontainebleau w 2018 oraz Maarsbergen w 2019.

Pauline Wieczorek
Pauline Wieczorek

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Małgorzata Cybulska
Małgorzata Cybulska

21- letnia zawodniczka startująca na poziomie CCI4* na swoim głównym koniu Chenaro 2. Członkini Kadry Narodowej WKKW od 2015 roku. Pięciokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski WKKW i Pucharu Polski WKKW w kategoriach młodzieżowych. Największym osiągnięciem zawodniczki jest uzyskanie indywidualnego wyniku kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020 podczas Mistrzostw Europy Seniorów WKKW w Luhmuhlen 2019. Od zawsze pasjonatka sportu - uprawiała koszykówkę, siatkówkę i lekkoatletykę. Obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i interesuje się behawiorystyką zwierząt. Sushi jest jej ulubioną potrawą od lat, dlatego wszystkie sukcesy sportowe i prywatne świętuje z rodziną w japońskich restauracjach.

Michał Hycki
Michał Hycki

23-letni zawodnik o pseudonimie „Młody”. Z wykształcenia jest elektrykiem, lubi piłkę nożną, jeździć na nartach i spotykać się ze znajomymi, jest chudy, więc może często jeść pizzę. Jego idolem jest Michael Jung. Największe sukcesy to brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2012, dwukrotny udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni i udział w zawodach cyklu Pucharu Narodów.

Jan Kamiński
Jan Kamiński

27- letni reprezentant Mazowsza, założyciel klubu Equikam. Jako zawodnik odnosił wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej (3 medale z Mistrzostw Polski Seniorów, Tytuł Mistrza Polski 2018, zwycięzca Pucharu Polski 2019) oraz międzynarodowej. Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy. Poza startami zajmuje się również trenowaniem zawodników, trzykrotnie uczestniczył w młodzieżowych Mistrzostwach Europy jako trener. Jego podopieczni zdobywali liczne medale Mistrzostw Polski. Prowadzi stajnie sportową mieszczącą się pod Warszawą. Prywatne czas lubi spędzać w warsztacie oraz gotując.

Mateusz Kiempa
Mateusz Kiempa

27- letni zawodnik dyscypliny WKKW (startuje również w Skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu), członek kadry narodowej 2017/2018/2019/2020. Srebrny Medalista Mistrzostw Polski 2019r, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW 2018r. oraz 3-krotny zwycięzca Halowego Pucharu Polski WKKW. Uczestnik Mistrzostw Europy w Strzegomiu 2016r. Konno jeździ od najmłodszych lat, swoje pierwsze starty rozpoczął już w wieku 8 lat. Cała swoja przygodę z końmi zawdzięcza ojcu, który zaraził go pasja do koni i sportu Jeździeckiego. Na co dzień trenuje swoje konie i prowadzi ośrodek jeździecki w okolicach Trójmiasta, nadzorując wszystkie prace osobiście. Jednocześnie spełnia się także w pracach rolniczych, uwielbia jeździć traktorem. Pasjonują go wszystkie sporty motorowe, dlatego też w wolnych chwilach bierze udział w zawodach Off Road'owych.

Mariusz Kleniuk
Mariusz Kleniuk

Treningi rozpoczął w wieku 13 lat. Największym osiągnięciem jest ukończenie Mistrzostw Europy w 2017 roku na wysokim 25 miejscu jako najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik. Poza jeździectwem interesuje się historią starożytną.

Wiktoria Knap
Wiktoria Knap

Zawodniczka reprezentuje Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, od wielu lat jest członkiem Kadry Narodowej WKKW. Większość czasu poświęca pracy z jej końmi, oprócz tego studiuje prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wolny czas lubi spędzać aktywnie - biega i ćwiczy, a w okresie zimowym jeździ na nartach.

Małgorzata Korycka
Małgorzata Korycka

Zawodniczka ukończyła studia na wydziale psychologii sportu, a zdobytą tam wiedzę stara się wykorzystywać w procesie swojego treningu oraz młodych zawodników, których ma pod opieką. Jej pasją są podróże. Szczególnie podczas jesiennej aury, kiedy sezon WKKW jest już skończony, lubi wybrać się w dalekie, ciepłe kraje, aby pozwiedzać i odpocząć. Jej największe sukcesy to: Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorów w roku 2010, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Młodych Jeźdźców w roku 2011 oraz 3 miejsce w Halowym Pucharze Polski na Cavaliadzie w roku 2019.

Paulina Maciejewska
Paulina Maciejewska

22-letnia zawodniczka, obecnie studentka trzeciego roku Prawa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jej największymi osiągnięciami jest złoto w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców, złoto w Pucharze Polski Młodych jeźdźców, srebro w Mistrzostwach Polski Młodych jeźdźców oraz brąz w Pucharze Polski Młodych Jeźdźców. Interesuje się wszelkiego rodzaju sportami. Jej pasją oprócz koni jest gotowanie. Jej ulubioną kuchnią jest kuchnia włoska. W przyszłości chciałaby dostać się na aplikację adwokacką.

Joanna Pawlak
Joanna Pawlak

Największe pasje zawodniczki to oczywiście konie, taniec, śpiew oraz dobre jedzenie. W 2018 roku otrzymała tytuł Sportowca roku w plebiscycie Politechniki Wrocławskiej. Jej największe sukcesy to m.in. drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2018 i trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2019. W latach szkolnych zdobywała medale na poziomie wojewódzkim w różnych dyscyplinach sportowych między innymi złoto w strzelnictwie sportowym. Jako nastolatka miała własną wystawę prac z ceramiki, złoty medal na Międzynarodowym Bienale Sztuki Dziecięcej, wiele innych nagród i wyróżnień w konkursach krajowych. Brała udział w konkursach wokalnych solowo oraz w chórze jako sopran.

Kamil Rajnert
Kamil Rajnert

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Paweł Spisak
Paweł Spisak

Zawodnik Jeździeckiego Klubu Sportowego Dako Galant Skibno. Czterokrotny Reprezentant Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2004 w Atenach, w 2008 w Pekinie, w 2012 w Londynie oraz 2016 w Rio De Janeiro. W swojej karierze siedmiokrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Do najważniejszych osiągnięć należą: 7 miejsce w Finale Pucharu Świata w Strzegomiu w roku 2009, 13 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w Pratoni del Vivaro w roku 2007, 19 miejsce w Igrzyskach Olimpijski w Pekinie w roku 2008, 15 miejsce w prestiżowych 5 gwiazdkowych zawodach w Lexington w roku 2018. Jego trenerem jest Michael Jung.

Paweł Warszawski
Paweł Warszawski

Reprezentant Polski w WKKW, współpracujący z trenerem Andreasem Dibowskim i Bogusławem Jareckim. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice. Dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999). Paweł jest wielokrotnym zdobywcą medali Mistrzostw Polski, sześciokrotnym reprezentantem kraju na Mistrzostwach Europy i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Ukończył studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse Międzynarodowe. Poza jeździectwem interesuje się myślistwem, piłką nożną, tenisem oraz Formułą 1. Ulubiona kuchnia Pawła jest kuchnia polska oraz włoska. Podziwia m.in. Michaela Junga, Marcusa Ehninga oraz Christophera Burtona.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy