WKKW

Dyscyplina

WKKW

Trenerem Kadry Narodowej seniorów w roku 2022 jest Andreas Dibowski. Trenerami współpracującym jest Bogusław Jarecki. Opiekunem dzieci i młodzieży jest Artur Społowicz. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Artur Społowicz, Karol Rommel, Kazimierz Rostowo-Suski, Tadeusz Komorowski, Kazimierz Szosland, Michał Antoniewicz, Józef Trenkwald, Henryk Dobrzański, Henryk Roycewicz, Zdzisław Kawecki, Seweryn Kulesza, Marian Babirecki, Andrzej Orłoś, Andrzej Kobyliński, Marek Roszczynialski, Jan Kowalski, Jacek Wierzchowiecki, Marek Małecki, Jan Skoczylas, Wojciech Mickunas, Mirosław Szłapka, Jacek Daniluk, Stanisław Jasiński, Anna Kuczyńska, Bogusław Jarecki, Krzysztof Rogowski, Krzysztof Rafalak, Eugeniusz Koczorski, Piotr Piasecki, Jacek Krukowski, Arkadiusz Bachur, Rafał Choynowski, Bogusław Owczarek, Kamil Rajnert, Andrzej Pasek, Paweł Spisak.

Kadra

Julia Gillmaier
Julia Gillmaier

Reprezentantka klubu Konie Sportowe Gillmaier, studentka startująca również w skokach. Dwukrotna Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców WKKW, dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów WKKW, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Europy w Millstreet w 2017, Fontainebleau w 2018 oraz Maarsbergen w 2019.

Jan Kamiński
Jan Kamiński

27- letni reprezentant Mazowsza, założyciel klubu Equikam. Jako zawodnik odnosił wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej (3 medale z Mistrzostw Polski Seniorów, Tytuł Mistrza Polski 2018, zwycięzca Pucharu Polski 2019) oraz międzynarodowej. Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy. Poza startami zajmuje się również trenowaniem zawodników, trzykrotnie uczestniczył w młodzieżowych Mistrzostwach Europy jako trener. Jego podopieczni zdobywali liczne medale Mistrzostw Polski. Prowadzi stajnie sportową mieszczącą się pod Warszawą. Prywatne czas lubi spędzać w warsztacie oraz gotując.

Mateusz Kiempa
Mateusz Kiempa

27- letni zawodnik dyscypliny WKKW (startuje również w Skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu), członek kadry narodowej 2017/2018/2019/2020. Srebrny Medalista Mistrzostw Polski 2019r, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW 2018r. oraz 3-krotny zwycięzca Halowego Pucharu Polski WKKW. Uczestnik Mistrzostw Europy w Strzegomiu 2016r. Konno jeździ od najmłodszych lat, swoje pierwsze starty rozpoczął już w wieku 8 lat. Cała swoja przygodę z końmi zawdzięcza ojcu, który zaraził go pasja do koni i sportu Jeździeckiego. Na co dzień trenuje swoje konie i prowadzi ośrodek jeździecki w okolicach Trójmiasta, nadzorując wszystkie prace osobiście. Jednocześnie spełnia się także w pracach rolniczych, uwielbia jeździć traktorem. Pasjonują go wszystkie sporty motorowe, dlatego też w wolnych chwilach bierze udział w zawodach Off Road'owych.

Wiktoria Knap
Wiktoria Knap

Zawodniczka reprezentuje Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, od wielu lat jest członkiem Kadry Narodowej WKKW. Większość czasu poświęca pracy z jej końmi, oprócz tego studiuje prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wolny czas lubi spędzać aktywnie - biega i ćwiczy, a w okresie zimowym jeździ na nartach.

Daria Kobiernik
Daria Kobiernik

Małgorzata Korycka
Małgorzata Korycka

Zawodniczka ukończyła studia na wydziale psychologii sportu, a zdobytą tam wiedzę stara się wykorzystywać w procesie swojego treningu oraz młodych zawodników, których ma pod opieką. Jej pasją są podróże. Szczególnie podczas jesiennej aury, kiedy sezon WKKW jest już skończony, lubi wybrać się w dalekie, ciepłe kraje, aby pozwiedzać i odpocząć. Jej największe sukcesy to: Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorów w roku 2010, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Młodych Jeźdźców w roku 2011 oraz 3 miejsce w Halowym Pucharze Polski na Cavaliadzie w roku 2019.

Joanna Pawlak
Joanna Pawlak

Największe pasje zawodniczki to oczywiście konie, taniec, śpiew oraz dobre jedzenie. W 2018 roku otrzymała tytuł Sportowca roku w plebiscycie Politechniki Wrocławskiej. Jej największe sukcesy to m.in. drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2018 i trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2019. W latach szkolnych zdobywała medale na poziomie wojewódzkim w różnych dyscyplinach sportowych między innymi złoto w strzelnictwie sportowym. Jako nastolatka miała własną wystawę prac z ceramiki, złoty medal na Międzynarodowym Bienale Sztuki Dziecięcej, wiele innych nagród i wyróżnień w konkursach krajowych. Brała udział w konkursach wokalnych solowo oraz w chórze jako sopran. Pierwsza w historii polskiego WKKW kobieta (razem z Małgorzatą Cybulską) startująca w IO - 13 miejsce drużynowo podczas IO Tokio 2020.

Kamil Rajnert
Kamil Rajnert

Olimpijczyk z Aten, wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz mistrzostw Polski Młodych Koni. Zawodnik Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych. Na co dzień zawodnik specjalizujący się w dyscyplinie WKKW, trener jeździectwa.

Paweł Warszawski
Paweł Warszawski

Reprezentant Polski w WKKW, współpracujący z trenerem Andreasem Dibowskim i Bogusławem Jareckim. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice. Dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999). Paweł jest wielokrotnym zdobywcą medali Mistrzostw Polski, sześciokrotnym reprezentantem kraju na Mistrzostwach Europy i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Ukończył studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse Międzynarodowe. Poza jeździectwem interesuje się myślistwem, piłką nożną, tenisem oraz Formułą 1. Ulubiona kuchnia Pawła jest kuchnia polska oraz włoska. Podziwia m.in. Michaela Junga, Marcusa Ehninga oraz Christophera Burtona.

Kamila Cygan
Kamila Cygan

Weronika Król
Weronika Król

Zawodniczka urodzona w 2004r. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat na kucach. Od 11 roku życia startuje w dyscyplinie WKKW. Zdobywała miejsca medalowe na Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Brązowa medalistka MPJ w latach 2020 i 2021. Na chwilę obecną jej główne konie to Greenline, Perez, Lismakeegan Chester oraz Look At Her. Zawodniczka trenuje na Mazowszu, pod kierunkiem Piotra Piaseckiego.

Agata Piskadło
Agata Piskadło

Oliwia Rapa
Oliwia Rapa

Pauline Wieczorek
Pauline Wieczorek

Jakub Wiraszka
Jakub Wiraszka

Jeździectwo uprawia od 13. roku życia, jednak sportem zajmuje się od zawsze. Z niecierpliwością czeka na zimę, jako pasjonat jazdy na desce snowboardowej i nartach. Konie to nie jedyny ekstremalny sport w jego życiu - uwielbia także skoki w tunelu aerodynamicznym, a na dziki zjazd rollercoasterem nie trzeba go namawiać. Aktualnie czynnie startuje w CCI3* na swoim siwym wałachu Corrnero. Zwycięzca Pucharu Polski Młodych Jeźdźców 2021. Studiuje Informatykę Stosowaną na Politechnice Wrocławskiej. Interesuje się także programowaniem, fotografią oraz jest wielkim fanem pizzy włoskiej (jak i kuchni włoskiej ogółem).

Zuzanna Borkowska
Zuzanna Borkowska

Zuzanna to 17-letnia zawodniczka reprezentująca Klub SKJ Barłomino. Jeździectwo to jej największa pasja od najmłodszych lat. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 10 lat. W 2018 roku wystartowała po raz pierwszy w konkurencji WKKW na kucu Mroczek. Para ta dwukrotnie stawała na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Obecnie jej podstawowym koniem jest klacz Gracja wraz z którą osiągnęła poziom 2* i zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na co dzień trenuje w Białym Borze pod okiem Kamila Rajnerta.

Ewelina Falkowska
Ewelina Falkowska

Ewelina Falkowska to 16 letnia zawodniczka. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 9 lat. Amazonka przystąpiła do regularnych startów w wieku 12 lat na jej pierwszym koniu Kaszmirze. Jej obecne konie to Jusis i Florentina GS. Na Jusis zawodniczka doszła do poziomu 3* i zrobiła zagrania na Mistrzostwa Europy, a na Florentinie GS niedawno rozpoczęła swoją przygodę. 3 lata temu dołączyła do Equikamu i trenuje pod czujnym okiem Janka Kamińskiego. Jej główne osiągnięcia to bardzo udany start w Le Pin au Haras we Francji w 2021r, 2 miejsce w Pucharze Polski w 2020 r i 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2019 r.

Karolina Miś
Karolina Miś

Karolina to 17 letnia zawodniczka klubu SKJ Barłomino.Na codzień trenuje pod okiem Kamila Rajnerta w Białym Borze.Jazda konna jest jej pasja od najmłodszych lat.Swoją przygodę z jeździectwem zaczęła w wieku 8 lat na kucyku Rock na którym zdobyła wiele nagród.Jej obecnymi końmi są Go Jack i Acapulco z którymi doszła do poziomy CCI-2*. Obecna mistrzyni polski Juniorów.W 2021 roku zdobyła złoty medal pucharu polski juniorów młodszych.Wiele wygranych konkursów międzynarodowych.

Oliwia Mycio
Oliwia Mycio

Michał Odzioba
Michał Odzioba

Zuzanna Społowicz
Zuzanna Społowicz

Zuzanna jeździ konno od 4 roku życia, a od 11 startuje w konkurencji WKKW. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska (zarówno w kategorii Młodzików, Juniorów a także Seniorów!), zdobywała również medale w OOM. Dwukrotna medalistka MP JUNIORÓW. Jej podstawowym koniem jest 12 letni wałach Bankier. Jeździectwo to dla Zuzanny pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Na co dzień trenuje z Tatą - Arturem Społowiczem w Klubie Jeździeckim Jaroszówka.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas