WKKW

Konkurencja

WKKW

Trenerem Kadry Narodowej seniorów jest Andreas Dibowski. Drugim trenerem jest Karl Leibfarth. Opiekunem Kadry Narodowej dzieci i młodzieży jest Artur Społowicz, a trenerem współpracującym Bogusław Jarecki. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Artur Społowicz, Karol Rommel, Kazimierz Rostowo-Suski, Tadeusz Komorowski, Kazimierz Szosland, Michał Antoniewicz, Józef Trenkwald, Henryk Dobrzański, Henryk Roycewicz, Zdzisław Kawecki, Seweryn Kulesza, Marian Babirecki, Andrzej Orłoś, Andrzej Kobyliński, Marek Roszczynialski, Jan Kowalski, Jacek Wierzchowiecki, Marek Małecki, Jan Skoczylas, Wojciech Mickunas, Mirosław Szłapka, Jacek Daniluk, Stanisław Jasiński, Anna Kuczyńska, Bogusław Jarecki, Krzysztof Rogowski, Krzysztof Rafalak, Eugeniusz Koczorski, Piotr Piasecki, Jacek Krukowski, Arkadiusz Bachur, Rafał Choynowski, Bogusław Owczarek, Kamil Rajnert, Andrzej Pasek, Paweł Spisak.

Kadra – Senior

Aurelia Drywa
Aurelia Drywa

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Julia Gillmaier
Julia Gillmaier

Reprezentantka klubu Konie Sportowe Gillmaier, studentka startująca również w skokach. Dwukrotna Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców WKKW, dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów WKKW, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Europy w Millstreet w 2017, Fontainebleau w 2018 oraz Maarsbergen w 2019. Mistrzyni Polski Seniorów 2023.

Jan Kamiński
Jan Kamiński

Reprezentant Mazowsza, założyciel klubu Equikam. Jako zawodnik odnosił wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej (3 medale z Mistrzostw Polski Seniorów, Tytuł Mistrza Polski 2018, zwycięzca Pucharu Polski 2019, 2023) oraz międzynarodowej. Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy. Poza startami zajmuje się również trenowaniem zawodników, trzykrotnie uczestniczył w młodzieżowych Mistrzostwach Europy jako trener. Jego podopieczni zdobywali liczne medale Mistrzostw Polski. Prowadzi stajnię sportową mieszczącą się pod Warszawą. Prywatne czas lubi spędzać w warsztacie oraz gotując.

Mateusz Kiempa
Mateusz Kiempa

Zawodnik konkurencji WKKW (startuje również w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu), członek kadry narodowej 2017/2018/2019/2020/2023. Srebrny Medalista Mistrzostw Polski 2019 r., Zwycięzca Pucharu Polski WKKW 2018r. oraz trzykrotny zwycięzca Halowego Pucharu Polski WKKW. Uczestnik Mistrzostw Europy w Strzegomiu 2016 r. Konno jeździ od najmłodszych lat, swoje pierwsze starty rozpoczął już w wieku 8 lat. Całą swoją przygodę z końmi zawdzięcza ojcu, który zaraził go pasją do koni i jeździectwa. Na co dzień trenuje swoje konie i prowadzi ośrodek jeździecki w okolicach Trójmiasta, nadzorując wszystkie prace osobiście. Jednocześnie spełnia się także w pracach rolniczych, uwielbia jeździć traktorem. Pasjonują go wszystkie sporty motorowe, dlatego też w wolnych chwilach bierze udział w zawodach offroadowych.

Wiktoria Knap
Wiktoria Knap

Zawodniczka reprezentuje Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, od wielu lat jest członkiem Kadry Narodowej WKKW. Większość czasu poświęca pracy z jej końmi, oprócz tego studiuje prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wolny czas lubi spędzać aktywnie - biega i ćwiczy, a w okresie zimowym jeździ na nartach.

Daria Kobiernik
Daria Kobiernik

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Małgorzata Korycka
Małgorzata Korycka

Zawodniczka ukończyła studia na wydziale psychologii sportu, a zdobytą tam wiedzę stara się wykorzystywać w procesie swojego treningu oraz młodych zawodników, których ma pod opieką. Jej pasją są podróże. Szczególnie podczas jesiennej aury, kiedy sezon WKKW jest już skończony, lubi wybrać się w dalekie, ciepłe kraje, aby pozwiedzać i odpocząć. Jej największe sukcesy to: Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorów w roku 2010, 2. miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Młodych Jeźdźców w roku 2011 oraz 3. miejsce w Halowym Pucharze Polski na Cavaliadzie w roku 2019.

Aleksandra Malicka-Nowacka
Aleksandra Malicka-Nowacka

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Joanna Pawlak
Joanna Pawlak

Największe pasje zawodniczki to oczywiście konie, taniec, śpiew oraz dobre jedzenie. W 2018 roku otrzymała tytuł Sportowca roku w plebiscycie Politechniki Wrocławskiej. Jej największe sukcesy to m.in. drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2018 i trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2019. W latach szkolnych zdobywała medale na poziomie wojewódzkim w różnych dyscyplinach sportowych, między innymi złoto w strzelnictwie sportowym. Jako nastolatka miała własną wystawę prac z ceramiki, złoty medal na Międzynarodowym Biennale Sztuki Dziecięcej, wiele innych nagród i wyróżnień w konkursach krajowych. Brała udział w konkursach wokalnych solowo oraz w chórze jako sopran. Pierwsza w historii polskiego WKKW kobieta (razem z Małgorzatą Cybulską) startująca w IO - 13. miejsce drużynowo podczas IO Tokio 2020.

Robert Powała
Robert Powała

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Paweł Warszawski
Paweł Warszawski

Reprezentant Polski w WKKW, współpracujący z trenerem Andreasem Dibowskim i Bogusławem Jareckim. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice. Dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999). Paweł jest wielokrotnym zdobywcą medali Mistrzostw Polski, sześciokrotnym reprezentantem kraju na Mistrzostwach Europy i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Ukończył studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse Międzynarodowe. Poza jeździectwem interesuje się myślistwem, piłką nożną, tenisem oraz Formułą 1. Ulubiona kuchnia Pawła jest kuchnia polska oraz włoska. Podziwia m.in. Michaela Junga, Marcusa Ehninga oraz Christophera Burtona.

Kadra – Młody Jeździec B

Zuzanna Borkowska
Zuzanna Borkowska

Zuzanna to 17-letnia zawodniczka reprezentująca SKJ Barłomino. Jeździectwo to jej największa pasja od najmłodszych lat. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 10 lat. W 2018 roku wystartowała po raz pierwszy w konkurencji WKKW na kucu Mroczek. Para ta dwukrotnie stawała na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Obecnie jej podstawowym koniem jest klacz Gracja, wraz z którą osiągnęła poziom 2* i zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na co dzień trenuje w Białym Borze pod okiem Kamila Rajnerta.

Weronika Król
Weronika Król

Zawodniczka urodzona w 2004r. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat na kucach. Od 11. roku życia startuje w dyscyplinie WKKW. Zdobywała miejsca medalowe na Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Brązowa medalistka MPJ w latach 2020 i 2021. Na chwilę obecną jej główne konie to Greenline, Perez, Lismakeegan Chester oraz Look At Her. Zawodniczka trenuje na Mazowszu, pod kierunkiem Piotra Piaseckiego.

Oliwia Mycio
Oliwia Mycio

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Kadra – Junior A

Laura Gillmaier
Laura Gillmaier

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Weronika Krzecka
Weronika Krzecka

Weronika to zawodniczka JKS Jaroszówka, trenuje pod okiem Ksawerego Śnieguckiego. Jeździ i startuje od najmłodszych lat. Przygodę z konkurencją WKKW zaczęła na kucu Junior, z którym zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, Mistrzostw Dolnego Śląska oraz 2. miejsce na OOM. Aktualnym koniem Weroniki jest First Kiss, z którym współpracuje od jego najmłodszych lat, również wprowadzając jego i siebie w swoje pierwsze starty na poziomie 2*. Jako jedyna ukończyła w 2022 roku Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży z Dolnego Śląska, zajmując przy tym 3. pozycję na niespełna 5-letnim koniu. W roku 2023 wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kategorii koni 6-letnich. Pierwszy rok w Kadrze Narodowej Juniorów zawdzięcza koniowi First Kiss, który w tym roku skończy 7 lat. Na nim zdobyła kwalifikacje na tegoroczne Mistrzostwa Europy Juniorów.

Karolina Miś
Karolina Miś

Zawodniczka klubu SKJ Barłomino. Na co dzień trenuje pod okiem Kamila Rajnerta w Białym Borze. Jazda konna jest jej pasją od najmłodszych lat. Swoją przygodę z jeździectwem zaczęła w wieku 8 lat na kucyku Rock, na którym zdobyła wiele nagród. Jej obecnymi końmi są Go Jack i Acapulco, z którymi doszła do poziomu CCI-2*. Obecna Mistrzyni Polski Juniorów. W 2021 roku zdobyła złoty medal Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Ma na swoim koncie wiele wygranych konkursów międzynarodowych.

Nadia Niebieszczańska
Nadia Niebieszczańska

Zawodniczka klubu SCSJ Coval Pogórze, trenująca pod okiem Mateusza Kiempy. Jeździectwo jest jej pasją od najmłodszych lat. Srebrna medalistka Pucharu Polski 2022. Kilkukrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski Północnej. Jej podstawowym koniem jest Lassban Radovix, z którym zdobyła kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów 2024.

Hanna Sergiel
Hanna Sergiel

Zawodniczka klubu ZKS Drzonków, trenująca pod okiem Joanny Skibińskiej. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2023. Startuje na arenie międzynarodowej na poziomie 2* ze swoimi podstawowymi końmi: Haendel 6 i Nestorem S. Zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy 2024.

Zuzanna Społowicz
Zuzanna Społowicz

Zuzanna jeździ konno od 4. roku życia, a od 11 startuje w konkurencji WKKW. Mistrzyni Polski w kategorii Juniorów w 2023 r., 10. zawodniczka na Mistrzostwach Europy w Montelibretti, wielokrotna medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska (zarówno w kategorii Młodzików, Juniorów, a także Seniorów). Wcześniej dwukrotna medalistka MP Juniorów. Jej podstawowym koniem jest wałach Bankier, w tym roku do kadry zakwalifikowała się także z drugim koniem – 7-letnim Dżaurusem. Jeździectwo to dla Zuzanny pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Na co dzień trenuje z Tatą – Arturem Społowiczem w Klubie Jeździeckim Jaroszówka.

Patrycja Urbaniak
Patrycja Urbaniak

Zawodniczka Klubu Jeździeckiego Jaroszówka, na co dzień trenuje pod okiem Artura Społowicza. Kilkukrotnie stawała na podium Mistrzostw Dolnego Śląska oraz Pucharu Polski. Jej obecnym koniem jest Aristo A-Z, z którym zdobyła tytuł Wicemistrza Polski Juniorów 2023 oraz uzyskała zagranie na Mistrzostwa Europy na rok 2024.

Kadra – Junior B

Filip Strzyżewski
Filip Strzyżewski

17-letni Filip zaczął swoją przygodę z końmi w 2019 roku. Na co dzień reprezentuje klub Equikam trenując pod okiem Janka Kamińskiego. Na arenie międzynarodowej startuje na poziomie 2*, tworząc z koniem o imieniu Kuadlino zgrany duet. W 2023 roku na Mistrzostwach Polski zajął 7. miejsce. Filip interesuje się matematyką, komputerami oraz sieciami komputerowymi, z czym wiąże swoją przyszłość.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy