WKKW

Dyscyplina

WKKW

Trenerem Kadry Narodowej seniorów w roku 2022 jest Andreas Dibowski. Trenerami współpracującym jest Bogusław Jarecki. Opiekunem dzieci i młodzieży jest Artur Społowicz. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Artur Społowicz, Karol Rommel, Kazimierz Rostowo-Suski, Tadeusz Komorowski, Kazimierz Szosland, Michał Antoniewicz, Józef Trenkwald, Henryk Dobrzański, Henryk Roycewicz, Zdzisław Kawecki, Seweryn Kulesza, Marian Babirecki, Andrzej Orłoś, Andrzej Kobyliński, Marek Roszczynialski, Jan Kowalski, Jacek Wierzchowiecki, Marek Małecki, Jan Skoczylas, Wojciech Mickunas, Mirosław Szłapka, Jacek Daniluk, Stanisław Jasiński, Anna Kuczyńska, Bogusław Jarecki, Krzysztof Rogowski, Krzysztof Rafalak, Eugeniusz Koczorski, Piotr Piasecki, Jacek Krukowski, Arkadiusz Bachur, Rafał Choynowski, Bogusław Owczarek, Kamil Rajnert, Andrzej Pasek, Paweł Spisak.

Kadra

Patrycja Urbaniak
Patrycja Urbaniak

Zawodniczka startująca od 2018 roku w WKKW. Medalistka Mistrzostw Polski Młodzików, Mistrzostw Dolnego Śląska (kat. Junior i Junior młodszy) oraz Pucharu Polski (kat. Młodzik i Junior młodszy), dwukrotna finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jej podstawowym koniem jest 12 letni wałach Klon. Zawodniczka trenuje pod okiem Artura Społowicza w Klubie Jeździeckim Jaroszówka.

Gabija Siwak
Gabija Siwak

14-letnia zawodniczka startująca w barwach klubu Equikam. Swoją przygodę z jeździectwem zaczęła w wieku 7 lat. W 2019 roku po raz pierwszy wystartowała w WKKW. Jej obecny koń to 12-letni wałach Vancouver, z którym w 2021 roku zdobyła mistrzostwo Polski juniorów młodszych, pierwsze miejsce w Pucharze Polski w kat. Młodzików, i mistrzostwo Warszawy i Mazowsza w kat. junior młodszy.

Hanna Wedmańska
Hanna Wedmańska

Hanna Wedmańska to zawodniczka urodzona w 2007 roku, która przygodę z końmi zaczęła w wieku 10 lat. W pierwszych zawodach zajęła 4 miejsce w konkursie międzynarodowym klasy cnc90. W 2020 roku zajęła 4 miejsce w Pucharze Polski Młodzików. Swoją przyszłość wiąże ze zwierzętami i z weterynarią

Zuzanna Borkowska
Zuzanna Borkowska

Zuzanna to 17-letnia zawodniczka reprezentująca Klub SKJ Barłomino. Jeździectwo to jej największa pasja od najmłodszych lat. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 10 lat. W 2018 roku wystartowała po raz pierwszy w konkurencji WKKW na kucu Mroczek. Para ta dwukrotnie stawała na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Obecnie jej podstawowym koniem jest klacz Gracja wraz z którą osiągnęła poziom 2* i zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów. Na co dzień trenuje w Białym Borze pod okiem Kamila Rajnerta.

Ewelina Falkowska
Ewelina Falkowska

Ewelina Falkowska to 16 letnia zawodniczka. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 9 lat. Amazonka przystąpiła do regularnych startów w wieku 12 lat na jej pierwszym koniu Kaszmirze. Jej obecne konie to Jusis i Florentina GS. Na Jusis zawodniczka doszła do poziomu 3* i zrobiła zagrania na Mistrzostwa Europy, a na Florentinie GS niedawno rozpoczęła swoją przygodę. 3 lata temu dołączyła do Equikamu i trenuje pod czujnym okiem Janka Kamińskiego. Jej główne osiągnięcia to bardzo udany start w Le Pin au Haras we Francji w 2021r, 2 miejsce w Pucharze Polski w 2020 r i 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2019 r.

Wiktoria Klimczak
Wiktoria Klimczak

W tym roku kończy 17 lat, a swoją przygodę z końmi zaczęła 7 lat temu. Od 12 roku życia startuje w dyscyplinie WKKW początkowo zdobywając medale w Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży. Jej podstawowym koniem jest 14 letnia klacz Rosalie. Na co dzień trenuję z Katarzyną Kokowską oraz Michałem Hyckim.

Weronika Król
Weronika Król

Zawodniczka urodzona w 2004r. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat na kucach. Od 11 roku życia startuje w dyscyplinie WKKW. Zdobywała miejsca medalowe na Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Brązowa medalistka MPJ w latach 2020 i 2021. Na chwilę obecną jej główne konie to Greenline, Perez, Lismakeegan Chester oraz Look At Her. Zawodniczka trenuje na Mazowszu, pod kierunkiem Piotra Piaseckiego.

Lena Kurzyńska
Lena Kurzyńska

16-letnia zawodniczka, która swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 9 lat. Od czterech lat trenuje WKKW. Medalistka Mistrzostw Polski Młodzików. Dwukrotnie była finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także zajmowała czołowe miejsca w Pucharze Polski. Obecnie jej podstawowym koniem jest 10-letnia klacz Soplica, na której staruje na zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Zawodniczka trenuje z Janem Kamińskim w klubie Equikam.

Agata Piskadło
Agata Piskadło

Zawodniczka zaczęła swoją przygodę z końmi w wieku 11 lat. W 2017r. rozpoczęła starty w WKKW. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Dolnego Śląska w WKKW (kat. Junior Młodszy i Senior). Z jej aktualnym podstawowym koniem Brodway'em pracuje od 2020 roku i z nim wkroczyła na międzynarodowe areny w Polsce jak i za granicą. Wysoko klasyfikowana w Mistrzostwach Polski Juniorów. Posiada kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. Zdobyła brązowy medal w Pucharze Polski WKKW 2021 w kategorii Juniorów. Od początku trenuje w LKS Stragona Strzegom pod okiem Katarzyny i Marcina Konarskich oraz Krzysztofa Rafalaka.

Zofia Polanek
Zofia Polanek

18 letnia zawodniczka, reprezentantka klubu CSJ Coval, na codzień trenująca pod okiem Mateusza Kiempy. Starty w WKKW rozpoczęła 3 lata temu wraz ze swoim podstawowym koniem Nestor S. Na koniec sezonu 2021 wspólnie debiutowali w CCI3*.

Jacek Rajnert
Jacek Rajnert

Jacek to 17 letni zawodnik startujący od 3 lat w dyscyplinie WKKW w barwach klubu Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych. Pochodzi z Białego Boru, gdzie na co dzień trenuje jeździectwo pod okiem swojego trenera i jednocześnie taty Kamila Rajnerta. Jacek jest uczniem II klasy szkoły mundurowej na profilu „Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Ratownictwo”. Zwycięzca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2020 oraz medalista Mistrzostw Regionu.

Zuzanna Społowicz
Zuzanna Społowicz

Zuzanna jeździ konno od 4 roku życia, a od 11 startuje w konkurencji WKKW. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska (zarówno w kategorii Młodzików, Juniorów a także Seniorów!), zdobywała również medale w OOM. Mistrzyni Polski Juniorów w 2021 roku, który to tytuł wywalczyła mając 14 lat. Jej podstawowym koniem jest 11 letni walach Bankier. Jeździectwo to dla Zuzanny pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Na co dzień trenuje z Tatą - Arturem Społowiczem w Klubie Jeździeckim Jaroszówka.

Karolina Ślązak
Karolina Ślązak

Karolina w tym roku kończy 18 lat, konno jeździ od 4 roku życia, a w konkurencji WKKW startuje 8 lat . Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Pucharu Polski młodzików i juniorów młodszych. Trzykrotna srebrna medalistka Mistrzostw Polski juniorów : 2019, 2020, 2021. Zwycięzca Pucharu Polski juniorów w 2020 oraz 2021. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy. Jej podstawowymi końmi są Ganges i Tores. Jeździectwo dla Karoliny jest pasją, obecnie uczęszcza do klasy maturalnej o profilu mat-fiz. Trenuje z Mamą i Tatą - Beata i Benedykt Ślązak. Karolina z rodziną ma swoją stajnie w Tarnowskich Górach a startuje w barwach klubu LZJ Drama Zbrosławice.

Pauline Wieczorek
Pauline Wieczorek

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Jakub Wiraszka
Jakub Wiraszka

Jeździectwo uprawia od 13. roku życia, jednak sportem zajmuje się od zawsze. Z niecierpliwością czeka na zimę, jako pasjonat jazdy na desce snowboardowej i nartach. Konie to nie jedyny ekstremalny sport w jego życiu - uwielbia także skoki w tunelu aerodynamicznym, a na dziki zjazd rollercoasterem nie trzeba go namawiać. Aktualnie czynnie startuje w CCI3* na swoim siwym wałachu Corrnero. Zwycięzca Pucharu Polski Młodych Jeźdźców 2021. Studiuje Informatykę Stosowaną na Politechnice Wrocławskiej. Interesuje się także programowaniem, fotografią oraz jest wielkim fanem pizzy włoskiej (jak i kuchni włoskiej ogółem).

Małgorzata Cybulska
Małgorzata Cybulska

21- letnia zawodniczka startująca na poziomie CCI4* na swoim głównym koniu Chenaro 2. Członkini Kadry Narodowej WKKW od 2015 roku. Pięciokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski WKKW i Pucharu Polski WKKW w kategoriach młodzieżowych. Największym osiągnięciem zawodniczki jest uzyskanie indywidualnego wyniku kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020 podczas Mistrzostw Europy Seniorów WKKW w Luhmuhlen 2019. Od zawsze pasjonatka sportu - uprawiała koszykówkę, siatkówkę i lekkoatletykę. Obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i interesuje się behawiorystyką zwierząt. Sushi jest jej ulubioną potrawą od lat, dlatego wszystkie sukcesy sportowe i prywatne świętuje z rodziną w japońskich restauracjach.

Julia Gillmaier
Julia Gillmaier

Reprezentantka klubu Konie Sportowe Gillmaier, studentka startująca również w skokach. Dwukrotna Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców WKKW, dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów WKKW, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Europy w Millstreet w 2017, Fontainebleau w 2018 oraz Maarsbergen w 2019.

Michał Hycki
Michał Hycki

23-letni zawodnik o pseudonimie „Młody”. Z wykształcenia jest elektrykiem, lubi piłkę nożną, jeździć na nartach i spotykać się ze znajomymi, jest chudy, więc może często jeść pizzę. Jego idolem jest Michael Jung. Największe sukcesy to brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2012, dwukrotny udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni i udział w zawodach cyklu Pucharu Narodów.

Jan Kamiński
Jan Kamiński

27- letni reprezentant Mazowsza, założyciel klubu Equikam. Jako zawodnik odnosił wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej (3 medale z Mistrzostw Polski Seniorów, Tytuł Mistrza Polski 2018, zwycięzca Pucharu Polski 2019) oraz międzynarodowej. Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Europy. Poza startami zajmuje się również trenowaniem zawodników, trzykrotnie uczestniczył w młodzieżowych Mistrzostwach Europy jako trener. Jego podopieczni zdobywali liczne medale Mistrzostw Polski. Prowadzi stajnie sportową mieszczącą się pod Warszawą. Prywatne czas lubi spędzać w warsztacie oraz gotując.

Mateusz Kiempa
Mateusz Kiempa

27- letni zawodnik dyscypliny WKKW (startuje również w Skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu), członek kadry narodowej 2017/2018/2019/2020. Srebrny Medalista Mistrzostw Polski 2019r, Zwycięzca Pucharu Polski WKKW 2018r. oraz 3-krotny zwycięzca Halowego Pucharu Polski WKKW. Uczestnik Mistrzostw Europy w Strzegomiu 2016r. Konno jeździ od najmłodszych lat, swoje pierwsze starty rozpoczął już w wieku 8 lat. Cała swoja przygodę z końmi zawdzięcza ojcu, który zaraził go pasja do koni i sportu Jeździeckiego. Na co dzień trenuje swoje konie i prowadzi ośrodek jeździecki w okolicach Trójmiasta, nadzorując wszystkie prace osobiście. Jednocześnie spełnia się także w pracach rolniczych, uwielbia jeździć traktorem. Pasjonują go wszystkie sporty motorowe, dlatego też w wolnych chwilach bierze udział w zawodach Off Road'owych.

Mariusz Kleniuk
Mariusz Kleniuk

Treningi rozpoczął w wieku 13 lat. Największym osiągnięciem jest ukończenie Mistrzostw Europy w 2017 roku na wysokim 25 miejscu jako najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik. Poza jeździectwem interesuje się historią starożytną.

Wiktoria Knap
Wiktoria Knap

Zawodniczka reprezentuje Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków, od wielu lat jest członkiem Kadry Narodowej WKKW. Większość czasu poświęca pracy z jej końmi, oprócz tego studiuje prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wolny czas lubi spędzać aktywnie - biega i ćwiczy, a w okresie zimowym jeździ na nartach.

Małgorzata Korycka
Małgorzata Korycka

Zawodniczka ukończyła studia na wydziale psychologii sportu, a zdobytą tam wiedzę stara się wykorzystywać w procesie swojego treningu oraz młodych zawodników, których ma pod opieką. Jej pasją są podróże. Szczególnie podczas jesiennej aury, kiedy sezon WKKW jest już skończony, lubi wybrać się w dalekie, ciepłe kraje, aby pozwiedzać i odpocząć. Jej największe sukcesy to: Mistrzostwo Polski w kategorii Juniorów w roku 2010, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Młodych Jeźdźców w roku 2011 oraz 3 miejsce w Halowym Pucharze Polski na Cavaliadzie w roku 2019.

Joanna Pawlak
Joanna Pawlak

Największe pasje zawodniczki to oczywiście konie, taniec, śpiew oraz dobre jedzenie. W 2018 roku otrzymała tytuł Sportowca roku w plebiscycie Politechniki Wrocławskiej. Jej największe sukcesy to m.in. drugie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2018 i trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów WKKW w 2019. W latach szkolnych zdobywała medale na poziomie wojewódzkim w różnych dyscyplinach sportowych między innymi złoto w strzelnictwie sportowym. Jako nastolatka miała własną wystawę prac z ceramiki, złoty medal na Międzynarodowym Bienale Sztuki Dziecięcej, wiele innych nagród i wyróżnień w konkursach krajowych. Brała udział w konkursach wokalnych solowo oraz w chórze jako sopran. Pierwsza w historii polskiego WKKW kobieta (razem z Małgorzatą Cybulską) startująca w IO - 13 miejsce drużynowo podczas IO Tokio 2020.

Kamil Rajnert
Kamil Rajnert

Olimpijczyk z Aten, wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz mistrzostw Polski Młodych Koni. Zawodnik Kaszubskiego Stowarzyszenia Promowania Sportów Konnych. Na co dzień zawodnik specjalizujący się w dyscyplinie WKKW, trener jeździectwa.

Paweł Spisak
Paweł Spisak

Zawodnik Jeździeckiego Klubu Sportowego Dako Galant Skibno. Czterokrotny Reprezentant Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2004 w Atenach, w 2008 w Pekinie, w 2012 w Londynie oraz 2016 w Rio De Janeiro. W swojej karierze siedmiokrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Do najważniejszych osiągnięć należą: 7 miejsce w Finale Pucharu Świata w Strzegomiu w roku 2009, 13 miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w Pratoni del Vivaro w roku 2007, 19 miejsce w Igrzyskach Olimpijski w Pekinie w roku 2008, 15 miejsce w prestiżowych 5 gwiazdkowych zawodach w Lexington w roku 2018. Jego trenerem jest Michael Jung.

Paweł Warszawski
Paweł Warszawski

Reprezentant Polski w WKKW, współpracujący z trenerem Andreasem Dibowskim i Bogusławem Jareckim. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice. Dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999). Paweł jest wielokrotnym zdobywcą medali Mistrzostw Polski, sześciokrotnym reprezentantem kraju na Mistrzostwach Europy i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Ukończył studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na kierunku Finanse Międzynarodowe. Poza jeździectwem interesuje się myślistwem, piłką nożną, tenisem oraz Formułą 1. Ulubiona kuchnia Pawła jest kuchnia polska oraz włoska. Podziwia m.in. Michaela Junga, Marcusa Ehninga oraz Christophera Burtona.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas