Ujeżdżenie

Home / Sport / Kadra Narodowa / Ujeżdżenie

Dyscyplina

Ujeżdżenie

Trenerem Kadry Narodowej w roku 2022 jest Andrzej Sałacki, były zawodnik, trener. Jako jedyny Polak prezentował swoje umiejętności ujeżdżeniowe (jazda bez ogłowia) przed królową Anglii – Elżbietą II. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Józef Zagor, Elżbieta Morciniec, Wanda Wąsowska, Bogusław Misztal, Michał Rapcewicz, Beata Stremler, Katarzyna Milczarek, Anna Bienias.

Kadra

Zofia Kaczmarek
Zofia Kaczmarek

13 letnia Zofia Kaczmarek reprezentująca barwy LKJ Lewada rozpoczęła swoją sportową drogę w 2020 roku, a jej trenerem jest pani Żaneta Skowrnońska-Kozubik. Ze swoją sportową partnerką - Lady Legende - zdobyła w 2021 roku trzy złote medale na Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Halowych Mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. Do tych osiągnięć należy dodać udział na Mistrzostwach Europy w Oliva Nowa w Hiszpanii, na których Zosia dostała się do ścisłego finału. Poza wyżej wymienionymi para ta brała udział z powodzeniem w zawodach międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych. Zosia uczęszcza do siódmej klasy szkoły podstawowej. Praca z końmi jest dla Zosi priorytetem, pasją i jej wielką miłością.

Ann van den Broeck
Ann van den Broeck

Mistrzyni Polski Młodzików w 2017, druga Wicemistrzyni Polski Juniorów na kucach w roku 2019. Wraz z pony Langtoftegard Leandro członek Kadry Narodowej Polski od 2019. Uczestniczka Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu w 2019, na których uzyskała swój najlepszy wynik na poziomie 68% na kucu Langtoftegard Leandro. Jej pierwszym kucykiem była kochana Lizi - kucyk szetlandzki. To właśnie na niej zaczęła startować w zawodach z dużym powodzeniem, następnym kucykiem była Princess-welsh-pony.

Veronica Pawluk
Veronica Pawluk

Veronica Pawluk jest aktualną mistrzynią Nadreni Palatynatu jeźdźców na kucach do 14 roku życia z notami 8,5 i 8,7. Jest również wicemistrzynią Niemiec U 14 German Championship Pony w 2020 r. gdzie rywalizowała z ponad 40 najlepszymi zawodnikami Niemiec w tej kategorii. Była też nominowana przez trenera niemieckiej Kadry Narodowej p.Cornelie Endres do DOKR w Warendorfie, gdzie brała udział w zgrupowaniu dla najbardziej przyszłościowych zawodników konkurencji ujeżdżenia. Kuc DArtagnan osiągał już sensacyjne noty ponad 80% na MEP(Kur). Jest jednym z najlepszych kucy w Europie i na świecie.

Tatiana Bierieżnow
Tatiana Bierieżnow

Zawodniczka klubu „Equesta” z Mazowsza, multimedalistka Mistrzostw i Pucharów Polski - od 2017 roku zdobyła 11 medali, w tym 8 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Od 2018 członek Kadry Narodowej, czterokrotnie powoływana do Reprezentacji Narodowej na ME: 2018/Fountainebleau/Francja (kategoria Dzieci), 2019/Strzegom/Polska i 2020/Pilisjaszfalu/Węgry (kategoria Kuców), 2021/Oliva Nova/Hiszpania (kategoria Juniorów). W 2019 roku w Strzegomiu, jako pierwsza Polka w historii zakwalifikowała się do finału ME Pony. Uważa to za swoje największe dotychczasowe sportowe osiągnięcie. Jest uczennicą 3 klasy LO o profilu biologiczno-chemicznym. Jej największą pasją jest jeździectwo, a marzeniem Igrzyska Olimpijskie.

Aleksandra Błachno
Aleksandra Błachno

Obecnie 16-letnia Aleksandra Błachno rozpoczęła swoją przygodę w skokach, ujeżdżeniu i woltyżerce na wrocławskich Partynicach na kucach rekreacyjnych. Na dobry początek w 2016 roku zdobyła tytuł mistrza świata w ujeżdżeniu bez ogłowia. Od 2 lat jej partnerem jest wałach holsztyński Travenort's Diabolo, z którym zdobyła medale na MP i OOM. Mają za sobą również pierwsze starty na CDI.

Caroline Pawluk
Caroline Pawluk

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Natalia Plata
Natalia Plata

Wielokrotna złota medalistka Mistrzostw Polski oraz Halowego Pucharu Polski. Uczestniczka Mistrzostw Europy. W roku 2019 zajęła w finale Mistrzostw Europy dzieci 9 miejsce. Jako Junior reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy na Węgrzech w roku 2020 i w Strzegomiu w roku 2021. Obecnie jest członkiem Klubu JKS Barłomino. Trenuje z Danielą Kuczkowską i uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym.

Dionizy Polikowski
Dionizy Polikowski

Dionizy trenuje na co dzień w rodzinnym klubie „Stajnia” Brzózki. W poprzednim sezonie zaliczył wiele udanych startów na zawodach krajowych i międzynarodowych. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski, reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów w Olivie. Uwielbia sport, oprócz jeździectwa trenuje koszykówkę. Jest uczniem II klasy liceum w Szczecinie.

Aurelia von Mauberg
Aurelia von Mauberg

Aurelia rozpoczęła swoja przygodę w dyscyplinie ujeżdżenia w listopadzie 2017r. i została powołana do Kadry Narodowej w czerwcu 2018r. Uczestniczka Mistrzostw Europy Pony w Bishop Burton w 2018r. na kucu Coednewydd Pepsi na którym też wygrała brązowy medal MP w skokach przez przeszkody w grupie D-bis. Uczestniczka Mistrzostw Europy w kategorii Juniorów w San Giovanni w 2019r. i w Budapeszcie w 2020r. na koniu Diamo Dream, 9-letnim Oldenburgskim wałachu. Zaliczyła również wiele udanych startów na międzynarodowych zawodach w Polsce i zagranica. Wielokrotna złota medalistka MP i HMP. Aurelia trenuje z Pania Ilona Janas i reprezentuje Klub Jeździecki Lider Radzionków. W zeszłym roku, Aurelia bardzo dobrze zdała maturę w szkole francuskiej w Warszawie i aktualnie studiuję biomedycynę na Uniwersytecie Louvain w Belgii. Zawsze potrafiła pogodzić naukę z swoja pasja do jeździectwa!

Magdalena Jura
Magdalena Jura

Przygodę ze sportem jeździeckim rozpoczęła pod koniec lat 90-tych w stajniach w Słupnie i PGR Bródno. Następnie pracowała jako luzak Wandy Wąsowskiej i mastalerz w Stajni Belvedere w Łazienkach. Największy wpływ na sportowy rozwój kariery sportowej mieli Jarosław Poręba i Beata Stremler. W ostatnich latach trenowała m.in. z Johnym Hilberatem, Janem Bemelmansem, Ton de Ridder czy Klausem Balkenholem. Magdalena Jura regularnie startuje na międzynarodowych arenach w konkursach małej i dużej rundy.

Anna Mierzwińska
Anna Mierzwińska

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Katarzyna Milczarek
Katarzyna Milczarek

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Żaneta Skowrońska-Kozubik
Żaneta Skowrońska-Kozubik

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Aleksandra Szulc
Aleksandra Szulc

Z końmi związana od ponad 20 lat - z ujeżdżeniem od 18. 8 krotna medalistka Mistrzostw Polski w kategoriach Młodzieżowych oraz Seniorskich , w tym Złota Medalistka Mistrzostw Polski Seniorów 2016 r. Uczestniczka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata oraz wielu prestiżowych zawodów międzynarodowych. Od 9 lat trenuje z jednym z najlepszych Trenerów na Świecie - Janem Bemelmansem . Prywatnie Magister Stosunków Międzynarodowych oraz pasjonatka Zaprzęgów konnych.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas