Ujeżdżenie

Home / Sport / Kadra Narodowa / Ujeżdżenie

Dyscyplina

Ujeżdżenie

Trenerem Kadry Narodowej w roku 2020 jest Andrzej Sałacki, były zawodnik, trener. Jako jedyny Polak prezentował swoje umiejętności ujeżdżeniowe (jazda bez ogłowia) przed królową Anglii – Elżbietą II. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi ; Józef Zagor, Elżbieta Morciniec, Wanda Wąsowska, Bogusław Misztal ,Michał Rapcewicz, Beata Stremler, Katarzyna Mielczarek, Anna Bienias.

Kadra

Dionizy Polikowski
Dionizy Polikowski

Zawodnik startujący aktualnie w kategoria Dzieci, reprezentant JKS Stajnia Brzózki. W ubiegłym sezonie drugi na OOM, trzeci na MP, powołany do Kadry Narodowej w 2020. W tym sezonie udany debiut na zawodach międzynarodowych w Mariakalnok, a następnie 8 miejsce na Mistrzostwach Europy w Pilisjászfalu.

Taja Zoll
Taja Zoll

Mieszka w podpoznańskim Krajkowie. Uczęszcza do VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Puszczykowie. Reprezentuje Klub Jeździecki Rio Grande Krosinko i trenuje pod okiem Pani Marty Wiśniewskiej. Karierę sportową rozpoczęła w 2018 zdobywając na klaczy Ksantia srebrny medal w MP kuców w kategorii młodzików. W 2019 przeszła do kategorii dzieci na dużych koniach i na swojej klaczy Blacky zdobyła złoty medal w finale OOM, wygrała także MP w swojej kategorii wiekowej a zwieńczeniem sezonu 2019 była wygrana we wszystkich trzech konkursach CDICH w CDI Zakrzów. Wolny czas Taja lubi spędzać w towarzystwie reszty swoich zwierząt - psów, kotów i koni. Podczas wakacji uwielbia pływać i nurkować. Jeśli chodzi o gusta kulinarne to jak przystało na prawdziwą poznaniankę uwielbia ziemniaczki - w każdej postaci 😃!

Alicja Pachulska
Alicja Pachulska

Ujeżdżenie trenuje od około 10 roku życia, jest to dyscyplina, która od początku zagościła w jej sercu, oprócz ujeżdżenia w wolnych chwilach gra w tenisa, latem natomiast uwielbia uprawiać surfing. Do największych sukcesów zalicza: Zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w ujeżdżeniu w roku 2018, Zwycięstwo w Halowym Pucharze Polski w 2018; udział w Mistrzostwach Europy w roku 2018 i 2019. Jest aktywną osobą i uwielbia wyzwania, dlatego aktywny udział w Kadrze Narodowej jest dla niej bardzo ważny i motywujący.

Natalia Plata
Natalia Plata

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Julia Rogowska
Julia Rogowska

Obecnie startuje w kategorii juniorów. Jest to jej trzeci rok w Kadrze Narodowej. Na swoim koncie ma dwa medale Mistrzostw Polski i trzy medale Halowego Pucharu Polski. Posiada dwa konie, Da Capo, który zabrał ją już dwa razy na Mistrzostwa Europy oraz Le Baton Rouge, z którym w tym roku ma zaszczyt reprezentować Polskę na tej imprezie. Startuje w barwach Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada Zakrzów.

Von Mauberg Aurelia
Von Mauberg Aurelia

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Tatiana Bierieżnow
Tatiana Bierieżnow

Multimedalistka Mistrzostw i Pucharów Polski - zdobyła 9 medali, z czego 7 złotych. Od 2018 członek Kadry Narodowej, uczestniczyła w ME Dzieci w Fountainebleau we Francji. W 2019 roku w Strzegomiu, jako pierwsza Polka w historii zakwalifikowała się do finału ME Pony. Uważa to za swoje największe dotychczasowe sportowe osiągnięcie. Życiowy wynik Tatiany to 76,6% na CDIP w Zakrzowie w 2019. Jest uczennicą 2 klasy LO o profilu biologiczno-chemicznym. Jej największą pasją jest jeździectwo, a marzeniem Igrzyska Olimpijskie.

Ewa Golubińska
Ewa Golubińska

Ośmiokrotna medalistka Mistrzostw i Pucharów Polski, uczestniczka zawodów międzynarodowych, w tym Future Champions Hagen. W 2018 i 2019 roku powołana do startów w Mistrzostwach Europy Kucy. Od 2018 członkini Kadry Narodowej. Podopieczna pani Anny Świątkowskiej, trenuje w KJ Plejada. Uczennica Autorskiego Liceum Ogólnokształcącego numer 42 w Warszawie. Uwielbia pływać na windsurfingu. Lato dzieli na czas spędzony na Rodos (piękne miejsce dla osób pływających na desce z żaglem) oraz na czas spędzony z końmi. Wcześniej wiele lat trenowała taniec - disco dance, jako zawodnik Loocas Dance Center w Warszawie i woltyżerkę.

Weronika Lewandowska
Weronika Lewandowska

Trenuje ujeżdżenie od półtora roku w Ośrodku Ujeżdżeniowym Centurion, pod okiem Dominiki Kraśko, trenera i zawodnika Grand Prix. Weronika wcześniej z powodzeniem próbowała swoich sił w WKKW i skokach. W 2020 roku na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy Kuców zadebiutowała na międzynarodowych zawodach ze świetnymi wynikami zapewniając sobie powołanie do Reprezentacji Polski przez Trenera Kadry Andrzeja Sałackiego. Jej partnerem jest bardzo utalentowany 7 letni Hojvas Casmir, pięknie malowany duński kuc. Weronika na co dzień uczy się w szkole francuskiej, ma młodszą siostrę Igę, która również rozpoczęła swoją przygodę z ujeżdżeniem.

Ann van den Broeck
Ann van den Broeck

Mistrzyni Polski Młodzików w 2017, druga Wicemistrzyni Polski Juniorów na kucach w roku 2019. Wraz z pony Langtoftegard Leandro członek Kadry Narodowej Polski od 2019. Uczestniczka Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu w 2019, na których uzyskała swój najlepszy wynik na poziomie 68% na kucu Langtoftegard Leandro. Jej pierwszym kucykiem była kochana Lizi - kucyk szetlandzki. To właśnie na niej zaczęła startować w zawodach z dużym powodzeniem, następnym kucykiem była Princess-welsh-pony.

Anna Wojtkowska
Anna Wojtkowska

Zawodniczka jeździ konno od czternastu lat, a ujeżdżenie trenuje już około dziewięciu. Oprócz jeździectwa jej pasją jest sztuka, chce kontynuować rozwój na tym polu aplikując na uczelnię artystyczną. Uwielbia dobrą literaturę i nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która towarzyszy jej na każdym kroku.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy