Ujeżdżenie

Home / Sport / Kadra Narodowa / Ujeżdżenie

Dyscyplina

Ujeżdżenie

Trenerem Kadry Narodowej w roku 2021 jest Andrzej Sałacki, były zawodnik, trener. Jako jedyny Polak prezentował swoje umiejętności ujeżdżeniowe (jazda bez ogłowia) przed królową Anglii – Elżbietą II. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Józef Zagor, Elżbieta Morciniec, Wanda Wąsowska, Bogusław Misztal, Michał Rapcewicz, Beata Stremler, Katarzyna Milczarek, Anna Bienias.

Kadra

Zuzanna Andruszkiewicz
Zuzanna Andruszkiewicz

14-letnia zawodniczka startująca aktualnie w kategorii Dzieci, reprezentantka KJ Classic. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła pod koniec 2017r. Od czerwca 2018r. razem z pierwszym koniem, a zarazem aktualnym partnerem sportowym, wałachem Thoswin Veldhoek, z powodzeniem próbowała swoich sił w skokach. Od dwóch lat związana jest z dyscypliną Ujeżdżenia. Ciężka praca pary w tej konkurencji jeździeckiej zaowocowała m.in zdobyciem srebrnego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski w 2020r. W tym sezonie, Zuzanna debiutując ze świetnymi wynikami na arenie międzynarodowej (w Zakrzowie oraz Máriakálnok), zapewniła sobie powołanie do Kadry Narodowej.

Zofia Kaczmarek
Zofia Kaczmarek

12letnia Zofia Kaczmarek reprezentująca barwy LKJ Lewada rozpoczęła swoją sportową drogę w 2020 roku pod okiem Pani Trener Żanety Skowrońskiej-Kozubik. Ze swoją sportową partnerką - Lady Legende - trenuje od niedawna. Rok 2020 dał Zosi szansę na rozwój sportowy na rynku krajowym, a w sezonie 2021 debiutowała na zawodach międzynarodowych w Samorin w Słowacji. Zosia uczęszcza do siódmej klasy szkoły podstawowej, a w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem. Praca z końmi jest dla Zosi priorytetem, pasją i jej wielką miłością.

Tatiana Bierieżnow
Tatiana Bierieżnow

Multimedalistka Mistrzostw i Pucharów Polski - zdobyła 9 medali, z czego 7 złotych. Od 2018 członek Kadry Narodowej, uczestniczyła w ME Dzieci w Fountainebleau we Francji. W 2019 roku w Strzegomiu, jako pierwsza Polka w historii zakwalifikowała się do finału ME Pony. Uważa to za swoje największe dotychczasowe sportowe osiągnięcie. Życiowy wynik Tatiany to 76,6% na CDIP w Zakrzowie w 2019. Jest uczennicą 2 klasy LO o profilu biologiczno-chemicznym. Jej największą pasją jest jeździectwo, a marzeniem Igrzyska Olimpijskie.

Lena Czakańska
Lena Czakańska

Siedemnastoletnia Lena Czakańska reprezentuje barwy LKJ Ochaby i angażuje się w prowadzenie historycznej Stadniny. Zawodniczka rozpoczęła swoją sportową drogę w 2018 roku. Obecnie trenuje z Tomaszem Kowalskim. Jej sportowa partnerka, Victory, to niepokonana dotąd rekordzistka Mistrzostw Polski Młodych Koni. Jako 6-latka osiągnęła wynik 9,24. Lena uczęszcza do drugiej klasy liceum i interesuje się filozofią. Sukces na Olimpiadzie Filozoficznej zapewnił jej wstęp na wiele polskich uczelni.

Helena Kozłowska
Helena Kozłowska

Juniorka, zawodniczka podwarszawskiego klubu JKS Jagodne. Starty międzynarodowe rozpoczęła w roku 2020, osiągając poziom powyżej 70%. W tym samym roku zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski. Jej aktualnym sportowym partnerem jest bardzo doświadczony, 20-letni Emol, z którym trenuje od 3 lat. Oprócz Emola, Helena trenuje również z kilkoma młodszymi końmi. Jeździecką przygodę rozpoczęła dość wcześnie, w wieku 5 lat, w swoim rodzimym klubie, pod okiem trenerki i mamy w jednej osobie, Natalii Kozłowskiej. Starty sportowe zaczęła w wieku 13 lat. Oprócz jeździectwa, trenowała również lekkoatletykę i taniec. Helena nie ma wiele czasu na rozwijanie innych pasji, ale w wolnych chwilach lubi grać na pianinie i słuchać muzyki.

Caroline Pawluk
Caroline Pawluk

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Natalia Plata
Natalia Plata

Informacje o zawodniczce zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniczce.

Dionizy Polikowski
Dionizy Polikowski

Zawodnik startujący aktualnie w kategoria Dzieci, reprezentant JKS Stajnia Brzózki. W ubiegłym sezonie drugi na OOM, trzeci na MP, powołany do Kadry Narodowej w 2020. W sezonie 2020 udanie debiutował na zawodach międzynarodowych w Mariakalnok, a następnie zajął 8 miejsce na Mistrzostwach Europy w Pilisjászfalu.

Weronika Lewandowska
Weronika Lewandowska

Trenuje ujeżdżenie od półtora roku w Ośrodku Ujeżdżeniowym Centurion, pod okiem Dominiki Kraśko, trenera i zawodnika Grand Prix. Weronika wcześniej z powodzeniem próbowała swoich sił w WKKW i skokach. W 2020 roku na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy Kuców zadebiutowała na międzynarodowych zawodach ze świetnymi wynikami zapewniając sobie powołanie do Reprezentacji Polski przez Trenera Kadry Andrzeja Sałackiego. Jej partnerem jest bardzo utalentowany 7 letni Hojvas Casmir, pięknie malowany duński kuc. Weronika na co dzień uczy się w szkole francuskiej, ma młodszą siostrę Igę, która również rozpoczęła swoją przygodę z ujeżdżeniem.

Ann van den Broeck
Ann van den Broeck

Mistrzyni Polski Młodzików w 2017, druga Wicemistrzyni Polski Juniorów na kucach w roku 2019. Wraz z pony Langtoftegard Leandro członek Kadry Narodowej Polski od 2019. Uczestniczka Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu w 2019, na których uzyskała swój najlepszy wynik na poziomie 68% na kucu Langtoftegard Leandro. Jej pierwszym kucykiem była kochana Lizi - kucyk szetlandzki. To właśnie na niej zaczęła startować w zawodach z dużym powodzeniem, następnym kucykiem była Princess-welsh-pony.

Veronica Pawluk
Veronica Pawluk

Veronica Pawluk jest aktualną mistrzynią Nadreni Palatynatu jeźdźców na kucach do 14 roku życia z notami 8,5 i 8,7. Jest również wicemistrzynią Niemiec U 14 German Championship Pony w 2020 r. gdzie rywalizowała z ponad 40 najlepszymi zawodnikami Niemiec w tej kategorii. Była też nominowana przez trenera niemieckiej Kadry Narodowej p.Cornelie Endres do DOKR w Warendorfie, gdzie brała udział w zgrupowaniu dla najbardziej przyszłościowych zawodników konkurencji ujeżdżenia. Kuc DArtagnan osiągał już sensacyjne noty ponad 80% na MEP(Kur). Jest jednym z najlepszych kucy w Europie i na świecie.

Aurelia von Mauberg
Aurelia von Mauberg

Aurelia rozpoczęła swoja przygodę w dyscyplinie ujeżdżenia w listopadzie 2017r. i została powołana do Kadry Narodowej w czerwcu 2018r. Uczestniczka Mistrzostw Europy Pony w Bishop Burton w 2018r. na kucu Coednewydd Pepsi na którym też wygrała brązowy medal MP w skokach przez przeszkody w grupie D-bis. Uczestniczka Mistrzostw Europy w kategorii Juniorów w San Giovanni w 2019r. i w Budapeszcie w 2020r. na koniu Diamo Dream, 9-letnim Oldenburgskim wałachu. Zaliczyła również wiele udanych startów na międzynarodowych zawodach w Polsce i zagranica. Wielokrotna złota medalistka MP i HMP. Aurelia trenuje z Pania Ilona Janas i reprezentuje Klub Jeździecki Lider Radzionków. W zeszłym roku, Aurelia bardzo dobrze zdała maturę w szkole francuskiej w Warszawie i aktualnie studiuję biomedycynę na Uniwersytecie Louvain w Belgii. Zawsze potrafiła pogodzić naukę z swoja pasja do jeździectwa!

Magdalena Jura
Magdalena Jura

Przygodę ze sportem jeździeckim rozpoczęła pod koniec lat 90-tych w stajniach w Słupnie i PGR Bródno. Następnie pracowała jako luzak Wandy Wąsowskiej i mastalerz w Stajni Belvedere w Łazienkach. Największy wpływ na sportowy rozwój kariery sportowej mieli Jarosław Poręba i Beata Stremler. W ostatnich latach trenowała m.in. z Johnym Hilberatem, Janem Bemelmansem, Ton de Ridder czy Klausem Balkenholem. Magdalena Jura regularnie startuje na międzynarodowych arenach w konkursach małej i dużej rundy.

Żaneta Skowrońska-Kozubik
Żaneta Skowrońska-Kozubik

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy