Skoki

Dyscyplina

Skoki

Trenerem Kadry Narodowej w roku 2020 jest Krzysztof Ludwiczak – czynny zawodnik i członek kadry seniorów . Prywatnie magister ekonomii i miłośnik dobrych książek biograficznych. W wolnym czasie śledzi wydarzenia sportowe w wielu dyscyplinach oraz chętnie gra w gry zapewniające rywalizację i wymagające strategicznego myślenia. Opiekunem dzieci i młodzieży został były zawodnik i obecnie trener, Kajetan Wałecki. Wieloletni członek Kadry Narodowej w dyscyplinie WKKW, dwukrotny medalista Mistrzostw Polski, czterokrotny uczestnik Mistrzostw Europy. W latach 2015-2017 Senior Trainer i Course Director w Hong Kong Jockey Club, Trener Kadry Narodowej Juniorów Hong Kongu w dyscyplinie WKKW. Od 2017 roku trenuje dzieci i młodzież w Polsce. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Adam Królikiewicz , Karol Rommel, Zdzisław Dziadulski, Kazimierz Szosland, Kazimierz Rostowo-Suski, Tadeusz Komorowski, Kazimierz Szosland, Kazimierz Gzowski, Janusz Komorowski, Michał Gutowski, Tadeusz Sokołowski, Marian Kozicki, Antoni Pacyński, Piotr Wawryniuk, Stefan Grodzicki, Jan Kowalczyk, Wiesław Hartman, Janusz Bobik, Bogdan Sas-Jaworski, Grzegorz Kubiak.

Kadra

Iga Biegalska
Iga Biegalska

Sopocianka, urodzona w 2006 roku. W wieku 7 lat zaczęła swoją przygodę z jeździectwem. Może pochwalić się wieloma wygranymi w konkursach w randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej: Baltica Tour w Ciekocinku, CSI w Sopocie, GP dzieci, jak również drugim miejscem w zawodach Future Champions w niemieckim Hagen, drużynowo 1 miejscem w ramach Nations Cup CSIOCh, brązowym medalem w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Iga obecnie posiada dwie klacze Cardhu i Doravella. Jak sama mówi konie są jej największą pasją. W przyszłości chciałaby zostać weterynarzem specjalizującym się w tych szlachetnych zwierzętach.

Anna Dziuba
Anna Dziuba

Informacje o zawodniku zostaną zaaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Julia Kapel
Julia Kapel

Jej przygoda z jeździectwem zaczęła się 5 lat temu. Od dziecka interesowała się końmi. Na początku, równolegle z jeździectwem trenowała akrobatykę w klubie ,,Grawitacja’’, ale obecnie konie to moja największa pasja. Oprócz jeździectwa, uczy się języków obcych - hiszpańskiego i angielskiego. Ponadto interesuje się projektowaniem wnętrz i ubrań oraz ogląda programy z tym związane. Wolny czas, którego w rzeczywistości nie pozostaje za dużo lubi spędzać w towarzystwie swoich przyjaciół.

Marta Konarska
Marta Konarska

Zawodniczka ma 14 let i trenuje w barwach KJ PODKOWA GRUSZCZYN pod okiem Pani Marty Stołowskiej - Lubońskiej od września 2016 roku. Konie są dla niej wszystkim, a jazda sprawia jej wielką radość. Dzięki jeździe konnej stała się obowiązkowa, opiekuńcza i odpowiedzialna za drugie stworzenie. Uważa, że każdy koń jest inny i uczy ją czegoś nowego m.in. wytrwałości, pokonywania przeciwności, a także tego, że nigdy nie należy się poddawać. Jej autorytety: Simone Blum, Martin Fuchs, Peter Fredricson. Marzeniem Marty jest m.in. uczestnictwo w Mistrzostwach Europy. Interesuje się również podróżami oraz siatkówką

Daria Pietrzak
Daria Pietrzak

Zawodniczka trenuje jeździectwo dopiero 3 lata, wcześniej przez 5 lat trenowała taniec towarzyski. Drugi rok z rzędu jest Członkiem Kadry Narodowej. W 2019 roku zajęła 1 miejsce w rankingu PZJ. Startuje obecnie na 2 koniach Monsun i Sonata W. Trenuje z Tomaszem Włodarskim. Największe osiągnięcia na dużych koniach: 1 miejsce HPP 2019 kategoria Dzieci 1, Cavaliada Krakow CSI 2 * finał MR 3 miejsce CSIOCh Lamprechtshausen konkurs otwarcia 1m, 16 miejsce na ME 2019 Zuidwolde/ Holandia, Wygrane 2 Puchary Narodów z drużyną w Samorin i Ciekocinko, 3m GP CSIOCH Samorin 5m GP CSIOCH Hagen, 2 m OOM Strzegom 2018

Nell Sówka
Nell Sówka

Nell Sówka przygodę z jeździectwem rozpoczęła 3 lata temu w podpoznańskim KJ Podkowa Gruszczyn, pod okiem Pani Marty Stołowskiej-Lubońskiej. Udział w Cavaliada Future, zachęcił Nell do rywalizacji na arenie międzynarodowej. W 2020 roku Nell czterokrotnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski jak i Halowego Pucharu Polski Kuców oraz Pucharu Polski i Halowego Pucharu Polski Dzieci II co dało tej zdolnej dwunastolatce I klasę sportową. Nell darzy konie wielką miłością, one to czują i oddają jej swoje serca.

Eliza Zawadzka
Eliza Zawadzka

Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 6 lat, jeździła do stajni prawie codziennie. W wieku 8 lat zaczęła startować regularnie w zawodach. Pierwsze sukcesy i medale zdobywała na kucach, na duże konie przesiadła się w wieku 12 lat. Poza nauką cały wolny czas poświęca koniom i treningom.

Maria Brańka-Borja
Maria Brańka-Borja

Zawodniczka na co dzień mieszka w Krakowie i reprezentuje klub WLKS Krakus Swoszowice. Jeździ konno od 11 roku życia. W 2019 roku zajęła 3 miejsce w Halowym Pucharze Polski w kategorii Dzieci I oraz zdobyła srebrny medal na OOM w Drzonkowie. W tym samym roku z drużyną dzieci wywalczyła 1 miejsce w Pucharze Narodów w Samorin. W 2020 roku indywidualnie zajęła 3 miejsce w GP na CSIOJ w czeskich Zduchowicach. W wolnym czasie lubi czytać kryminały i gotować.

Laura Kłapińska
Laura Kłapińska

Zawodniczka jeździ konno od 7 roku życia. Od 2015 roku reprezentuje klub sportowy Small Cherry i trenuje pod okiem Jakuba Krzyżosiaka. W marcu 2016 roku zdobyła złoty medal HPP na kucyku, a zimą wygrała HPDZJ na dużym koniu w kategorii seniorów. Rok później zdobyła drużynowo brązowy medal Mistrzostw Europy w Samorin. Teraz startuje w kategorii juniorów i marzy o starcie na Mistrzostwach Europy w tej kategorii. Poza końmi jej pasją jest także gotowanie i pieczenie.

Aleksander Lewandowski
Aleksander Lewandowski

Zawodnik ma 17 lat, swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat. Do jazdy konnej namówiła go mama. Początkowo miała być to tylko zabawa, ale kiedy poczuł się pewnie na koniu, a treningi szły coraz lepiej zrozumiał, że to jest to co chce w życiu robić. Już po roku trenowania pojechał na swoje pierwsze zawody, gdzie zajął 8 miejsce. W kolejnym roku zakwalifikował się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W 2019 na koniu Jazzmir van het Halderthof zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów. Aktualnie trenuje ze srebrnym medalistą olimpijskim z Moskwy 1980 r., panem Wiesławem Hartmanem.

Maximilian Parkitny
Maximilian Parkitny

Pasją Maximiliana jest jeździectwo, jednak interesuje się również hodowlą koni .Od dwóch lat dobiera nasienie ogierów skokowych dla klaczy ,które maja być inseminowane. Maximilian lubi słuchać muzyki i oglądać filmy m.in. klasykę kina. Czynnie uczestniczy w planowaniu i zarzadzaniu gospodarstwem.

Olga Skrobacz
Olga Skrobacz

Jeździ konno od sześciu lat, a od czterech lat jest zawodniczką WLKS Krakus. W 2017 zdobyła brązowy drużynowy medal na Mistrzostwach Europy dzieci. Wygrała również złoty medal na OOM w 2018. W roku 2019 zwyciężyła w 2* finale 140 na zawodach międzynarodowych, oraz wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Natalia Stefańska
Natalia Stefańska

Jej podstawowe konie to 11-letni walach Exit Remo oraz 10-letni Kastello. Natalia chodzi do 2 Klasy LO w Rypinie jak również na co dzień reprezentuje swój macierzysty klub JKS DIM Sp. z o.o. Oprócz pasji zawodniczki jakim jest jeździectwo, Natalia lubi uczyć się języków obcych: Angielskiego I francuskiego, podróżować, uwielbia fitness, lekka atletykę oraz taniec. Natalia również chętnie pomaga innym angażując się w prace społeczne i wolontariat.

Juliana Suska
Juliana Suska

Zawodniczka od 2015 roku jeździ pod okiem wybitnego jeźdźca Grzegorza Kubiaka. Jej pierwszym większym sukcesem było zwycięstwo GP dzieci w Linzu w 2016 roku. Tego samego roku wystartowała w Mistrzostwach Europy Dzieci, a rok później wraz z polską ekipą zdobyła brąz w Šamorín na koniu Tokajer 8, z którą w 2017 roku wywalczyła złoty medal HPP dzieci. Na tej samej klaczy w 2018 roku zadebiutowała w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Europy dostając się do ścisłego finału. Ma za sobą wiele fantastycznych występów w konkursach zaliczanych do LR oraz CSIO. Aktualnie jest II-vice Mistrzyniąą Polski Juniorów. Planuje dalej rozwijać swoją pasję jaką jest jeździectwo, a oprócz niej pasjonuje się również̇ felinologią i cukiernictwem.

Aleksandra Wypchło
Aleksandra Wypchło

Zawodniczka przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku jedenastu lat. Niecałe trzy lata temu zaczęła startować w zawodach. Jej największe sukcesy to wicemistrzostwo polski w kategorii dzieci oraz juniorów, a w 2020r zwyciężyła w konkursie 140cm na zawodach CSI2*.

Wiktoria Bedyńska
Wiktoria Bedyńska

Zawodniczka urodziła się w Łodzi, ma 19 lat. Jeździ konno i trenuje skoki od 7-go roku życia, w wieku 14 lat mając za sobą tytuł MP w skokach kucy grupy D i tytuł MHPP w skokach w grupie D-bis wyjechała do Niemiec by doskonalić swą jazdę. Poza końmi lubi uprawiać sport m.in. fitness, jest fanką treningów z Chodakowską. Lubi także sporty ekstremalne, ciepłe kraje i zawody międzynarodowe.

Julia Jaglarz
Julia Jaglarz

Z powodzeniem od 10 lat realizuje swoją pasję, jaką jest jeździectwo. Zaczynając od startów na kucyku, Lotce, poprzez międzynarodowe zawody jako członek Kadry Polski Juniorów w 2016 i 2017 wraz z Winning Moodem i Wunschtraum, dotarła obecnie do konkursów na najwyższym poziomie, zaliczanych do Światowego Rankingu, w których z powodzeniem startuje na swoim utalentowanym, młodym Groenaannemerze, zwanym Gronkiem. Na co dzień zawodniczka trenuje w swoim malowniczym ośrodku Vanto Equestrian Center na Śląsku, a dodatkowo korzysta z konsultacji treningowych w Belgii. Swoją pasję łączy z nauką na trzecim roku studiów Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Filip Lewicki
Filip Lewicki

Zawodnik ma 19 lat, jeździ od 12 roku życia. Interesuje się sportem. W wolnym czasie lubi łowić ryby i oglądać zawody jeździeckie.

Michał Kaźmierczak
Michał Kaźmierczak

Z jazdą konna związany niemal od zawsze. Jak do tej pory zdobył 5 medali Mistrzostw Polski, niestety nie udało mu się stanąć na pierwszym miejscu podium, co zdecydowanie jest jego celem na przyszłe lata. Dwukrotnie był członkiem drużyny, która zwyciężała w konkursach Pucharu Narodów. Wielokrotnie zajmował miejsca w pierwszej trójce Grand Prix rangi 2*, 3* oraz 4*. Jego marzeniem jest zdobycie medalu na Mistrzostwach Europy lub Świata.

Przemysław Konopacki
Przemysław Konopacki

Regularnie jeździć zaczął w wieku 6-ciu lat. Na początku jeździł w rodzinnym gospodarstwie, które z czasem przerodziło się w stadninę sportowo-hodowlaną, w której utrzymywano nawet do 70-ciu koni. Aby wystartować w pierwszych zawodach musiał czekać do ukończenia 12-tego roku życia, ponieważ takie były wcześniej wymagania. Po roku startów w klubie Picador Wrocław Pan Marek Skrzypczyk zaproponował mu przystąpienie wówczas do bardzo mocnego klubu WKS Śląsk Wrocław. Po 6-ciu udanych sezonach miał krótką przerwę z jeździectwem, aby w 2004 roku rozpocząć ponownie w barwach SK Bielin. Po 1 sezonie spędzonym na północy Polski zdecydował wraz z żoną Agnieszką wyjechać do Irlandii. Starty w renomowanej stajni pozwoliły mu zdobyć doświadczenie. Po przejściu "na swoje" głównie trenował, startował i przygotowywał do sprzedaży młode konie. Zdobył wiele sukcesów między innymi podczas dorocznego festiwalu sportów konnych Dublin Horse Show. Po 9-ciu latach spędzonych w Irlandii przyszedł czas na Holandię, gdzie mieszka i prowadzi stajnię sportowo-handlową od 2013 roku. Od kilku sezonów dysponuje bardziej doświadczonymi końmi, co umożliwia mu udział w zawodach rangi CSI.

Dawid Kubiak
Dawid Kubiak

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Grzegorz Kubiak
Grzegorz Kubiak

Zawodnik dorastał w Bogusławicach, dlatego konie były obecne w jego życiu niemal od zawsze. W ciągu wielu lat kariery sportowej zdobył 11 medali Mistrzostw Polski, startował w 6 finałach Pucharu Świata, gdzie w Mediolanie zajął wysokie 14 miejsce. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Wielokrotnie wspierał polską drużynę w Pucharach Narodów. Jego podstawowy koń, ochabskiej hodowli Szuler, pozwala marzyć o powiększeniu tej listy o kilka kolejnych sukcesów. Oprócz startów, z dużą satysfakcją trenuje młodych zawodników, hoduje konie oraz gołębie. Pierwsze wyhodowane konie dobrze pokazują się na zawodach, natomiast pierwszy sprawdzian dla gołębi przyjdzie w przyszłym roku.

Krzysztof Ludwiczak
Krzysztof Ludwiczak

Wraz z żoną Anną mieszka w Jaroszewie, gdzie prowadzi stajnie hodowlaną. Konie od zawsze były i są jego pasją, życiem i radością. W swojej karierze sportowej odniósł już wiele sukcesów w zawodach międzynarodowych i brał udział w największych światowych imprezach - z Mistrzostwami Świata i Europy włącznie. Od 15 lat jest członkiem Kadry Narodowej. Oprócz własnych startów, zajmuje się również treningiem zawodników, jako praktyk i licencjonowany trener PZJ. Wierzy, iż sumienna i ambitna praca, pozwoli mu odnosić w przyszłości sukcesy zarówno jako zawodnik jak i trener. Aby to osiągnąć, ma zamiar każdego dnia stawiać sobie i swoim podopiecznym poprzeczkę "o jedną dziurkę wyżej".

Andrzej Opłatek
Andrzej Opłatek

Jego głównym zainteresowaniem od 12 roku życia są konie. Rywalizacja i zawody zawsze były w jego sercu. Próbował różnych sportów, ale to właśnie przy koniach i skokach pozostał. Lubi wszelkie sporty ekstremalne, a także piłkę nożną oraz siatkówkę. Jego największym marzeniem jest start w Igrzyskach Olimpijskich.

Maksymilian Wechta
Maksymilian Wechta

Karierę sportową zaczął w wieku 12 lat od startów na kucach. Po roku przesiadł się już na duże konie. W karierze juniora i młodego jeźdźca startowałem trzykrotnie na Mistrzostwach Europy. Jego największym sukcesem indywidualnym jest 17 miejsce w kategorii młodych jeźdźców w 2013 roku w Vejer De La Frontera, a drużynowym 6 miejsce w 2014 roku w Arezzo. Oprócz tego w tej kategorii wiekowej zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w 2013 roku. Jako senior startował już sześciokrotnie w Pucharze Narodów, w tym dwa razy na CSIO5*, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz czterokrotnie wygrywał konkursy zaliczane do światowego rankingu.

Wojciech Wojcianiec
Wojciech Wojcianiec

Zawodnik ma 39 lat i pochodzi z Brzegu. Obecnie wraz z żona Marzeną i dwójka dzieci Maja i Tymkiem mieszka w Szczecinie. Jeździ w stajni Melloni Horses, która znajduje się w Przemoczu. Oprócz jeździectwa interesuje się też motoryzacją. Jego największym marzeniem na dzień dzisiejszy jest start w Igrzyskach Olimpijskich.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy