Skoki

Dyscyplina

Skoki

Trenerem Kadry Narodowej w roku 2021 jest Jan Vinckier. Opiekunem dzieci i młodzieży został były zawodnik i obecnie trener, Kajetan Wałecki. Wieloletni członek Kadry Narodowej w dyscyplinie WKKW, dwukrotny medalista Mistrzostw Polski, czterokrotny uczestnik Mistrzostw Europy. W latach 2015-2017 Senior Trainer i Course Director w Hong Kong Jockey Club, Trener Kadry Narodowej Juniorów Hong Kongu w dyscyplinie WKKW. Od 2017 roku trenuje dzieci i młodzież w Polsce. Utytułowani zawodnicy tej konkurencji to między innymi: Adam Królikiewicz , Karol Rommel, Zdzisław Dziadulski, Kazimierz Szosland, Kazimierz Rostowo-Suski, Tadeusz Komorowski, Kazimierz Szosland, Kazimierz Gzowski, Janusz Komorowski, Michał Gutowski, Tadeusz Sokołowski, Marian Kozicki, Antoni Pacyński, Piotr Wawryniuk, Stefan Grodzicki, Jan Kowalczyk, Wiesław Hartman, Janusz Bobik, Bogdan Sas-Jaworski, Grzegorz Kubiak.

Kadra

Martyna Dubieniecka
Martyna Dubieniecka

Zawodniczka urodzona w 2007 roku, mieszka w Sopocie. Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat uczęszczając do szkółki jeździeckiej. Zwyciężczyni wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, jak Cavaliada w 2020 roku w Krakowie czy Zawody dwugwiazdkowe w Sopocie. W 2016 r. v-ce mistrzyni Pomorza w kucach. Od dwóch lat regularnie utrzymująca się w najwyższych notowaniach rankingowych. Martyna jest wielka miłośniczką zwierząt. W przyszłości chciałaby prowadzić własny ośrodek przygotowań olimpijskich, a sama wystąpić na Olimpiadzie. Pierwszym koniem, na którym występowała był Drzewiec. Obecnie jeździ na koniu Kamelot, z którym wspólnie odniosła największe swoje zwycięstwa. Przynależność do kadry stanowi dla niej ukoronowanie jej dotychczasowych działań.

Lena Gruca
Lena Gruca

Zawodniczka regularne starty w zawodach rozpoczęła w 2017r. ze swoim pierwszym koniem Leap Star. Aktualnie rywalizuje na 2 koniach: Concord F oraz Chacco - Boy. Od 2019r. reprezentuje Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso Jastrzębie Zdrój. Trenuje pod okiem Piotra Morsztyna oraz Agaty Janiczek. Cały swój wolny czas poświęca koniom.

Kuba Kraśko
Kuba Kraśko

Zawodnik Ludowego Klubu Jeździeckiego w Gałkowie. Przedstawiciel czwartego pokolenia jeździeckiego rodziny Ferensteinów. Swoje pierwsze jeździeckie kroki stawiał w rodzinnej Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie, gdzie rozpoczęła się jego kariera sportowa. W roku 2019 na koniach Ginnes oraz Armstrong zdobył pierwszy złoty medal Mistrzostw Warmii i Mazur. Uczestnik Mistrzostw Polski, Olimpiady Młodzieży oraz Halowego Pucharu Polski Dzieci. Obecnie startuje na poziomie 130/135 cm na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego podstawowych koni należą Armstrong, Don Espadron oraz Anta Monika. Na co dzień trenuje pod okiem Tomasza Godka oraz swojego dziadka, Mistrza Polski w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu Krzysztofa Ferensteina. Jeździeckie marzenie? Oczywiście start w Igrzyskach Olimpijskich i Pucharze Świata!

Eryka Mikołajczyk
Eryka Mikołajczyk

Zawodniczka swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w Ostrowskim Klubie Jeździeckim OXER. Końmi interesowała się od zawsze. Pracę na dużych koniach podjęła w czerwcu 2019 roku. Od tego też czasu reprezentuje barwy Klubu Jeździeckiego „Osadkowski” w Jakubowicach. Trenuje pod okiem Agnieszki Olszewskiej. Eryka może pochwalić się licznymi startami w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Największym jej sukcesem jest srebrny medal Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w kategorii Dzieci II, zdobyty w 2020 roku w Lesznie. Od niedawna jej głównym koniem jest Dylano M. W startach wspierają go Assadur i Senator. Eryka kocha zwierzęta i stara się spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Największym jej marzeniem jest poświęcić całe życie jeździectwu i osiągnąć w nim jak najwyższe cele.

Roksana Nawrocka
Roksana Nawrocka

Zawodniczka początkowo startowała na kucach w grupie A2, dobra jazda w tej kategorii pomogła jej później z powodzeniem przesiąść się na duże konie. Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 6 lat. Konie są jej główną pasją, ale w wolnym czasie lubi czytać książki, spotykać się z przyjaciółmi oraz spędzać czas ze swymi pupilami. Jej celem jak również marzeniem jest osiągnięcie na tyle dobrego poziomu sportowego, aby móc wystartować w zawodach CSI 5* i ukończyć je z dobrym wynikiem. Oprócz tego chciałaby się również szkolić by zostać masażystą dla koni.

Julia Parda
Julia Parda

Julia Parda to 13-letnia dziewczyna na co dzień trenująca w Polish Pony Club Tomaszkowo. Swoją przygodę z końmi rozpoczynała w wieku 4 lat na najcudowniejszej kucynce świata - Milka Star, która to obdarzyła ją swoją końską miłością. Potem na 6-te urodziny przyszedł niezrównany Adonis. To na nim rozpoczęła swoją przygodę ze sportem. Kocha konie, a one odwdzięczają się jej swoim zaufaniem, czego efekty widać na parkurach. Dziś startuje na dużym koniu o imieniu Cheyenne. Łączy ich trudna miłość, pełna kompromisów, na które oboje stać . Julka jest wesołą, pełną energii dziewczyną. Konie nauczyły ją sumienności, dokładności i zadziorności, co przekłada się na to, iż bez trudu godzi naukę z jeździectwem.

Julia Pięta
Julia Pięta

Julia Pięta to 14 letnia zawodniczka, która z końmi związana jest od urodzenia. Reprezentuje swój rodzinny klub ABAKUS Kaczyna i trenuje pod okiem swojej mamy Małgorzaty Pięty. W wieku 12 lat zdobyła złoty medal Halowego Pucharu Polski w gr.A2 i brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kucy. Cały swój wolny czas po szkole spędza w stajni i na treningach. Julia śledzi i podgląda jazdę Krzysztofa Ludwiczaka i Marcus’a Ehning .

Barbara Piontek
Barbara Piontek

Urodzona w 2008 roku w Poznaniu. Trenuje w klubie Rio Grande Krosinko. Zaczynała jako dwulatka od judo, następnie w latach 2011-2017 chodziła do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, w której uczyła się baletu i akrobatyki. Występowała na scenach Teatru Muzycznego w Poznaniu i Szkoły Baletowej. Przygodę jeździecką rozpoczęła również w 2011 roku od oprowadzanek na kucykach i niedzielnych jazd w szkółce. Gdy miała 8 lat Rodzice wydzierżawili jej kucyka o imieniu Uran, na którym jeździła 6 miesięcy i niestety nie ukończyła ani jednego parkuru! Mimo tych niepowodzeń i niezliczonej ilości piachu w zębach, nie poddała się i rok później dostała swojego pierwszego kucyka Rolexa 2. Od tego dnia zaczęła trenować sportowo pod okiem Pana Jana Lipczyńskiego i jednocześnie zakończyła przygodę z akrobatyką i baletem w 100% procentach poświęcając się jeździectwu. Od września 2019 roku jeździ na dużych koniach. W wolnych chwilach trenuje lekką atletykę i z powodzeniem bierze udział w zawodach międzyszkolnych. Basia jest bardzo inteligentna, obdarzona ogromną fantazją i ambitna. Ma bardzo dobre serce i dużo empatii!

Wiktoria Ryciak
Wiktoria Ryciak

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 5 lat w stajni Rancho Banderoza w Wejherowie, pod czujnym okiem trenerów Agnieszki Wujec oraz Bogdana Bujaka, z którym trenuje po dziś dzień. Zawodniczka rozpoczęła regularne starty w wieku 9 lat. Pierwsze zwycięstwa odniosła na kucykach, między innymi złoty medal gr.A1 na PP w Jakubowicach w 2018r. na Klausince, pierwsze miejsce na Cavaliadzie Future. Przygodę z dużymi końmi rozpoczęła w wieku 11 lat na Veronie. Wiktoria posiada wiele licznych osiągnięć, między innymi: złoty medal w OOM, w Ogólnopolskim Grand Prix Dzieci, srebrny medal na PP grupa Dzieci w Jakubowicach w 2020r. a także wiele innych równie ważnych osiągnięć. Poza treningami i spędzaniem wolnego czasu w stajni, Wiktoria poświęca wiele uwagi nauce, uwielbia gry planszowe oraz pieczenie ciasteczek i gotowanie.

Nell Sówka
Nell Sówka

Nell Sówka przygodę z jeździectwem rozpoczęła 3 lata temu w podpoznańskim KJ Podkowa Gruszczyn, pod okiem Pani Marty Stołowskiej-Lubońskiej. Udział w Cavaliada Future, zachęcił Nell do rywalizacji na arenie międzynarodowej. W 2020 roku Nell czterokrotnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski jak i Halowego Pucharu Polski Kuców oraz Pucharu Polski i Halowego Pucharu Polski Dzieci II co dało tej zdolnej dwunastolatce I klasę sportową. Nell darzy konie wielką miłością, one to czują i oddają jej swoje serca.

Mikołaj Barański
Mikołaj Barański

Konie były częścią życia zawodnika od dziecka. Dość szybko pasja ta przerodziła się w czynny sport. Aktualnie przebywa za granicą gdzie trenuje i doskonali swoje umiejętności. Od początku 2021 roku uczestniczy w programie CTAcademy.

Iga Biegalska
Iga Biegalska

Sopocianka, urodzona w 2006 roku. W wieku 7 lat zaczęła swoją przygodę z jeździectwem. Może pochwalić się wieloma wygranymi w konkursach w randze ogólnopolskiej oraz międzynarodowej: Baltica Tour w Ciekocinku, CSI w Sopocie, GP dzieci, jak również drugim miejscem w zawodach Future Champions w niemieckim Hagen, drużynowo 1 miejscem w ramach Nations Cup CSIOCh, brązowym medalem w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Iga obecnie posiada dwie klacze Cardhu i Doravella. Jak sama mówi konie są jej największą pasją. W przyszłości chciałaby zostać weterynarzem specjalizującym się w tych szlachetnych zwierzętach.

Maria Brańka-Borja
Maria Brańka-Borja

Zawodniczka na co dzień mieszka w Krakowie i reprezentuje klub WLKS Krakus Swoszowice. Jeździ konno od 11 roku życia. W 2019 roku zajęła 3 miejsce w Halowym Pucharze Polski w kategorii Dzieci I oraz zdobyła srebrny medal na OOM w Drzonkowie. W tym samym roku z drużyną dzieci wywalczyła 1 miejsce w Pucharze Narodów w Samorin. W 2020 roku indywidualnie zajęła 3 miejsce w GP na CSIOJ w czeskich Zduchowicach. W wolnym czasie lubi czytać kryminały i gotować.

Aleksandra Kierznowska
Aleksandra Kierznowska

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Laura Kłapińska
Laura Kłapińska

Zawodniczka jeździ konno od 7 roku życia. Od 2015 roku reprezentuje klub sportowy Small Cherry i trenuje pod okiem Jakuba Krzyżosiaka. W marcu 2016 roku zdobyła złoty medal HPP na kucyku, a zimą wygrała HPDZJ na dużym koniu w kategorii seniorów. Rok później zdobyła drużynowo brązowy medal Mistrzostw Europy w Samorin. Teraz startuje w kategorii juniorów i marzy o starcie na Mistrzostwach Europy w tej kategorii. Poza końmi jej pasją jest także gotowanie i pieczenie.

Aleksander Lewandowski
Aleksander Lewandowski

Zawodnik ma 17 lat, swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat. Do jazdy konnej namówiła go mama. Początkowo miała być to tylko zabawa, ale kiedy poczuł się pewnie na koniu, a treningi szły coraz lepiej zrozumiał, że to jest to co chce w życiu robić. Już po roku trenowania pojechał na swoje pierwsze zawody, gdzie zajął 8 miejsce. W kolejnym roku zakwalifikował się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W 2019 na koniu Jazzmir van het Halderthof zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów. Aktualnie trenuje ze srebrnym medalistą olimpijskim z Moskwy 1980 r., panem Wiesławem Hartmanem.

Aleksandra Osuch
Aleksandra Osuch

Swoją przygodę jeździecką rozpoczęła w wieku 10 lat pod okiem swojej obecnej trenerki - Marty Stołowskiej- Lubońskiej. Szybko jeździectwo stało się jej stylem życia i nieodłączną rutyną dnia. Swoje pierwsze sukcesy odnosiła na kucach, na których zdobyła mistrzostwo Polski w kategoriach A i D, oraz Puchar Polski w kategoriach B i E. Zwieńczeniem jej kariery na kucach był start w Mistrzostwach Europy Pony. Od 2 lat jej podstawowym koniem jest Crown du Buisson Z. W ubiegłym roku podjęła współpracę z Marcinem Bętkowskim, a ta praca przyniosła owoce w postaci 8 miejsca podczas MP Juniorów 2020. Od 2021 do jej teamu dołączyła klacz Charivari Febro Z.

Maximilian Parkitny
Maximilian Parkitny

Pasją Maximiliana jest jeździectwo, jednak interesuje się również hodowlą koni .Od dwóch lat dobiera nasienie ogierów skokowych dla klaczy ,które maja być inseminowane. Maximilian lubi słuchać muzyki i oglądać filmy m.in. klasykę kina. Czynnie uczestniczy w planowaniu i zarzadzaniu gospodarstwem.

Daria Pietrzak
Daria Pietrzak

Zawodniczka trenuje jeździectwo dopiero 3 lata, wcześniej przez 5 lat trenowała taniec towarzyski. Drugi rok z rzędu jest Członkiem Kadry Narodowej. W 2019 roku zajęła 1 miejsce w rankingu PZJ. Startuje obecnie na 2 koniach Monsun i Sonata W. Trenuje z Tomaszem Włodarskim. Największe osiągnięcia na dużych koniach: 1 miejsce HPP 2019 kategoria Dzieci 1, Cavaliada Krakow CSI 2 * finał MR 3 miejsce CSIOCh Lamprechtshausen konkurs otwarcia 1m, 16 miejsce na ME 2019 Zuidwolde/ Holandia, Wygrane 2 Puchary Narodów z drużyną w Samorin i Ciekocinko, 3m GP CSIOCH Samorin 5m GP CSIOCH Hagen, 2 m OOM Strzegom 2018

Olga Skrobacz
Olga Skrobacz

Jeździ konno od sześciu lat, a od czterech lat jest zawodniczką WLKS Krakus. W 2017 zdobyła brązowy drużynowy medal na Mistrzostwach Europy dzieci. Wygrała również złoty medal na OOM w 2018. W roku 2019 zwyciężyła w 2* finale 140 na zawodach międzynarodowych, oraz wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Juliana Suska
Juliana Suska

Zawodniczka od 2015 roku jeździ pod okiem wybitnego jeźdźca Grzegorza Kubiaka. Jej pierwszym większym sukcesem było zwycięstwo GP dzieci w Linzu w 2016 roku. Tego samego roku wystartowała w Mistrzostwach Europy Dzieci, a rok później wraz z polską ekipą zdobyła brąz w Šamorín na koniu Tokajer 8, z którą w 2017 roku wywalczyła złoty medal HPP dzieci. Na tej samej klaczy w 2018 roku zadebiutowała w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Europy dostając się do ścisłego finału. Ma za sobą wiele fantastycznych występów w konkursach zaliczanych do LR oraz CSIO. Aktualnie jest II-vice Mistrzyniąą Polski Juniorów. Planuje dalej rozwijać swoją pasję jaką jest jeździectwo, a oprócz niej pasjonuje się również̇ felinologią i cukiernictwem.

Aleksandra Wypchło
Aleksandra Wypchło

Zawodniczka przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku jedenastu lat. Niecałe trzy lata temu zaczęła startować w zawodach. Jej największe sukcesy to wicemistrzostwo polski w kategorii dzieci oraz juniorów, a w 2020r zwyciężyła w konkursie 140cm na zawodach CSI2*.

Marta Wypiór
Marta Wypiór

Marta Wypiór jeździ konno od 5 roku życia, najpierw rekreacyjnie, a z czasem z ambicjami sportowymi. Po raz pierwszy wzięła udział w zawodach jeździeckich 4 lata temu. Nie było jej łatwo realizować swoje cele startowe w rodzinie, w której każdy z pasją uprawia inną dyscyplinę sportową. Nota bene, zanim Marta dosiadła konia, z powodzeniem ścigała się na rowerze zjazdowym. W odróżnieniu jednak od roweru, konia traktuje partnersko, a nie jak maszynę do ścigania. Nie ma natomiast litości dla siebie i każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji. Do Kadry Narodowej Marta została powołana wraz z 10-letnią klaczą Gina Royalty. Jej największe osiągnięcia w minionym sezonie to: 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, 2 miejsce w Gold Round, Cracovia Szary Equestrian Show 2020 w Michałowicach CSI2*, zwycięstwo w Dużej Rundzie w Michałowicach, zwycięstwo w Finale Srebrnej Rundy PLJ w Jakubowicach i 3 statuetki z Cavaliada Kraków 2020. Marta reprezentuje klub KJK Pod Żubrem w Niepołomicach, gdzie trenuje pod okiem Niny Niepomniaszczij.

Wiktoria Bedyńska
Wiktoria Bedyńska

Zawodniczka urodziła się w Łodzi, ma 19 lat. Jeździ konno i trenuje skoki od 7-go roku życia, w wieku 14 lat mając za sobą tytuł MP w skokach kucy grupy D i tytuł MHPP w skokach w grupie D-bis wyjechała do Niemiec by doskonalić swą jazdę. Poza końmi lubi uprawiać sport m.in. fitness, jest fanką treningów z Chodakowską. Lubi także sporty ekstremalne, ciepłe kraje i zawody międzynarodowe.

Natalia Czernik
Natalia Czernik

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w 1995 roku, czynnie uczestniczy w zawodach jeździeckich od 2001 roku. Ukończyła kierunek prawo, a obecnie trenuję swoje konie, zajmuje się również ich hodowlą i sprzedażą. Wraz ze swoim partnerem prowadzi Klub Sportowy i Akademię Jeździecką „Verso La Natura”.

Michał Kaźmierczak
Michał Kaźmierczak

Z jazdą konna związany niemal od zawsze. Jak do tej pory zdobył 5 medali Mistrzostw Polski, niestety nie udało mu się stanąć na pierwszym miejscu podium, co zdecydowanie jest jego celem na przyszłe lata. Dwukrotnie był członkiem drużyny, która zwyciężała w konkursach Pucharu Narodów. Wielokrotnie zajmował miejsca w pierwszej trójce Grand Prix rangi 2*, 3* oraz 4*. Jego marzeniem jest zdobycie medalu na Mistrzostwach Europy lub Świata.

Mściwoj Kiecoń
Mściwoj Kiecoń

Mściwoj Kiecoń jest zawodnikiem KJ Agro-Handel Śrem. Mistrz Polski Seniorów z roku 2010 i 2011 w kategoriach młodzieżowych. Zdobył 5 medali Mistrzostw Polski i pucharu Polski w tym trzy złote. Zwycięzca Polskiej Ligi Jeździeckiej z roku 2017, 2018 i 2019 na miejscu drugim. Poza tym wiele wygranych konkursów Grand Prix na zawodach Ogólnopolskich i Międzynarodowych.

Przemysław Konopacki
Przemysław Konopacki

Regularnie jeździć zaczął w wieku 6-ciu lat. Na początku jeździł w rodzinnym gospodarstwie, które z czasem przerodziło się w stadninę sportowo-hodowlaną, w której utrzymywano nawet do 70-ciu koni. Aby wystartować w pierwszych zawodach musiał czekać do ukończenia 12-tego roku życia, ponieważ takie były wcześniej wymagania. Po roku startów w klubie Picador Wrocław Pan Marek Skrzypczyk zaproponował mu przystąpienie wówczas do bardzo mocnego klubu WKS Śląsk Wrocław. Po 6-ciu udanych sezonach miał krótką przerwę z jeździectwem, aby w 2004 roku rozpocząć ponownie w barwach SK Bielin. Po 1 sezonie spędzonym na północy Polski zdecydował wraz z żoną Agnieszką wyjechać do Irlandii. Starty w renomowanej stajni pozwoliły mu zdobyć doświadczenie. Po przejściu "na swoje" głównie trenował, startował i przygotowywał do sprzedaży młode konie. Zdobył wiele sukcesów między innymi podczas dorocznego festiwalu sportów konnych Dublin Horse Show. Po 9-ciu latach spędzonych w Irlandii przyszedł czas na Holandię, gdzie mieszka i prowadzi stajnię sportowo-handlową od 2013 roku. Od kilku sezonów dysponuje bardziej doświadczonymi końmi, co umożliwia mu udział w zawodach rangi CSI.

Dawid Kubiak
Dawid Kubiak

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Krzysztof Ludwiczak
Krzysztof Ludwiczak

Wraz z żoną Anną mieszka w Jaroszewie, gdzie prowadzi stajnie hodowlaną. Konie od zawsze były i są jego pasją, życiem i radością. W swojej karierze sportowej odniósł już wiele sukcesów w zawodach międzynarodowych i brał udział w największych światowych imprezach - z Mistrzostwami Świata i Europy włącznie. Od 15 lat jest członkiem Kadry Narodowej. Oprócz własnych startów, zajmuje się również treningiem zawodników, jako praktyk i licencjonowany trener PZJ. Wierzy, iż sumienna i ambitna praca, pozwoli mu odnosić w przyszłości sukcesy zarówno jako zawodnik jak i trener. Aby to osiągnąć, ma zamiar każdego dnia stawiać sobie i swoim podopiecznym poprzeczkę "o jedną dziurkę wyżej".

Andrzej Opłatek
Andrzej Opłatek

Jego głównym zainteresowaniem od 12 roku życia są konie. Rywalizacja i zawody zawsze były w jego sercu. Próbował różnych sportów, ale to właśnie przy koniach i skokach pozostał. Lubi wszelkie sporty ekstremalne, a także piłkę nożną oraz siatkówkę. Jego największym marzeniem jest start w Igrzyskach Olimpijskich.

Jarosław Skrzyczyński
Jarosław Skrzyczyński

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Maksymilian Wechta
Maksymilian Wechta

Karierę sportową zaczął w wieku 12 lat od startów na kucach. Po roku przesiadł się już na duże konie. W karierze juniora i młodego jeźdźca startowałem trzykrotnie na Mistrzostwach Europy. Jego największym sukcesem indywidualnym jest 17 miejsce w kategorii młodych jeźdźców w 2013 roku w Vejer De La Frontera, a drużynowym 6 miejsce w 2014 roku w Arezzo. Oprócz tego w tej kategorii wiekowej zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w 2013 roku. Jako senior startował już sześciokrotnie w Pucharze Narodów, w tym dwa razy na CSIO5*, zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski oraz czterokrotnie wygrywał konkursy zaliczane do światowego rankingu.

Wojciech Wojcianiec
Wojciech Wojcianiec

Zawodnik ma 39 lat i pochodzi z Brzegu. Obecnie wraz z żona Marzeną i dwójka dzieci Maja i Tymkiem mieszka w Szczecinie. Jeździ w stajni Melloni Horses, która znajduje się w Przemoczu. Oprócz jeździectwa interesuje się też motoryzacją. Jego największym marzeniem na dzień dzisiejszy jest start w Igrzyskach Olimpijskich.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy