Sportowe Rajdy konne

Home / Sport / Kadra Narodowa / Sportowe rajdy konne

Konkurencja

Sportowe Rajdy konne

Pierwsze Mistrzostwa Polski zostały rozegrane w 1990 roku w Białymstoku na dystansie 2 x 100 km, a zwyciężyła Aleksandra Szulen na koniu Horror. Dużym sukcesem międzynarodowym jest VIII miejsce Jerzego Urbańskiego z ogierem Alahar na Mistrzostwach Europy w Montelimar we Francji w 1991 roku. W marcu 2020 r. Kamila Kart na koniu Razorback Mechano zajęła I miejsce w zawodach CEN 119 km Dubai Crown Prince Cup for Ladies, uzyskując średnią prędkość 28,83 km/h, w tym ostatnią pętlę pokonali z prędkością 36,93 km/h.

Kadra – Senior

Martyna Kamińska
Martyna Kamińska

Zawodniczka urodzona w 2000 roku. Z konkurencją Sportowe Rajdy Konne związana od 2013r. Przez te lata z powodzeniem z powodzeniem brała udział w imprezach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Doświadczenie swoje zdobywała uczestnicząc wielokrotnie w zawodach o różnym poziomie trudności odbywające się we Włoszech, Estonii, Niemczech, Słowacji , Bahrajnie, ZEA, Anglii. Martyna zakończyła swoją karierę juniorską w 2021r jako pierwszy Polski Junior w historii Sportowych Rajdów Konnych, który uzyskał międzynarodowy status ELITE Junior. Obecnie reprezentuje barwy klubu KJ Olszany.

Katarzyna Kłosek
Katarzyna Kłosek

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Barbara Rygoł
Barbara Rygoł

Zawodniczka reprezentująca barwy Klubu LKJ Solec w Bieruniu w konkurencji Sportowe Rajdy Konne. Od najmłodszych lat pasjonatka koni i jazd rekreacyjnych. Od roku 2015 bierze udział w licznych zawodach krajowych i międzynarodowych, często zajmując miejsca na podium. W 2021 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w Sportowych Rajdach Konnych na koniu El Mahdi. W roku 2020 wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów. Poza jeździectwem pasjonuje się dalekimi podróżami.

Ewa Sołek-Kowalska
Ewa Sołek-Kowalska

Zawodniczka pochodzi z Krakowa. Ze sportem jeździeckim związana od dzieciństwa, od 2007 roku startuje z powodzeniem w zawodach krajowych i międzynarodowych w konkurencji Sportowe Rajdy Konne, od 2015 roku na koniu Encino. Sędzia konkurencji Sportowe Rajdy Konne z uprawnieniami I klasy sędziowskiej oraz I klasy komisarycznej, komisarz FEI z uprawnieniami 2. klasy komisarycznej. Reprezentuje barwy klubu Interregio.

Beata Szlezyngier-Jagielska
Beata Szlezyngier-Jagielska

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Ryszard Zieliński
Ryszard Zieliński

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Kadra – Junior/Młody Jeździec

Julia Brzezina
Julia Brzezina

Zawodniczka urodzona w 2007 roku, czynnie startuje w zawodach od 13. roku życia, w dyscyplinie Sportowe Rajdy Konne. Z powodzeniem ukończyła zawody rangi CEIYJ1*, CEIYJ2* i została zakwalifikowana wraz z Wertusem na mistrzostwa Świata Juniorów we Francji. W rankingu kategorii juniorzy/młodzi jeźdźcy 2022 zajęła 3. miejsce, a w kategorii open 2022 zdobyła 8. miejsce. Obecnie reprezentuje barwy klubu LKJ Solec Bieruń.

Jakub Chmielowiec
Jakub Chmielowiec

Zawodnik urodzony w 2005 roku. Reprezentant Klubu Jeździeckiego Champion. Swoją karierę w rajdach konnych rozpoczął biorąc udział w zawodach amatorskich, kiedy w wieku 10 lat zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii małe konie na dystansie 40 km. Natomiast w 2022r. zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów (100 km na klaczy Atamanka) oraz kwalifikacje do Mistrzostw Świata Juniorów w 2023 roku dzięki wygranej w konkursie klasy CEIYJ 2* 120 km w Samorin. Poza rajdami trenuje również ujeżdżenie, w którym w przyszłości chciałby rozpocząć karierę sportową.

Amelia Wrona
Amelia Wrona

Amelia Wrona urodzona w 2006 r., startująca od 13. roku życia w zawodach w Sportowych Rajdach Konnych. Uczennica ZS nr 3 w Piasecznie w klasie technik weterynarii. Pasjonatka koni i wszystkich zwierząt domowych i gospodarskich. Obecnie startuje w barwach LKJ Solec w Bieruniu, jest również w Kadrze Wojewódzkiej Śląskiego Związku Jeździeckiego. Wielokrotnie ukończyła zawody rangi CEI1*, CEI2*, zdobywając miejsca na podium. 08.08.2020- CEIYJ* 100km - Chlumec nad Cidlinou- 3. miejsce 12.09.2020- CEIYJ* 100km - Kliczków- 3. miejsce 29.05.2021- CEIYJ2* 120km - Italian Championship - 3. miejsce 10.07.2021- CEIYJ2* 120km - Kliczków - 2. miejsce 14.08.2022 - CEIYJ2* 120km - Kliczków - 1. miejsce Zawodniczka posiada kwalifikacje w parze z klaczą Wemanika Korczak (wł. Tomasz Tura) do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się we wrześniu 2023 we Francji. Obecnie zagrywa na wyższe konkursy swojego konia Ponix.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy