Powożenie

Home / Sport / Kadra Narodowa / Powożenie

Dyscyplina

Powożenie

Zaprzęgi czterokonne – Mistrzostwa Świata – medale brązowe: Zygmunt Szymoniak, Tadeusz Czerwiński – Frauenfeld 1974 Zygmunt Waliszewski – Apeldoorn 1976 Zygmunt Waliszewski, Tadeusz Czemiński, Antoni Musiał – Apeldoorn 1976 Zygmunt Waliszewski, Antoni Musiał, Władysław Adamczak – Windsor 1980 Zaprzęgi parokonne – Mistrzostwa Świata – medale srebrne i brązowe: Zygmunt Waliszewski, Tadeusz Czemiński, Zygmunt Szymoniak – 1975 – Sopot Zygmunt Waliszewski, Antoni Musiał, Zygmunt Szymoniak – 1977 – Donaueschingen Zygmunt Waliszewski, Antoni Musiał, Władysław Adamczak – 1981 – Zug Zygmunt Waliszewski, Antoni Musiał, Władysław Adamczak – 1979 – Haras du Pin Zaprzęgi jednokonne – Mistrzostwa Świata – medale złote, srebrne i brązowe: Bartłomiej Kwiatek 2018 – Kronenberg Bartłomiej Kwiatek 2010 – Pratoni del Vivaro Marcin Kilańczyk, Bartłomiej Kwiatek, Weronika Kwiatek 2016 – Piber Weronika Kwiatek 2016 – Piber Agnieszka Chwastek, Wiktor Pietrowski, Przemysław Zabłocki 2004 – Åstorp Bartłomiej Kwiatek, Katarzyna Kuryś, Sebastian Bogacz 2018 – Kronenberg

Kadra

Tadeusz Andrys
Tadeusz Andrys

Od 2016 roku Tadeusz Andrys jest organizatorem zawodów w powożeniu zaprzęgami konnymi. Zawody odbywają się dwa razy w roku i z roku na rok, ich ranga sukcesywnie podnosi się. Od około 10 lat zawodnik stale startuje w zawodach, dzięki czemu ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Wcześniej zwykle startował w zawodach amatorskich. Na swoim koncie ma między innymi udział w Halowym Pucharze Polski Zaprzęgów Czterokonnych Cavaliada Tour. Brał także udział w zawodach międzynarodowych, które odbywały się w Nowej Wsi koło Wschowy, Bogusławicach, Książu oraz Ptakowicach w 2021roku. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie startując końmi rasy śląskiej oraz Polskimi Końmi Szlachetnymi Półkrwi, które są godnymi przedstawicielami sportu zaprzęgowego. W poprzednich latach zawodnik startował w Zawodach Krajowych oraz Regionalnych. Zawodnik już od dziecka interesował się i trenował powożenie, które jest jego pasją. Miłość do koni widoczna była już od dzieciństwa.

Dariusz Bajer
Dariusz Bajer

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Szymon John
Szymon John

Zawodnik powożenia zaprzęgami parokonnymi, reprezentujący Klub Jeździecki "Kalumet" Boszkowo. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Ptakowice 2021, uczestnik Mistrzostw Świata Fábiánsebestyén 2015 oraz Kronenberg 2021. Wielokrotny członek Kadry Narodowej, biorący udział w konkursach szczebla krajowego oraz międzynarodowego.

Katarzyna Kuryś
Katarzyna Kuryś

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Bartłomiej Kwiatek
Bartłomiej Kwiatek

Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi jak również Mistrzostw Świata Młodych Koni. Zwycięzca Rankingu Światowego Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej w latach 2007-2013 oraz 2017. Jego największe osiągniecia to m.in. indywidualne Mistrzostwo Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz drużynowe wicemistrzostwo Świata w Kronenberg w Holandii w 2018.

Weronika Kwiatek
Weronika Kwiatek

W sporcie zawodowym od 2010 roku, wieloletnia reprezentantka Kadry Narodowej w singlach oraz w parach. Liczne zwycięstwa w zawodach krajowych i międzynarodowych. W swojej kolekcji medale z każdego stopnia podium Mistrzostw Polski, indywidualna oraz drużynowa vice Mistrzyni Świata z 2016 roku, drużynowa vice Mistrzyni Świata z 2020 roku. Trener kadry singli seniorów w latach 2016 oraz 2018 (zdobycie indywidualnego tytułu Mistrza Świata oraz drużynowego tytułu Vice Mistrza Świata). Trener Kadry Dzieci i Młodzieży w roku 2018.

Piotr Mazurek
Piotr Mazurek

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Wiesław Sadowski
Wiesław Sadowski

Od 30 lat prowadzi własną stajnię. Zajmował się hodowlą koni szlachetnej półkrwi, odnosząc sukcesy na wystawach krajowych. 15 lat temu zaczął swoją przygodę z powożeniem zaprzęgami czterokonnymi, powożąc ogierami fryzyjskimi. Starty w zawodach rozpoczął w 2013 roku, biorąc udział w zawodach tradycyjnego powożenia. Od 2016 roku zarejestrowany jako zawodnik PZJ, startujący w zawodach krajowych i międzynarodowych. Srebrny(2017) i brązowy medalista (2019) Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, uczestnik Mistrzostw Europy w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi (2021).

Małgorzata Skupień
Małgorzata Skupień

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Krzysztof Szczepaniak
Krzysztof Szczepaniak

Od 23 lat zajmuje się produkcją powozów konnych - Firma Aron Powozy oraz hodowlą koni. Jest posiadaczem 60 koni różnych ras, prowadzi gospodarstwo rolne Folwark Podrzecze, który dzierżawi od KOWR-u. Brał czynny udział w zawodach krajowych, jaki i zagranicznych w latach 2003-2011 startując w zaprzęgu singlowym, jak i w zaprzęgu parokonnym na zawodach w Kladrubach Czechy, Altenfelden Austria, Drebkau, Niemcy, Wilno Litwa oraz w zawodach na terenie Polski. Po 6 letniej przerwie w startach na arenie międzynarodowej postanowił wrócić do sportu zaprzęgowego, tym razem starty zaprzęgiem 4 konnym. W tym roku wziął udział w zawodach organizowanych przez Stado Ogierów w Łącku, Hipodrom Wola Poznań, następnie w Stadzie Ogierów w Książu i ostatni etap to ośrodek jeździecki Ptakowice Lando, gdzie uzyskał kwalifikacje do wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie na Węgrzech, na których godnie reprezentował Polskę. Obecnie bierze udział Halowym Pucharze Polski Zaprzęgów Czterokonnych Cavaliada.

Rafał Wojtacha
Rafał Wojtacha

Zawodnik pochodzący z Tarnowskich Gór na Górnym Śląsku, aktualnie reprezentant KJ Lando powożący zaprzęgami parokonnymi. Na zawodach międzynarodowych reprezentuje Polskę od 2015 roku. Trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata w zaprzęgach parokonnych. Zawodnik ten to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, w tym trzykrotny Mistrz Polski, wielokrotny zwycięzca rankingu PZJ w powożeniu zaprzęgami parokonnymi i zwycięzca rankingu FEI dla najlepszego powożącego zaprzęgami parokonnymi w roku 2018.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas