Parajeździectwo

Home / Sport / Kadra Narodowa / Parajeździectwo

Kadra – Senior

Monika Bartyś
Monika Bartyś

Zawodniczka trenuje paraujeżdżenie od 11 lat, jej partnerem sportowym od 5 lat jest ukochany 13-letni wałach Caspar. Jeździectwo to całe jej życie, fascynuje ją niezwykła współpraca człowieka i tego wyjątkowego zwierzęcia. Jej dotychczasowe paraujeżdżeniowe sukcesy to pięciokrotny tytuł Mistrza Polski, reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej i wygrana w konkursie freestyle podczas 3* zawodów międzynarodowych w Austrii. Największym sportowym marzeniem Moniki jest niewątpliwie start w Igrzyskach Paraolimpijskich. Kocha życie, sport i wyzwania, jest również zapaloną narciarką i rowerzystką (w zeszłym roku pobiła swój rekord przejeżdżając na rowerze 1230 km w 30 dni). Oprócz sportu jej pasją są nauki ścisłe, które realizuje wykonując pracę analityczną w firmie ubezpieczeniowej i prowadząc zajęcia dla dzieci rozwijające ich umiejętności logicznego myślenia.

Maciej Bigaj
Maciej Bigaj

Z jeździectwem związany od przeszło 20 lat, reprezentant podkrakowskiego Klubu Sportowego Faruk w Niegardowie. Przez większość czasu startujący w konkurencji skoki przez przeszkody w konkursach Małej i Średniej Rundy. W paraujeżdżeniu zadebiutował w 2017 roku ze swoim skokowym koniem - Grojec R, a od 2019 roku startuje na swoim drugim koniu Liverpool. Uczestnik wielu zawodów międzynarodowych kadry paraujeżdżenia, medalista Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski PA. Prowadzenie własnego ośrodka, trenowanie zawodników klubowych, a przede wszystkim swoich córek, to główne motywatory działania. W wolnym czasie pasjonat dobrego filmu i nurkowania.

Magdalena Cycak
Magdalena Cycak

Zawodniczka od 2006 roku jest członkinią Kadry Narodowej. W 2010 zdobyła Mistrzostwo Polski. Brała udział w Mistrzostwach Świata w Caen we Francji w 2014 oraz Mistrzostwach Europy w Moorsele w Belgii w 2011. Od 25 lat zajmuje się końmi oraz ich hodowlą. Magdalena jest technikiem hodowcą koni i magistrem pedagogiki. Poosiada własną stajnię, gdzie prowadzi hipoterapię i rekreację. Jak widać konie są jej wielką pasją, jednak oprócz tego lubi polską muzykę i polskie kino oraz podróże.

Dominika Pączek
Dominika Pączek

Swoją przygodę z ujeżdżeniem zaczęła w 2016 roku w LKJ Lewada w Zakrzowie podczas cyklu zawodów towarzyskich o Puchar Lewady oraz Mistrzostw Polski Amatorów w Ujeżdżeniu. W 2019 roku jej trenerka - Żaneta Skowrońska-Kozubik wpadła na pomysł, aby spróbowała swoich sił w paraujeżdżeniu. Tego samego roku zadebiutowała w Sopocie na Mistrzostwach Polski-PA, zdobywając złoty medal w swojej kategorii. W czasie wolnym od koni jeździ na nartach, na łyżwach, Freestyle slalom i uczy się grać w tenisa.

Agata Weigt
Agata Weigt

Informacje o zawodniku zostaną zaktualizowane w najbliższym czasie. Obecnie brak informacji o zawodniku.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy