Aktualności

Home / Aktualności / PZJ z przedolimpijską wizytą w Wersalu na teście operacyjnym WKKW

CZYTAJ TAKŻE

PZJ z przedolimpijską wizytą w Wersalu na teście operacyjnym WKKW

24 sierpnia, 2023

Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Marcin Kamiński i przedstawiciel sztabu szkoleniowego WKKW Paweł Warszawski  uczestniczyli w dniach 22-23 sierpnia w Wersalu w teście operacyjnym WKKW przez zbliżającą się Olimpiadą. W ramach testów zawodnicy galopowali po terenie, gdzie w 2024 roku będzie odbywać się próba terenowa i skakali przeszkody krosowe.

Organizatorzy  przewidują, że hipodrom w Wersalu pomieści 16 tys. osób, a kros oglądać będzie 40 tys. kibiców.

„Przed organizatorami duże wyzwanie sportowe i logistyczne związane z organizacją Olimpiady w Wersalu. PZJ także już zaczyna pracę, bo będzie to duże wyzwanie logistyczne i chcemy jak najlepiej się do niego przygotować. Pierwsze konie przyjadą do Wersalu  24 lipca, zakończenie rywalizacji to 8 sierpnia przyszłego roku. Z Polski będzie w sumie 12 koni” – podkreśla prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.

„Na pewno fakt, że konkurencje jeździeckie będą rozgrywane na terenach ogrodów w Wersalu, robi ogromne wrażenie, bo to jest prestiżowy i piękny obiekt. Na dzisiaj miejsce, gdzie powstanie stadion, arena, stajnie i rozprężalnie to jest jeszcze ogród . Mieliśmy możliwość zapoznać się z parametrami technicznymi i liczącą 5300 metrów trasą krosu. W kilku miejscach, zarówno na otwartej przestrzeni, jak i między drzewami, zawodnicy skakali przez przeszkody krosowe. Mogliśmy potem ocenić, jak zachowuje się podłoże po skokach. Na potrzeby testu został przygotowany most pontonowy, jeden z dwóch, które będą na krosie, po którym bezstresowo przegalopowały konie.  Wszystko wydaje się profesjonalnie przygotowane, a igrzyska jeździeckie z Wersalem w tle będą niezapomnianym przeżyciem – powiedział Warszawski.

W spotkaniu w Wersalu uczestniczył też Marcin Konarski – delegat techniczny FEI podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

„Do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu pozostało już tylko niespełna 11 miesięcy. Jednym z elementów poprzedzającym Igrzyska jest spotkanie przedstawicieli federacji jeździeckich w celu zapoznania się z przygotowaniami. Mieli oni możliwość zaobserwowania, jak będzie wyglądał olimpijski obiekt w Wersalu i podłoże na trasie krosu. Jestem bardzo zadowolony na tym etapie, wszystko idzie zgodnie z planem. Podłoże jest świetnie przygotowane, a liczne opady w lipcu pozwoliły bardzo dobrze zakorzenić się trawie” – podsumował wyjazd Konarski.

W próbie w Wersalu uczestniczyło około 100 przedstawicieli federacji oraz organizatorów.

Polskie drużyny wywalczyły w trzech konkurencjach jeździeckich (WKKW, ujeżdżenie, skoki) kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
Siła Naszych Marzeń

Najbliższe szkolenia

30wrz.
JKS Umiastów, ul. Umiastowska 72c, 05-850 Umiastów
T/U/J/342/2023 – Szkolenie licencyjne dla szkoleniowców z Jocelyn Danby (konkurencja A, B, C)
30wrz.
Stajnia Pałac Runowo, Runowo 23 76-230 Potęgowo
T/U/J/341/2023 – Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Roos Dyson (konkurencja A, B, C)
02paź.
Polski Związek Jeździecki, ul. Gilarska 5, 03-589 Warszawa
W/P/1/2023 – Kurs Podstawowy dla kandydatów na Lekarza Weterynarii PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas