Zaznacz stronę

Home / Aktualności / PZJ partnerem nowego wydarzenia Targów Kielce!

Aktualności

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 708

PZJ partnerem nowego wydarzenia Targów Kielce!

15 maja 2025

W październiku odbędzie się pierwsza edycja Targów Hippikon Expo połączonych z „Memoriałem Jana Kowalczyka” – zawodami w skokach przez przeszkody. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3–5 października 2025 roku w Targach Kielce. Polski Związek Jeździecki jest Partnerem wydarzenia.

Targi Hippikon Expo to wydarzenie biznesowe dedykowane branży jeździeckiej, które stworzy profesjonalną przestrzeń do spotkań producentów, dystrybutorów i sklepów specjalistycznych. Targi kierowane są do:

  • Producentów sprzętu jeździeckiego – siodeł, ogłowi, odzieży jeździeckiej, akcesoriów, pasz, suplementów oraz wyposażenia dla koni i jeźdźców
  • Dystrybutorów i właścicieli sklepów jeździeckich – możliwość poznania najnowszych trendów, negocjacji warunków handlowych i rozszerzenia oferty
  • Hodowców i właścicieli ośrodków jeździeckich – dostęp do nowoczesnych rozwiązań w zakresie opieki nad końmi i zarządzania stadniną
  • Inwestorów i partnerów biznesowych – okazja do spotkania z liderami branży i nawiązania strategicznych współprac

Targom będą towarzyszyć zawody w skokach przez przeszkody upamiętniające Jana Kowalczyka, jedynego polskiego złotego medalistę olimpijskiego w jeździectwie, który triumfował podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. Memoriał Jana Kowalczyka to zawody na poziomie CSI1 i CSI2**, które przyciągną czołowych zawodników z Polski i zagranicy. Po raz pierwszy w historii hala Targów Kielce zostanie przekształcona w profesjonalny parkur, dostosowany do międzynarodowych standardów zawodów jeździeckich. Dzięki specjalnie przygotowanemu podłożu i nowoczesnej infrastrukturze, jeźdźcy i konie będą rywalizować w warunkach spełniających najwyższe wymagania sportowe.

Wspólnie z organizatorami zapraszamy zawodników, trenerów, hodowców i wszystkich pasjonatów koni do udziału w wydarzeniu, do zobaczenia w październiku!

Wspierają Nas


AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia


21.04.2026
ON-LINE
Seminarium licencyjne dla sędziów B z Tomaszem Mossakowskim (ON-LINE)
25.04.2026
STAJNIA ISKRA, Łąkowa 19, Sztumskie Pole
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców z Maciejem Przewoźnym
25-26.04.2026
Stajnia Pałac Runowo; Runowo 23, 76-230 Potęgowo
Szkolenie specjalistyczne licencyjne dla szkoleniowców z Julią Jaglarz

Komunikaty Komisji Jeździeckich


02.04.

2026

Protokół 4/2026 – SRK
Pobierz
30.03.

2026

Protokół nr 1/2026
Pobierz
16.03.

2026

Protokół 3/2026 – SRK
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
SPONSOR KADRY MŁODZIEŻOWEJ
PARTNER BEZPIECZEŃSTWA
PARTNER MOTORYZACYJNY PZJ
Patroni medialni