Home / Kolejny sezon z Pucharem Polski WKKW 2024

Aktualności

Kolejny sezon z Pucharem Polski WKKW 2024

utworzone przez | 29 kwietnia 2024

W dniach 2-5 maja 2024 roku na Hipodromie w Sopocie odbędą się ogólnopolskie i międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Zawody te rozpoczynają rywalizację w organizowanym przez Polski Związek Jeździecki (PZJ) Pucharze Polski WKKW. W ramach cyklu odbędzie się 19 zawodów, z finałem w Strzegomiu.

„Zawody w Sopocie rozpoczynają cykl zawodów Pucharu Polski WKKW, który zapoczątkowany został przez Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko. W tym roku obędzie się 19 etapów z finałem w Strzegomiu. Mam nadzieję, że rozgrywany w różnych ośrodkach w całej Polsce, cykl zawodów dostarczy nam wielu wrażeń i będzie doskonałym uzupełnieniem dla zbliżających się olimpijskich emocji” – powiedział Marcin Kamiński, prezes PZJ.

Ubiegłoroczny cykl Pucharu Polski WKKW obejmował 13 zawodów rozegranych m.in. w Strzegomiu, Sopocie, Racocie, Baborówku, Kwiekach, Bogusławicach, Mosznej, Walewicach i Facimiechu.

W 2023 roku w kategorii Seniorów zwycięzcą Pucharu Polski WKKW był Jan Kamiński z klubu Equikam, drugie miejsce zajął Paweł Warszawski (SJ Baborówko), a trzecia była Wiktoria Knap (Equikam).

W Pucharze Polski WKKW 2023 w kategorii Młodych Jeźdźców pierwsze miejsce zajęła Weronika Król (Stowarzyszenie Szkoła Sportów Konnych), druga była Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice), a trzecia Kamila Cygan (KJ Pawlak Equestrian).

W kategorii Juniorów zwyciężyła Zuzanna Społowicz (KJ Jaroszówka), drugie miejsce zajęła Karolina Miś (JKS Barłomino), trzecia była Pola Waśniewska (Equikam).

W kategorii Juniorów Młodszych triumfowała Irmina Mozolewska (UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica), druga była Julia Golonek (KJ Dworzysko), jako trzecia uplasowała Amelia Dancewicz (Zielonogórski Klub Sportowy).

W kategorii Młodzików zwyciężyła Magdalena Zaręba (KJ Czarny Dunajec), drugie miejsce zajęła Michalina Paterska (LKS Stragona Strzegom), trzeci był jej kolega klubowy Stanisław Konarski.

W kategorii Amatorów zwyciężyła Paulina Selega (LKS Moszna), druga była Agata Charzyńska (KJ Aldragho), a trzecia Marta Trojan (Pomorska Liga Jeździecka).

W kategorii koni 4-letnich w Pucharze Polski WKKW zwyciężył należący do Katarzyny Kokowskiej Oris. W kategorii koni 5-letnich wygrał należący do Mateusza Pabijanka Tango 310. W kategorii koni 6-letnich zwyciężył należący do klubu Equikam Jupiter.