Zaznacz stronę
Home / Porady jeździec / Co to jest WBFSH

Jeździec

Sprawdź także porady:

Porady jeździec

Co to jest WBFSH

World Breeding Federation for Sport Horses – w skrócie WBFSH jest jedyną na świecie międzynarodową federacją zrzeszającą księgi stadne koni sportowych. Jest najważniejszym łącznikiem pomiędzy organizacjami hodowców koni sportowych z całego świata a Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI). WBFSH oraz FEI wspólnie organizują Mistrzostwa Świata Młodych Koni (World Breeding Championships for Sport Horses – WBCSH w ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Historia WBFSH zaczęła się 4 września 1988 r., kiedy to Jej Królewska Wysokość Księżniczka Anna (Prezes FEI w latach 1986-1994)  zaprosiła wybraną grupę ekspertów ds. hodowli koni sportowych z całej Europy na spotkanie w Apeldoorn w Holandii. Ta elitarna grupa stworzyła pierwszy komitet Mistrzostwa Świata Młodych Koni (WBCSH), który 19 listopada 1994 r. oficjalnie przekształcił się w WBFSH.

Organizacja wraz z FEI prowadzi i co miesiąc publikuje na stronie internetowej ranking koni startujących na poziomie międzynarodowym na całym świecie oraz rankingi ksiąg stadnych. Hodowcy najlepszych koni są pod koniec roku honorowani nagrodami hodowlanymi WBFSH.

Najważniejsze cele organizacji to:

  • działanie na rzecz rozwoju światowej hodowli koni sportowych,
  • koordynacja i stymulowanie współpracy między księgami stadnymi członków,
  • reprezentowanie wspólnych interesów hodowców koni sportowych na arenie międzynarodowej,
  • współpraca z innymi organizacjami na rzecz promocji hodowli koni oraz integracji sportu i hodowli.

Więcej na: http://www.wbfsh.org/

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy