Aktualności

Home / Aktualności / Polska drużyna WKKW wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024!

CZYTAJ TAKŻE

II etap PLJ 2024 za nami!

II etap PLJ 2024 za nami!

Za nami II etap Polskiej Ligi Jeździeckiej i zawodów ZO1*, które odbyły się w Ośrodku Sportowym Ranczo Gościszów. T [...]

Sprawdź
1 2 3 461

Polska drużyna WKKW wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024!

21 maja 2023

Polska drużyna WKKW w składzie: Małgorzata Korycka i Canvalencia, Wiktoria Knap i Quintus 134, Jan Kamiński i Jard oraz Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4 wygrała kwalifikację olimpijską podczas rozgrywanych od 18 do 21 maja zawodów Festiwal Jeździecki Baborówko. Biało-czerwoni wystartują w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024!

„Jestem bardzo zadowolony ze startu polskich zawodników WKKW w kwalifikacji olimpijskiej. Ducha drużyny było widać szczególnie wtedy, gdy po zakończonych czystych  przejazdach, kolejni polscy zawodnicy przekazywali sobie informacje, jak najlepiej pokonać kross” – powiedział trener Kadry WKKW Andreas Dibowski.

„Zdobycie kwalifikacji olimpijskiej w Baborówku oznacza, że dzisiaj przygotowujemy zupełnie nowy plan startów, aby optymalnie przygotować polskie pary do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.” – dodał.

„Gratuluję wszystkim zawodnikom, właścicielom koni  i całemu sztabowi szkoleniowemu WKKW na czele z Andreasem Dibowskim. To efekt ciężkiej codziennej pracy polskich jeźdźców, ich koni i szkoleniowców. Zdobycie kwalifikacji olimpijskiej, po raz drugi z rzędu, potwierdza trafność systemu szkolenia PZJ. Styl, w którym polscy zawodnicy zaprezentowali się na czworoboku, pokonali kross oraz parkur w Baborówku, to dobry prognostyk na przyszłoroczną Olimpiadę w Paryżu” – podkreśla wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ) Marcin Kamiński.

Rywalizacja we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW)  rozgrywana była podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w ramach konkursu CCIO4*-L, czyli  kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich  Paryż 2024 dla państw z grupy C. Partnerem wydarzenia była należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO. W sumie w międzynarodowych zawodach rozgrywanych w Baborówku pod patronatem mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza z pulą nagród  w wysokości pół mln zł, wystartowało 260 par z 18 krajów.

Do rywalizacji o kwalifikację olimpijską przystąpiły drużyny z Polski, Czech oraz Węgier. Niestety koń Miloslava Prihody Jr – Ferreolus Lat nie przeszedł przeglądu weterynaryjnego, pozbawiając czeską drużynę możliwości dalszej walki w kwalifikacjach, w których muszą wystąpić co najmniej trzy pary z danego kraju. Polacy wyprzedzili Węgrów już po pierwszej próbie, czyli piątkowym ujeżdżeniu. W sobotę na krosie odbyła się zacięta walka, ale eliminacja Noemi Doerfer na Crystal Barney oraz rezygnacja Balazsa Kaizingera na  Clower 14 po wyłamaniu w trakcie przejazdu, wyeliminowały węgierską drużynę z dalszej  rywalizacji. W niedzielę rano wszystkie polskie konie przeszły przegląd weterynaryjny i bardzo dobrze zaprezentowały się na próbie skoków, zapewniając biało-czerwonym start w na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku!!!

W 2019 roku polska drużyna WKKW zwyciężyła w konkursie CCIO4*-L rozgrywanym podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, dzięki czemu po raz pierwszy po 16 latach przerwy wystartowała w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w składzie: Joanna Pawlak i Fantastic Frieda, Małgorzata Cybulska i Cherano oraz Jan Kamiński i Jard wywalczyli na Olimpiadzie w Tokio 13-te miejsce. Jan Kamiński ukończył indywidualnie Igrzyska na 29  miejscu.

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

29.05.2024
KJ Sielanka, Łąkowa 1, 05-660 Warka
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Dawidem Kubiakiem
03.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ
04.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy