2026-01-13 Komisja Selekcyjna Programu koni perspektywicznych do WKKW oraz Komisja WKKW informują, że na dzień dz [...]
Aktualności
CZYTAJ TAKŻE
Warsztaty nt. MIM w przeszkodach krosowych WKKW
Drodzy Organizatorzy, Budowniczowie Krosów oraz Pasjonaci konkurencji WKKW, w ślad za informacją otrzymaną z EEF or [...]
Konsultacje środowiskowe konkurencji WKKW
Szanowni Państwo, Komisja WKKW zaprasza do konsultacji środowiskowej dot. zmian w regulaminie konkurencji. P [...]
Piknik jeździecki „Olimpijczycy i konie” z okazji Święta Wojska Polskiego

Zapraszamy do warszawskich Łazienek Królewskich na wyjątkowe jeździeckie wydarzenie „Olimpijczycy i konie” organizowane z okazji Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia przez Fundację Polska galopem! Wydarzenie jest kontynuacją tegorocznego cyklu spotkań „Polscy Jeźdźcy Olimpijscy w 100-lecie Igrzysk w Paryżu”.
Na pikniku edukacyjno-pokazowym poznamy 10 wybitnych sylwetek polskich olimpijczyków okresu międzywojennego, w tym m.in. Adama Królikiewicza, Karola Rómmela czy Henryka Leliwę-Roycewicza. W rolę kawalerzystów wcielą się jeźdźcy, którzy zainscenizują zawody sportowe w skokach przez przeszkody, odbędą się pokazy sprawnościowe wyszkolenia przedwojennej kawalerii (musztra konno, władanie białą bronią, woltyżerka), a dodatkowo wystawa, stoiska edukacyjne, koncert piosenek ułańskich oraz specjalni goście specjalni związani z jeździectwem, w tym olimpijka z Moskwy 1980 Pani Wanda Wąsowska.

Termin: 15.08.2024
Godziny: 13:00-16:00
Miejsce: Łazienki Królewskie w Warszawie, teren rekreacyjny przy ul. Agrykola
Do zobaczenia!




