Aktualności

Home / Aktualności / ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK dla amazonki z Łotwy

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 459

ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK dla amazonki z Łotwy

7 maja 2023

Za nami pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody na terenie Stada Ogierów w Łącku. Konkurs ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK wygrała reprezentantka Łotwy – Laura Penele.

Konkurs ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, o puchar sponsora głównego wydarzenia – PKN Orlen, zebrał na liście startowej 43 pary z 6 krajów. Parkur podstawowy składający się z 13 przeszkód wymagał pełnej koncentracji, a zrzutki zdarzały się na całej trasie. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 9 zawodników. W finałowym barażu poprzeczkę wysoko zawiesiła amazonka z Łotwy, startująca jako pierwsza – Laura Penele na 15-letnim koniu Dundas VDM. Jechała krótko i bardzo dynamicznie i nikomu nie udało się już pobić jej doskonałego czasu.

„Oglądając parkur pomyślałam, że jest postawiony dość wysoko. Dundas skakał świetnie i nie chciał dotykać drągów i bardzo się starał. (…) Wiedziałam, że w rozgrywce jest wielu szybkich zawodników, więc muszę dać z siebie wszystko. Udało się – wygrałam! Nie mogłam pojechać już szybciej. Konia Dundas VDM dosiadam już od 10 lat, to bardzo doświadczony koń w takich konkursach. Zawsze zależy to jednak od jego nastroju – czasami, kiedy nie ma na to ochoty, to nie stara się tak jak dziś. Jednak w tym konkursie czuł się świetnie i naprawdę chciał wygrać. (…) Podoba mi się ten hipodrom, lubię też miejsca z historią – a ten ośrodek ma już stuletnią. Na pewno wrócę za rok!” – mówiła zwyciężczyni.

Kolejne miejsca na podium z niewielką stratą do liderki zajęli Polacy – drugi był Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor, a trzeci Dawid Kubiak na Flash Blue B.

Finał Medium Tour, na poziomie 135 cm, zakończył się zwycięstwem Dawida Skiby na koniu Goldstar W. Tuż za nim uplasował się Estończyk Gunnar Klettenberg na klaczy Jolanda, a na trzecim Dawid Kubiak na Like A Diamond JR. Konkurs rozgrywany był o puchar Stada Ogierów Łąck.

W finałowym konkursie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, triumfował Jacek Zagor na koniu OK Lazar. Drugie miejsce zajął Dawid Skiba na Rupaehu L, a trzecie ex aequo Wojciech Wojcianiec i Diadem Melloni oraz Marcin Matelski na Casino White SM.

Kamila Kalwa na Deniro zwyciężyła w finale Small Tour, o puchar Tarant Events. Miejsce drugie zajęła Magdalena Erd na September Hit, a trzecie Lena Maruszak na Canjer HST.

W finale Elite Tour, o puchar TylkoSkoki.pl, najlepszy był Robert Wilczewski na La Pleasure-Imoo. Na drugim miejscu uplasowała się Alicja Grad na koniu Lorgan S, a na trzecim Magdalena Szczechura na Asti Spumante L.

Wydarzenie współorganizowane było przez Stado Ogierów w Łącku, Klub Sportowy Jumping Events z Poznania oraz firmę Tarant Events. Sponsorem głównym międzynarodowych zawodów jeździeckich CSI2* Łąck jest PKN Orlen, a projekt jest współfinansowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Strona internetowa zawodów: http://csilack.pl/

fot. Joanna Bręklewicz.

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

19-20.05.2024
KJ Wiki, ul. Pilaska 3, Łódź
Szkolenie specjalistyczne licencyjne dla szkoleniowców z Ewą Mizgałą-Pręcikowską
20.05.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ
21.05.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy