Aktualności

Home / Aktualności / Nowoczesne jeździectwo Susan Kjaergaard na Partynicach

CZYTAJ TAKŻE

II etap PLJ 2024 za nami!

II etap PLJ 2024 za nami!

Za nami II etap Polskiej Ligi Jeździeckiej i zawodów ZO1*, które odbyły się w Ośrodku Sportowym Ranczo Gościszów. T [...]

Sprawdź
1 2 3 461

Nowoczesne jeździectwo Susan Kjaergaard na Partynicach

16 maja 2024

Co możemy zrobić, aby konie były szczęśliwsze? Jak sprawić, aby były mniej zestresowane? „Zrozumiałem, że im lepiej czują się konie, im są szczęśliwsze, tym lepiej występują” – powiedział Peder Fredricson, który zdobył cztery medale olimpijskie w konkurencji skoki przez przeszkody. Jeżeli światowej klasy zawodnik zwraca uwagę na dobrostan koni jako klucz do sukcesu, to nie jest to temat, obok którego świadomy jeździec może przejść obojętnie.

Zarządzanie poziomem stresu, jak i jazda w zgodzie z biomechaniką koni będą tematem przewodnim szkolenia licencyjnego z Susan Kjaergaard, które odbędzie się w dniach 15-16 czerwca 2024 r. na wrocławskich Partynicach. Susan podczas organizowanej w styczniu przez PZJ międzynarodowej konferencji „Partnerstwo na Medal” wygłosiła dwa wykłady: jeden dotyczący strategii redukcji stresu, drugi dotyczący jazdy w zgodzie z biomechaniką konia. Dzięki swojej olbrzymiej wiedzy oraz przyjaznemu sposobowi tłumaczenia jeździectwa, wykłady Susan zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników konferencji. W czerwcu Susan powraca do Polski, aby poprowadzić zajęcia praktyczne dla jeźdźców przy udziale publiczności. W tej części też pokaże kluczowy aspekt sukcesu na parkurze, jakim jest dążenie do perfekcyjnej równowagi.

Susan Kjaergaard w przeszłości była profesjonalną zawodniczką skoków przez przeszkody. Reprezentowała Danię w Pucharze Narodów, Pucharze Świata i doszła do pierwszej 80-tki w rankingu FEI. To właśnie doświadczenie sportowe Susan Kjaergaard w połączeniu z wykorzystywanymi przez nią zdobyczami nauki i jej zdolnością do obserwacji koni sprawiają, że idealnie wpisuje się w nurt nowoczesnego jeździectwa. W swojej pracy nie kieruje się utrwalonymi przez lata schematami, ale wykorzystuje badania nad końskimi ciałem i umysłem. Holistyczne podejście stosowane przez Susan pozwala jej lepiej zrozumieć, co koń myśli, jak się czuje oraz jakie narzędzia i ćwiczenia należy zastosować, aby rozwiązać dany problem, zmotywować go do pracy lub pełniej wykorzystać jego potencjał.

Klinika z Susan Kjaergaard jest szkoleniem specjalistycznym, licencyjnym dla Szkoleniowców PZJ.
Informacje i zapisy jeźdźców: info@sassebi.pl
Zapisy dla słuchaczy: https://forms.gle/ehjWQzWbgPSw4bMf8

Przypominamy, że uczestnicy styczniowej konferencji PZJ „Partnerstwo na Medal” nadal mają dostęp online do wykładów Susan Kjaergaard.
Sprawdź też inne nasze szkolenia.

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

29.05.2024
KJ Sielanka, Łąkowa 1, 05-660 Warka
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Dawidem Kubiakiem
03.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ
04.06.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy