Aktualności

Home / Aktualności / Niemki wygrywają Puchar Narodów w Strzegomiu, Polacy na drugim miejscu

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 459

Niemki wygrywają Puchar Narodów w Strzegomiu, Polacy na drugim miejscu

27 czerwca 2021

Reprezentanci Niemiec zwyciężyli w rozegranej w Strzegomiu drugiej serii Pucharu Narodów w WKKW zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Biało – czerwoni zajęli drugie miejsce, a Belgowie trzecie.

Niemiecki team objął prowadzenie dopiero podczas próby skoków przez przeszkody wyprzedzając Polaków dotychczasowych liderów konkursu. Josefa Sommer na klaczy Geke Equigrip’s Simple Smile uzyskała najlepszy wynik w ekipie, a towarzyszyli jej Elena Otto-Erley na Finest Fellow, Katharina Tietz na Aspen T oraz Nadine Marzahl na klaczy Victoria 108. – Myślę, że parkur był wymagający. Mam dobrze skaczącą klacz, ale nie zawsze jestem dla niej najlepszym pilotem, więc miałam jedną zrzutkę, ale cała drużyna była na tyle dobra, że udało nam się wygrać. Jestem bardzo szczęśliwa, że jechałyśmy w kobiecym zespole, bawiłyśmy się świetnie – skomentowała Josefa Sommer.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Jule Wewer na koniu Ruling Spirit. Przewaga punktowa jaką uzyskała po próbie terenowej sprawiła, że nawet dwie zrzutki na parkurze nie pozbawiły jej zwycięstwa. Drugie miejsce zajął reprezentant Indii Fouaad Mirza na klaczy Dajara 4.

Prowadząca po ujeżdżeniu i crossie reprezentacja biało-czerwonych popełniła kilka błędów na parkurze i ostatecznie ukończyła konkurs z drugą lokatą. Najlepszy występ zaliczył Mateusz Kiempa na Lassban Radovix, który jako jedyny w ekipie przejechał parkur na czysto, co w klasyfikacji indywidualnej dało mu trzecie miejsce. – Lassban skakał wyśmienicie, jestem z niego bardzo zadowolony. Udało się uzyskać wysoki trzeci wynik. Drużynowo spadliśmy co prawda z pierwszego miejsca, ale myślę, że i tak z drugiego powinniśmy bardzo się cieszyć, bo to historyczny wynik dla polskiej ekipy, która nigdy wcześniej nie uplasowała się tak wysoko – mówi Mateusz Kiempa .

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Belgii, która awansowała po crossie z czwartej pozycji. W konkursie rywalizowało pięć reprezentacji narodowych.

W klasie CCI4*-L, najtrudniejszej rywalizacji rozgrywanej podczas Lotto Strzegom Horse Trials zwyciężyła Małgorzata Korycka na 10-letniej klaczy Canvalencia. Polka po ujeżdżeniu była ósma, na trzecią lokatę awansowała po crossie. Parkur przejechała na czysto z zaledwie trzysekundowym spóźnieniem. Drugą lokatę po bezbłędnym występie na parkurze objął Włoch Pietro Grandis na Go For S. Liderka konkursu po dwóch próbach Szwedka Malin Josefsson na klaczy Maggan V z punktami karnym za błędy podczas skoków ukończyła konkurencję na trzeciej pozycji.

W „trzech długich gwiazdkach” najlepsza była zawodniczka z Niemiec Sandra Auffarth na koniu Rosveel. W klasie CCIY3*-L triumfowała Polka Julia Gillmaier, która zajęła miejsce pierwsze na Red Dream Princes i drugie na koniu Rarashek. Tym samym zawodniczka obroniła tytuł mistrzyni Polski młodych jeźdźców. Medal srebrny zdobyła Anna Przysada na klaczy Cerousina, a brązowy Pauline Wieczorek dosiadająca konia Czacza.

Konkurs „dwóch długich gwiazdek” wygrała Belgijka Lara de Liedekerke-Meier na Formidable 62. W klasie CCIJ2*-L pierwsze trzy miejsca należały do amazonek z Polski, które tym samym zdobyły medale mistrzostw w kategorii juniorów. Najlepsza była Zuzanna Społowicz na Bankierze, srebro powędrowało do Karoliny Ślązak na Gangesie, a brąz do Weroniki Król na Perezie.

W niedzielę rozegrano także próby terenowe konkursów 2 i 3 gwiazdkowego w krótkim formacie. W dwóch gwiazdkach wygrała zawodniczka ze Szwecji Louise Romeike na koniu Caspian 15, a w trzech Belgijka Lara de Liedekerke-Meier na Ducati d’Arville.

Podczas czterech dni zawodów Lotto Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie 10 konkursów międzynarodowych, w których startowało ponad 350 w barwach 21 krajów.

Puchar Narodów klasyfikacja:

  1. Niemcy – 151,0 pkt.
  2. Polska – 165,2 pkt.
  3. Belgia – 205,1 pkt.

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=8

Fot. Leszek Wójcik

———————————————-

Press Centre
Strzegom Horse Trials

www.strzegomhorsetrials.pl
press@strzegomhorsetrials.pl

www.facebook.com/SHTStrzegom
www.instagram.com/shtstrzegom
www.twitter.com/SHTStrzegom

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

19-20.05.2024
KJ Wiki, ul. Pilaska 3, Łódź
Szkolenie specjalistyczne licencyjne dla szkoleniowców z Ewą Mizgałą-Pręcikowską
20.05.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ
21.05.2024
Becker Sport Equestrian Center, Gmina Żabia Wola, 96-321 Kaleń-Towarzystwo, ul. Magnolii 2a
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

7 maja 2024.7 maja 2024.

7 maja 2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23 kwietnia 2024.23 kwietnia 2024.

23 kwietnia 2024

Protokół 8/2024
Pobierz
5 kwietnia 2024.5 kwietnia 2024.

5 kwietnia 2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy