Zaznacz stronę
Home / Aktualności / Niemiecki dzień w Baborówku – informacja prasowa

Aktualności

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 471

Niemiecki dzień w Baborówku – informacja prasowa

31 maja 2021

Wczoraj zakończyły się zawody Equestrian Festival Baborówko. O niebagatelną w polskim WKKW pulę nagród w łącznej wysokości 415 000 zł rywalizowało w Baborówku 200 zawodników na 350 koniach z 25 państw całego świata.

W najważniejszym konkursie zawodów CCI4*-S o nagrodę mecenasa zawodów pana Romana Roszkiewicza z łączną pulą nagród w wysokości 320 000 zł, po ujeżdżeniu i próbie terenowej pierwszą pozycję zajmowała Ingrid Klimke (GER) z koniem SAP HALE BOB OLD. Amazonka w próbie terenowej konkursu CCI3*-S miała jednak niegroźny upadek, przez co nie mogła wziąć udziału w próbie skoków przez przeszkody. Przed próbą skoków przez przeszkody, drugie i trzecie miejsce zajmował Michael Jung (GER) z końmi FISCHERCHIPMUNK FRH (miejsce drugie) i FISCHERWILD WAVE (miejsce trzecie). Dziś zawodnik potwierdził doskonałą formę, kończąc udział w konkursie na pierwszym (z FISCHERCHIPMUNK FRH) i drugim miejscu (z FISCHERWILD WAVE). Miejsce trzecie zajęła Sandra Auffarth (GER) z koniem LET’S DANCE 73.

– Jestem bardzo zadowolony z moich obu koni, zwłaszcza z FISCHERCHIPMUNK FRH i FISCHERWILD WAVE, które są w bardzo dobrej formie. Mieliśmy tutaj wymagające warunki, ale takie jest WKKW. – powiedział Michael Jung (GER), zwycięzca CCI4*-S – To były trudne zawody, ale bardzo potrzebne w tym sezonie, w którym musimy korzystać z każdej okazji, przygotowując się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Byłem w Baborówku dwa lata temu. Teraz są tu nowe doskonałe areny. Aby mieć dobre wyniki sportowe, potrzebujemy dobrych warunków do startów i takie tutaj mamy – podsumowuje zawodnik.

W klasie CCI4*-S rozgrywane były Mistrzostwa Polski seniorów WKKW 2021 – po raz trzeci w Baborówku. Doskonałą postawę zaprezentował Paweł Spisak, dosiadający Banderasa. Zawodnik po trzech próbach ukończył konkurs CCI4*-S jako najlepszy Polak i tym samym dziś odebrał 9 złoty medal Mistrzostw Polski w swojej karierze. Srebrny medal obronił Mateusz Kiempa, rywalizując na koniu Libertina. Brązowy medal trafił do Pawła Warszawskiego na Lucindzie Ex Ani 4, reprezentującego gospodarzy – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecności czołówki światowego WKKW w Baborówku. Cieszymy się, że w tak trudnym czasie i po roku przerwy udało się nam bezpiecznie przeprowadzić zawody, wykorzystując jednocześnie potencjał, który daje nam nowa, unowocześniona infrastruktura sportowa w Baborówku. – podsumowuje Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów.

W konkursie CCI4*-L o puchar Lotto dziś w próbie skoków przez przeszkody na pozycji lidera nastąpiła zmiana. Przez dwa pierwsze dni zawodów miejsca pierwsze i drugie zajmował reprezentant Indii Fouaad Mirza (IND) z końmi SEIGNEUR MEDICOTT i DAJARA 4. Jednak dziś w próbie skoków przez przeszkody w obu przejazdach zawodnik zaliczył zrzutki, przez co do swoich wyników musiał doliczyć po 4 punkty karne. Na prowadzenie po bezbłędnym przejeździe wysunęła się reprezentantka Szwecji – Aminda Ingulfson z koniem HOT CUP VH i to do niej należy zwycięstwo w najbardziej wymagającym konkursie zawodów. Miejsce drugie i trzecie zajął Fouaad Mirza (IND) kolejno z końmi SEIGNEUR MEDICOTT (miejsce drugie) i DAJARA 4 (miejsce trzecie).

W konkursie CCI3*-S o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze pierwsze trzy miejsca na podium zajęli reprezentanci Niemiec. Na pierwszym miejscu po trzech próbach, ponownie tego dnia, uplasował się Michael Jung (GER) z koniem KILCANDRA OCEAN POWER. Miejsce trzecie objęła Hanna Knüppel z koniem GEKE EQUIGRIP’S LEVINIO, a miejsce czwarte – Peter Thomsen z koniem COOL CHARLY BLUE. Najlepszym Polakiem w tym konkursie był Paweł Warszawski, który zajął miejsce czwarte z koniem HATTERIA II.

W dwóch gwiazdkach (CCI2*-S) o puchar Concordia Ubezpieczenia Grupa Generali Lotte Palmgren (FIN) z GENIALE 11 objęła prowadzenie po wczorajszej próbie skoków i dziś w próbie terenowej podtrzymała swoją pozycję. Miejsce drugie należy do Felixa Etzela (GER) z PROMISING PETE TSF, a miejsce trzecie – do reprezentanta Hiszpanii, Estebana Benitez Valle (ESP) z koniem ESCARA GP.

W konkursie CCI2*-YH dla młodych koni 6-letnich o puchar Stadniny Kunowo na miejsce pierwsze z miejsca trzeciego awansował Andreas Dibowski (GER) z koniem CRISTALLIK. Na miejsce drugie po dzisiejszej próbie skoków przez przeszkody spadła reprezentantka Holandii – Merel Blom (NED) z koniem DENIM. Miejsce trzecie zajęła Louise Romeike (SWE) z koniem MADAME D’ ENGELBOURG Z.

W konkursie CCI1*-Intro bez zmian od soboty – pozycję lidera utrzymał Jerome Robine (GER) z COBY R, drugie miejsce zajęła Merel Blom (NED) z THE BLACK SWAN, a trzecie – Malin Petersen (SWE) z koniem HULDA.

Podczas Equestrian Festival Baborówko po raz pierwszy w Baborówku odbyły się oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami parokonnymi o puchar Badix. W klasie N na prowadzeniu nastąpiła po maratonie zmiana na pozycji lidera i konkurs na pierwszym miejscu ukończył Tadeusz Andrys z końmi Portos i Legato. W klasie L miejsce pierwsze po maratonie potwierdził Bartłomiej Kwiatek z Diego i Romantykiem.

Więcej informacji:

www.festiwal.baborowko.pl

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

25.07.2024
Warnik 29, 72-001 Warnik
Kurs podstawowy sędziowski B – wykładowca: Leszek Pawlak

Komunikaty Komisji Jeździeckich

24.07.

2024

Protokół nr 02/2024
Pobierz
12.07.

2024

Protokół 13/2024
Pobierz
12.07.

2024

Protokół 12/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
SPONSORZY KADRY MŁODZIEŻOWEJ