Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki  29.09-02.10.2022

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze jeździeckie wyniki  29.09-02.10.2022

3 października, 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w w skokach przez przeszkody:

  • Mistrzostwa Świata w Powożeniu zaprzęgami 4-konnymi – Pratoni del Vivaro we Włoszech – Piotr Mazurek;
  • Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach w Lanaken w Belgii – Jan Bobik, Łukasz Jończyk,  Józef Pekaniec, Martin Rozynek, Mateusz Tyszko;
  • CSIO Kronenberg Finał CSIO Youth Nations Cup w Holandii  – Aleksandra Kierznowska, Aleksander Lewandowski, Lena Maruszak, Juliana Suska, Maximilian Parkitny, Iga Biegalska, Daria Pietrzak, Laura Klapinska, Lena Oleszkiewicz, Natalia Stefanska, Malgorzata Babczynska, Julia Ganowska, Roksana Nawrocka, Zuzanna Przybylska, Kevin Pszowski,Kornelia Kurleto,
  • CSI2 Riesenbeck w Niemczech – Jarosław Skrzyczyński, Leszek Gramza, Zuzanna Kucharska;
  • CSI2 Deurne w Holandii – Przemysław Konopacki, Andrzej Opłatek, Michał Ziębicki, Anna Szary Ziębicka, Adrianna Ostrowska;
  • CCI3-S Münster-Handorf w Niemczech – Wiktoria Knap;
  • CCI2-S Wesel-Obrighoven w Niemczech – Gabriela Kozłowska;
  • CEI Samorin – Natalia Palczak, Beata Dzikowska, Weronika Suwała, Barbara Rygol;

Najlepsze wyniki minionego tygodnia na międzynarodowych arenach:

W Kronenberg – kadra juniorek w składzie : Lena Oleszkiewicz, Iga Biegalska, Daria Pietrzak i Natalia Stefańska wywalczyła drugie miejsce w Finale FEI Youth Nations Cup. W kategorii dzieci formą błyszczała 13 letnia Małgorzata Babczyńska, która na koniu PLUTO 75 wygrała dwa konkursy ( w tym Grand Prix CSIOCH )  i raz była druga. Aleksandra Kierznowska zwyciężyła w młodzieżowym Grand Prix CSIOY i wywalczyła trzecie miejsce w finałowym rankingu Bemer Young Riders Tour 2022.

W Lanaken – Mateusz Tyszko na 5 letnim ogierze FUERTE FERRERO / Caruso x Landiunge/ należącym do spółki Winderen zajął szóste miejsce w Mistrzostwach  Świata Młodych Koni.

W Riesenbeck – Jarosław Skrzyczyński na klaczy KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR wygrał konkurs otwarcia 135cm i był trzeci w 140cm.

W Deurne – Przemysław Konopacki w konkursie Grand Prix był trzeci na klaczy EXPRESSION’QUILL, Anna Szary Ziębicka na koniu BIMBER  BOY zajęła drugie miejsce w Finale rundy CSIYH a Adrianna Ostrowska na og LANDMEISTER VDL była również druga w 135.

W Münster-Handorf – Wiktoria Knap w 3* zawodach CCI zajęła 10 miejsce na koniu QUINTUS z wynikiem 38,8 pkt.

W Wesel-Obrighoven – Gabriela Kozłowska w 2* turnieju CCI zajęła drugie miejsce na koniu QATAR M z wynikiem 28,4 pkt.

W Samorin – Natalia Palczak na arabskiej klaczy MODELINA wyhodowanej przez Agnieszkę Wójtowicz zajęła drugie miejsce na dystansie 160km. W 2* rajdzie  Beata Dzikowska na koniu WIELKI ALEXANDER ( hodowca Krzysztof Zakolski ) zajęła również drugie miejsce. W 1* rajdzie Barbara Rygol była czwarta na wyhodowanym w SK Michałów koniu WERK.

W Pratoni del Vivaro – Piotr Mazurek powożący czwórką koni polskiej hodowli : BANKIER ( hodowca Tadeusz Lipiński) , BLIZARD ( hod. Edmund Kadziszewski ), ERAZMUS ( hod. SK Nad Wigrami),  SANTORINI ( hod SO Książ) ukończył start w Mistrzostwach Świata na 27 miejscu z wynikiem 232.63 pkt.

W kraju ostatnie finały w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej w Warce wygrali: Wiktoria Kaźmierska, Natalia Sydow, Damian Ostręga i Jakub Krzyżosiak oraz ekipa KJ Trachy w DPP.

Zwycięzcy Polskiej Ligi Jeździeckiej 2022

Runda Złota – Jakub Kubiak KJ SO Łąck

Runda Srebrna – Andrzej Głoskowski KJ Infernal Team

Runda Brązowa – Marta Szrajer Kielecki KJ

Runda Młodzieżowa – Wiktoria Kaźmierska TKJ Garbówek

Drużynowy Puchar Polski  – KJ Ślęża Wrocław

 

W Mosznej rozdano medale MP Młodzików, Dzieci, Kuców w WKKW :

Podium MP Młodzików

1m.  Zofia Lemańska BPK

2m.  Michalina Paterska   LKS Strgona Strzegom

3m.  Lena Ciszek  KJ PonySport

 

Podium MP Młodzików – kuce

1m. Magdalena Rybowicz KJ Facimiech

2m. Blanka Okoczuk KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego

3m. Lena Ciszek KJ PonySport

 

Podium MP Dzieci

1m. Sonia Dźwigalska  Equikam Sp. z o.o. Milanówek

2m. Maria Figarska Głąb KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego

 

Podium MP Kuców

1m. Ewa Kesler Fundacja Horse Sport

2m. Justyna Krupa  KJ Facimiech

3m. Irmina Mozolewska  UKS Akademia Jeździecka

 

W Malichowie rozegrano MPMK w sportowych rajdach konnych w których zwyciężyli:

W kat koni 6 letnich – ogier oo VAĆPAN / Mąciwoda / Arbil x Vahta / Aspect/ wyhodowany przez Krzysztofa Czarnotę dosiadany przez Jakuba Chmielowca z KJ Champion.

W kat koni 5 letnich – klacz oo FARILLA / Maran / FS Bengali x Floriana / Aslan/ wyhodowana przez Romana Żurawskiego, będąca wł. Andrzeja Korabika, dosiadana przez Michała Bochenka z KJK Pod Żubrem.

W kat koni 4 letnich – ogier oo ORLAN /Aja Angelo / WH Justice x Orlanka / Aslan/ wyhodowany przez Pawła Redestowicza, będący wł. Anny Hajkowicz, dosiadany przez Milenę Kamodę ze Stow. Hladon.

 

Gratulacje !!!

 

Podręczne linki do wyników :

MŚ Pratoni del Vivaro https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/fei-driving-world-championship-pratoni-del-vivaro

MŚMK Lanaken https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/fei-wbfsh-jumping-world-breeding-championship-for-young-horses-lanaken-zangersheide

CSIO Kronenberg  https://online.equipe.com/en/competitions/50851

CSI Riesenbeck https://results.riesenbeck-international.com/2022/riesenbeck-international_17/

CSI Deurne https://online.equipe.com/en/competitions/50982

CEI Samorin https://t-tracksystem.com/agenda-category/?cate_id=320&event_id=92

CCI Münster-Handorf  https://www.rechenstelle.de/media/filer_public/48/b6/48b60a87-ba9d-4f61-9fa1-7c30217725fb/m0nst_010_ersprges-1fr3.pdf

CCI Wesel-Obrighoven  https://www.rechenstelle.de/media/filer_public/1b/1a/1b1af9e7-a362-4e3f-a301-b378f0ddc559/wesel_010_ergelges-1fr3.pdf

Finał PLJ Warka https://zawodykonne.com/zawody/204/25

MP w WKKW Moszna https://zawodykonne.com/zawody/wgajda/207

MPMK w sportowych rajdach konnych Malichów https://a-co.pl/wyniki/

 

 

 

 

 

 

 

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

21lis.
Klub Jeździecki Facimiech, Facimiech 1, 32-051 Wielkie Drogi
Kurs na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ
03gru.
Stajnia Iskra, ul. Łąkowa 19 82-400 Sztumskie Pole
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców PZJ z Marcinem Komosą (konkurencja A, B, C)
03gru.
Warszawa
S/P/A/145/2022 – kurs podstawowy sędziowski A z Krzysztofem Tomaszewskim

Komunikaty Komisji Jeździeckich

21
lis
Protokół nr 4 z dnia 22.09.2022
21 listopad 2022
Do pobrania
21
lis
Protokół nr 3 z dnia 16.09.2022
21 listopad 2022
Do pobrania
29
lip
Protokół nr 2 z dnia 28.07.2022
29 lipiec 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas