Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki  29.09-02.10.2022

• Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach w Lanaken w Belgii – Jan Bobik, Łukasz Jończyk,  Józef Pekaniec, Martin Rozynek, Mateusz Tyszko;
  • CSIO Kronenberg Finał CSIO Youth Nations Cup w Holandii  – Aleksandra Kierznowska, Aleksander Lewandowski, Lena Maruszak, Juliana Suska, Maximilian Parkitny, Iga Biegalska, Daria Pietrzak, Laura Klapinska, Lena Oleszkiewicz, Natalia Stefanska, Malgorzata Babczynska, Julia Ganowska, Roksana Nawrocka, Zuzanna Przybylska, Kevin Pszowski,Kornelia Kurleto,
  • CSI2 Riesenbeck w Niemczech – Jarosław Skrzyczyński, Leszek Gramza, Zuzanna Kucharska;
  • CSI2 Deurne w Holandii – Przemysław Konopacki, Andrzej Opłatek, Michał Ziębicki, Anna Szary Ziębicka, Adrianna Ostrowska;
  • CCI3-S Münster-Handorf w Niemczech – Wiktoria Knap;
  • CCI2-S Wesel-Obrighoven w Niemczech – Gabriela Kozłowska;
  • CEI Samorin – Natalia Palczak, Beata Dzikowska, Weronika Suwała, Barbara Rygol;

Najlepsze wyniki minionego tygodnia na międzynarodowych arenach:

W Kronenberg – kadra juniorek w składzie : Lena Oleszkiewicz, Iga Biegalska, Daria Pietrzak i Natalia Stefańska wywalczyła drugie miejsce w Finale FEI Youth Nations Cup. W kategorii dzieci formą błyszczała 13 letnia Małgorzata Babczyńska, która na koniu PLUTO 75 wygrała dwa konkursy ( w tym Grand Prix CSIOCH )  i raz była druga. Aleksandra Kierznowska zwyciężyła w młodzieżowym Grand Prix CSIOY i wywalczyła trzecie miejsce w finałowym rankingu Bemer Young Riders Tour 2022.

W Lanaken – Mateusz Tyszko na 5 letnim ogierze FUERTE FERRERO / Caruso x Landiunge/ należącym do spółki Winderen zajął szóste miejsce w Mistrzostwach  Świata Młodych Koni.

W Riesenbeck – Jarosław Skrzyczyński na klaczy KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR wygrał konkurs otwarcia 135cm i był trzeci w 140cm.

W Deurne – Przemysław Konopacki w konkursie Grand Prix był trzeci na klaczy EXPRESSION’QUILL, Anna Szary Ziębicka na koniu BIMBER  BOY zajęła drugie miejsce w Finale rundy CSIYH a Adrianna Ostrowska na og LANDMEISTER VDL była również druga w 135.

W Münster-Handorf – Wiktoria Knap w 3* zawodach CCI zajęła 10 miejsce na koniu QUINTUS z wynikiem 38,8 pkt.

W Wesel-Obrighoven – Gabriela Kozłowska w 2* turnieju CCI zajęła drugie miejsce na koniu QATAR M z wynikiem 28,4 pkt.

W Samorin – Natalia Palczak na arabskiej klaczy MODELINA wyhodowanej przez Agnieszkę Wójtowicz zajęła drugie miejsce na dystansie 160km. W 2* rajdzie  Beata Dzikowska na koniu WIELKI ALEXANDER ( hodowca Krzysztof Zakolski ) zajęła również drugie miejsce. W 1* rajdzie Barbara Rygol była czwarta na wyhodowanym w SK Michałów koniu WERK.

W Pratoni del Vivaro – Piotr Mazurek powożący czwórką koni polskiej hodowli : BANKIER ( hodowca Tadeusz Lipiński) , BLIZARD ( hod. Edmund Kadziszewski ), ERAZMUS ( hod. SK Nad Wigrami),  SANTORINI ( hod SO Książ) ukończył start w Mistrzostwach Świata na 27 miejscu z wynikiem 232.63 pkt.

W kraju ostatnie finały w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej w Warce wygrali: Wiktoria Kaźmierska, Natalia Sydow, Damian Ostręga i Jakub Krzyżosiak oraz ekipa KJ Trachy w DPP.