Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 26-29.05.2022

CZYTAJ TAKŻE

Grand Prix dla Kubiaka

Grand Prix dla Kubiaka

Zwycięstwem Dawida Kubiaka (POL) na ESTORIL FORTUNA zakończyło się Grand Prix Baborówka podczas pierwszych w Babo [...]

Sprawdź

Najlepsze jeździeckie wyniki 26-29.05.2022

30 maja, 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody, w WKKW, Ujeżdżeniu, Rajdach, Paraujeżdżeniu i w Powożeniu w:

  • CSIO5 Rzym Piazza di Siena we Włoszech Andrzej Opłatek,
  • CSI4 Hamburg w Niemczech – Cassandra Orschel,
  • CCI Baborówko z udziałem kadry Polski – Mateusz Kiempa, Kamil Rajnert, Paweł Warszawski, Joanna Pawlak, Wiktoria Knap, Julia Gillmaier, Jolanta Tarczyńska, Paulina Wieczorek, Jakub Wiraszka, Karolina Slązak, Jacek Rajnert, Agata Piskadło,
  • CDIJ/CDIP Lipica Słowenia – Caroline Pawluk, Veronica Pawluk, Julia Jokiel,
  • CAI Pisecne nad Dyji w Czechach Weronika Kwiatek, Marek Baryłko, Katarzyna Kuryś, Aleksander Fularczyk, Marek Morawiec, Małgorzata Skupień,
  • CSI2 Zuidwolde w Holandii – Michał Ziębicki, Anna Szary Ziębicka, Natalia Czernik, Maria Brańka – Borja,
  • CSI2 Tsaratsovo w Bułgarii – Róża Konieczna,
  • CEI2 Weikersdorf w Austrii – Anna Mirska Perry, Patrycja Kłos,
  • CPEDI3 w Stadt Paura w Austrii – Monika Bartyś, Magdalena Cycak, Dominik Ast,

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

Wspaniałym sukcesem dla Polski zakończyły się zawody w Hamburgu podczas których Cassandra Orschel wygrała prestiżowy konkurs Derby na klaczy DACARA E.

Hymn Polski w minionym tygodniu był grany również dla sióstr Caroliny i Veroniki Pawluk, które wygrały wszystkie konkursy rundy juniorskiej i rundy pony podczas zawodów CDI w ujeżdżeniu w Lipicy na Słowenii. Weronika Kwiatek z ogierem DAJLUK (hod. Grzegorz Swiątek) wygrała zawody w powożeniu CAI3-H1 w Czechach z wynikiem 135,86 pkt. W Austrii w zawodach rangi CEI2 na dystansie 120 KM triumfowała Anna Mirska Perry na wyhodowanym w SK Janów Podlaski koniu WILTON. W Bułgarii, juniorka Róża Konieczna była najlepsza w konkursie otwarcia zawodów CSI2 Tsaratsovo na koniu DARIDO B.

W Baborówku w zawodach w WKKW najlepsze wyniki dla Polski uzyskali:

CCI4*-S – 8m. Mateusz Kiempa / LASSBAN RADOVIX – 41,10 pkt

CCI3*-S – 12m.Karolina Ślązak GANGES – 37,6 pkt

CCI2*-S – 2m. Paweł Warszawski LUCINDA EX ANI 4 – 27,60 pkt

CCI1* Intro – 3m Emilia Tousty NAGATO hod. SK Rzeczna 30,90

W zawodach CAI Pisecne nad Dyji w Czechach obok Weroniki Kwiatek najlepiej spisali się :

CAI3*-H2 – 3m. Marek Baryłko / JUP LIBERATOR, JISKEFET/ – 179,78 pkt

CAI2*-H2 – 2m. Aleksander Fularczyk / EDJE, ELECT ME OKYDO / – 197,81 pkt

CAI2*-H1 – 3m. Katarzyna Wieczorek / LOLEK – 153,66 pkt

W Rzymie w 5* turnieju na Piazza di Siena Andrzej Opłatek w jednym z konkursów zaliczanych do światowego rankingu zajął 4 miejsce na koniu LE CORDIAL. W Zuidwolde Natalia Czernik na wyhodowanej przez Leszka Chełstowskiego klaczy DARK CHOCOLATE MAXX zajęła trzecie miejsce w konkursie 120cm.

W zawodach w Paraujeżdzeniu w Stadl Paura nasza trójka zawodników najlepiej wypadła w konkursach dowolnych uzyskując następujące:

GRADE I – 3 miejsce Magdalena Cycak / SYBILLA hod. Wechta Equestrian – 70,300%

GRADE III – 3 miejsce Dominik Ast / FEMME de MATCHO

GRADE IV – 2 miejsce Monika Bartyś / CASPAR hod Tomasz Lepper – 71,800 %

W kraju, w Radzionkowie złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w Jeździectwie wywalczyli: Julia Rogowska ( profi ) i Jakub Śmieja ( amator ) w ujeżdżeniu oraz Aniela Szlufik i Liwia Król w skokach przez przeszkody.

W II etapie Polskiej Ligi Jeździeckiej w Leśnej Woli finałowe konkursy wygrali: Magda Kamińska – Kumorek na BRENDY z KJ Preria Wilowice, Ewa Kut na SUPRISE BALOU z UKJ Lalin, Sławomir Uchwat z JKS Pogórze na LORELEY EXPRESS J.P.P. W konkursie rundy młodzieżowej triumfowała Jagoda Data z WLKS Krakus na koniu CHENET a I etap Drużynowego Pucharu Polski wygrała ekipa KJ Leśna Wola w składzie: Ewa Walas, Joanna Cebulak, Tomasz Plewa i Olga Pawłowska. Konkurs Grand Prix ZO w Warce wygrał Jakub Kubiak z KJ SO Łąck na koniu QUILBET.

W finałowych konkursach ZO DiM w Gałkowie triumfowali: Milena Rąbca z JKS Niestepowo, Sara Wnuczko z KJ Black Horse Team Gdańsk, Anastazja Burzyńska-Ellis z JKS U Robsonów, Róża Wójcikiewicz z SKJ Sopot, Marcel Wiśniewski z SKJ Golden Dream, Hubert Aniołek z SKJ Pony Power, Agata Dąbrowska z KS AZS UWM Olsztyn, Alicja Malesa i Amelia Szczupakowska z KS Nad Wigrami.

Podręczne linki do wyników:

CSI4 Hamburg https://www.longinestiming.com/…/deutsches…/index.html

CCI Baborówko https://zawodykonne.com/zawody/199/tour/4

CSIO5 Rzym https://online.equipe.com/en/competitions/47989

CAI Pisecne nad Dyji https://zawodykonne.com/zawody/223/6

CSI2 Zuidwolde https://result.scgvisual.com/show/102/schedule/

CEI Weikersdorf http://www.distanzreiten.at

CPEDI Stadl Paura https://results.hippodata.de/…/en/hippodata/index.html

CDI Lipica https://www.podkev.com/tekmeDA.php?turnir=0222…

PLJ II etap Leśna Wola https://zawodykonne.com/zawody/hipposerwis/230

AMP Radzionków https://equita.pl/zawody/545

ZO DiM Gałkowo https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents2/664

ZO Warka https://zawodykonne.com/zawody/204/tour/21

 

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

06sie.
Stajnia Komarowo, Komarowo 48C, 72-100 Goleniów
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Piotrem Morsztynem (konkurencja B)
07wrz.
SSKJ Bobrowy Staw, Sowia Wola ul. Spacerowa 47 05-152 Czosnów
Szkolenie licencyjne specjalistyczne dla szkoleniowców PZJ z Albertem Voornem (dyscyplina B)
02wrz.
LKJ Lewada, ul. Parkowa 23 47-263 Zakrzów
Kurs i egzamin na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

21
kwi
Protokół nr 1/03/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania

Załączniki

21
kwi
Protokół nr 1/01/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania
21
kwi
Protokół nr 1/12/2021
21 kwiecień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas