Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 22-26 czerwca 2022

CZYTAJ TAKŻE

Odszedł Jan Szoc

Odszedł Jan Szoc

Z ogromnym żalem informujemy o śmierci zasłużonego dla polskiego jeździectwa Pana Jana Szoca. Stał na czele Komit [...]

Sprawdź

Najlepsze jeździeckie wyniki 22-26 czerwca 2022

27 czerwca, 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w WKKW, w Skokach przez przeszkody, w Ujeżdżeniu i w Rajdach długodystansowych.

  • CCI04-NC-S, CCI Strzegom Horse Trials – z udziałem kadrowiczów: Mateusz Kiempa, Paweł Warszawski, Jan Kamiński, Małgorzata Korycka, Joanna Pawlak, Julia Gillmaier, Wiktoria Knap, Karolina Ślązak, Agata Piskadło,
  • CSIO3 Deauville we Francji – Przemysław Konopacki, Cassandra Orschel, Andrzej Opłatek, Maksymilian Wechta,
  • CDI Brno w Czechach – Martyna Baściuk, Aleksandra Błachno, Anna Błońska, Julia Jokiel, Caroline Pawluk, Natalia Plata, Dionizy Polikowski, Nelly Solecka, Taja Zoll, Pola Guerquin-Koryzma, Veronica Pawluk, Barbara Rynkowska, Maria Walczynska-Graczyk, Lea Zatońska, Zofia Kaczmarek, Łucja Mielcarz, Julianna Przybyla, Filip Kowalski, Klara Woźnicka, Weronika Madej, Natalia Badura, Anna Grygier-Wójtowicz, Ilona Janas, Anna Mierzwińska,  Anna-Maria Gawłowska, Żaneta Skowrońska-Kozubik;
  • CSI3-W Olomouc w Czechach – Michał Kaźmierczak,  Monika Grundkowska, Daria Pietrzak, Małgorzata Koszucka, Kinga Kościarz, Jarosław Koziarowski, Kornelia Kurleto, Ewa Macieszczak, Aleksandra Matula, Karolina Nowak, Józef Pekaniec, Agata Skrzypiec, Hanna Stefanowicz, Krzysztof Złocki.
  • CEI Białka – Jakub Chmielowiec, Aleksandra Jabłońska, Robert Kaźmierski, Kornelia Partyka, Amelia Wrona, Ryszard Zieliński;
  • CSI Paryż we Francji – Bartosz Adamus

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

Niewątpliwie przebojem minionego weekendu był Mateusz Kiempa, który w świetnym stylu wywalczył w Strzegomiu na klaczy LIBERTINA tytuł Mistrza Polski Seniorów w WKKW, wygrał indywidualnie i z ekipą 4* zawody CCIO-S. W składzie zwycięskiej ekipy byli także: Małgorzata Korycka, Joanna Pawlak i Jan Kamiński. Wielkie brawa!!  To wspaniały historyczny wynik dla Polski!!  W towarzyszących w Strzegomiu zmaganiom w CCIO towarzyszyły zawody CCI – w których, najlepiej spośród reprezentantów Polski wypadli: Daria Kobiernik na wyhodowanym w SK Kozienice koniu CHODOW – 12ta w 3* CCI-L, Paweł Warszawski na klaczy LUCINDA Ex Ani 4 był siódmy w 3* CCI-S, Karolina Ślązak na koniu GANGES hodowli Anny Lorenz, wygrała rundę CCIY3-S z wynikiem 42,3. Marta Krzemińska na wyhodowanej przez Joannę Łuczaj klaczy SCHARLOTTE zajęła 9 miejsce w CCI2-L. Marta Dziak – Gierlicz na koniu SALWATION TIME M  z hodowli SK Moszna zajęła 21 miejsce w CCI2-S. Karolina Miś na GO JACK była najlepsza w CCIJ2-S z wynikiem 31,8. W kat CCI1-Intro Sylwia Rychlik na UDINE była czwarta.

W Brnie reprezentanci Polski błyszczeli formą podczas międzynarodowego turnieju w ujeżdżeniu. Polscy zawodnicy wygrali wszystkie konkursy rundy U25, rundy juniorskiej, rundy pony i młodych koni z rocznika 2017. Filip Kowalski na klaczy BEL FLEUR był najlepszy w U25, uzyskał wyniki na poziomie 69-71%. Natalia Plata na koniu DOLCETTO wygrała rundę juniorską z najlepszymi w swojej międzynarodowej karierze wynikami 73,636 – 71,275 – 76,867. Veronica Pawluk zdominowała rundę pony. W konkursach dla młodych koni zachwyciła 5 letnia klacz VALEUR PR / Vitalis x Benicio / dosiadana przez Weronikę Madej, która uzyskała m.in ocenę 9 za kłus.

W zawodach CSIO w Deauville – kadra skoczków zajęła ósme miejsce w Pucharze Narodów, indywidualnie – Przemysław Konopacki na klaczy HOME RUN był piaty w Grand Prix LR 150, a Andrzej Opłatek na koniu NORDSURM zajął drugie miejsce w konkursie Grand Prix U25 145.

W zawodach CSI w Ołomuńcu hymn Polski był grany dla Małgorzaty Koszuckiej, która na koniu STAKORADO wygrała konkurs 145 oraz dla Hanny Stefanowicz,  najlepszej w finale Elite Tour na koniu REFLECTION.

W Białce po wielu latach wróciła rywalizacja w rajdach długodystansowych. Zawody w randze CEI1* na dystansie 100 km wygrała reprezentantka Polski Aleksandra Jabłońska na koniu ARTO wyhodowanym przez spółkę FHP Giewont. Jakub Chmielowiec na klaczy ATAMANKA wyhodowanej przez Ewelinę Czarnotę wygrał zmagania w kategorii CEIYJ1* na dystansie 100 km i tym samym wywalczył tytuł młodzieżowego Mistrza Polski w Rajdach.

Na krajowych arenach:

W Strzegomiu poznaliśmy medalistów Mistrzostw Polski w WKKW. Na podium stanęli:

MP Seniorów WKKW 2022

złoto – Mateusz Kiempa LIBERTINA  CSJ Coval  34,7

srebro – Joanna Pawlak FANTASTIC FRIEDA  KJ Pawlak Equestrian Wrocław 52,3

brąz – Małgorzata Korycka CANVALENCIA 52,6  Equikam sp z o o

MP MJ WKKW 2022

złoto – Karolina Ślązak GANGES 42,3  LZJ Drama Zbrosławice

srebro –  Oliwia Rapa KSELION  47,6  UKS Vacat Eventing Sulbiny

brąz – Agata Piskadło BRODWAY  76,8  LKS Stragona Strzegom

MP Juniorów WKKW 2022

złoto – Karolina Miś GO JACK  JKS Barłomino  31,8

srebro – Zuzanna Społowicz  BANKIER  KJ Jaroszówka 37,9

brąz – Michał Odzioba  EL SOVSKI  Fundacja Horse Sport  39,8

W Dąbrówce Małej odbył się licznie obsadzony IV etap Polskiej Ligi Jeździeckiej w którym finałowe konkursy wygrali: dwukrotnie Jakub Kubiak z SO Łąck, Natalia Palmowska z KJ Lotar Biskupiec, Amelia Depta z Pomorskiej Ligi Jeździeckiej oraz ekipa KJ Strzała Krubiczew zwyciężyła w III etapie Drużynowego Pucharu Polski.

Grand Prix zawodów CSN w Michałowicach wygrała reprezentantka Ukrainy Anastasiia Yershova na koniu MARLON.

Ostatnie eliminacje do OOM w ujeżdżeniu w Niepołomicach wygrały Blanka Okoczuk z KJ  Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego z wynikiem 211,716 oraz Zuzanna Kołodziejczak z Silesia Dressage Club z wynikiem 219,671.

W finałowych konkursach ZO DiM w Bogusławicach triumfowały: Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze,  Gabriela Lewandowska i Zofia Krzeszewska z KJ Akademia Kucania, Karolina Danak z KJ Profit Orzesze, Carla Moczkowska  z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, Wiktoria Płuciennik z KS Small Cherry Trzebnica,  Amelia Lewkowicz  KJ Podkowa Gruszczyn i Oliwa Ostrowska  z SJ Napoleońska Zagroda.

W Kołobrzegu finałowe konkursy ZO DIM wygrały : Urszula Rosa z JKS Abakus Kaczyna, Zofia Reimann z UKJ Reimann Team Karlino, Laura Łożewska z JKS Tornado Szczecin, Agata Stasiak z  KJ Stajnia Bukowiec Weronika Kamińska z  KS Kłos Budzyń, Jagoda Kierznowska z  KJ Sokół Damasławek, Zuzanna Hana  i Natalia Potrzebowska z  KJ Koko Brzeźniki.

Gratulacje !!!

Podręczne linki do wyników:

CCIO CCI MP Strzegom http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=15

CSIO Deauville  https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/longines-eef-nations-cup-deauville-sf-deauville

CSI Olomouc https://www.horse-events.at/horse-events/_220170

CDI Brno https://zawodykonne.com/zawody/50/1169

CEI CEN Białka https://a-co.pl/wyniki/

CSI1 Paryż https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/longines-global-champions-tour-of-paris-paris

PLJ Dąbrówka Mała  https://zawodykonne.com/zawody/jksurobsonow/160

CSN KJK Michałowice  https://zawodykonne.com/zawody/46/172

ZO DiM Bogusławice https://zawodykonne.com/zawody/58/51

ZO DiM Kołobrzeg https://zawodykonne.com/zawody/124/17

eOOM Niepołomice https://zawodykonne.com/zawody/164/34

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

26sie.
SKJ Golden Dream, Feliksów 3A, 95-015 Feliksów gm. Głowno
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Hilmarem Schmidtke (konkurencja A)
16sie.
ONLINE
Szkolenia licencyjne on-line dla szkoleniowców PZJ (konkurencja A, B, C)
02wrz.
LKJ Lewada, ul. Parkowa 23 47-263 Zakrzów
Kurs i egzamin na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

29
lip
Protokół nr 2 z dnia 28.07.2022
29 lipiec 2022
Do pobrania
29
lip
Protokół nr 7 z dnia 28.12.2021
29 lipiec 2022
Do pobrania
21
kwi
Protokół nr 1/03/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania

Załączniki

Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas