Zaznacz stronę
Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 19-22.05.2022

Aktualności

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 470

Najlepsze jeździeckie wyniki 19-22.05.2022

23 maja 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody, w ujeżdżeniu i w woltyżerce w:

  • CSIO3 Aalborg w Danii – ( Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta, Michał Kaźmierczak, Przemysław Konopacki, Adam Grzegorzewski )
  • CSI2 w Olszy z licznym udziałem członków kadry narodowej : Wojciech Wojcianiec, Dawid Kubiak, Mściwoj Kiecoń, Paweł Spisak, Krzysztof Ludwiczak, Kamil Grzelczyk, Aleksandra Lewandowski, Klara Kozioł, Eliza Zawadzka, Olga Skrobacz,  Juliana Suska, Kuba Kraśko, Paulina Pellowska, Marta Konarska,  Nell Sówka, Paulina Słoniec, Julia Ganowska, Amelia Lewkowicz, Roksana Nawrocka, Kevin Pszowski, Karolina Wernerowicz.
  • CDI-W Olomouc w Czechach – (Anna Maria Gawłowska, Katarzyna Milczarek )
  • CVI Kaposvar na Węgrzech – ( Anna Skoczek, Magda Sobko, Roksana Naumiuk, Hanna Stembalska, Nicole Korluk, Bianka Podsiadło, Zuzanna Wrzalik, Amelia Dudzińska, Aleksandra Wolniewicz, Jakub Ślemp, Tomasz Ogonowski, Michelle Küng)
  • CSI3 Opglabbek w Belgii – Agnieszka Cecuga
  • CSI2 Kronenberg w Holandii – ( Hubert Kierznowski, Michał Ziębicki, Anna Szary Ziębicka, Daria Kobiernik, Aleksandra Kierznowska, Paulina Sawicka )
  • CSI2 Gross Wielgen w Nimczech – Natalia Stefańska

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

Podczas międzynarodowego turnieju w Olszy większość konkursów wygrali reprezentanci Polski. Dawid Kubiak wygrał konkurs Grand Prix, Kamil Grzelczyk triumfował w piątkowym konkursie zaliczanym do światowego rankingu. W średniej rundzie konkursy wygrali Antoni Strzałkowski i Zofia Gintowt – Juchniewicz. W małej rundzie we wszystkich konkursach zwyciężyli reprezentanci Polski – Marta Konarska, Nadia Lehmann i Anna Stasiak. W konkursach rundy dzieci najlepsi byli Paulinna Pellowska, Kevin Pszowski i Paulina Słoniec.

 W pierwszym tegorocznym seniorskim Pucharze Narodów w Aalborg, polska kadra w składzie: Jarosław Skrzyczyński, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta i Przemysław Konopacki zajęła 6 miejsce. Po pierwszym turnieju rozgrywek EEF Nations Cup Polska zajmuje trzecie miejsce w europejskim rankingu ligi północnej. W turnieju w Danii świetnie, spisała się para Jarosław Skrzyczyński i wyhodowany w SK Opypy ogier Jerico – 2 miejsce w sobotnim konkursie LR 150 cm i była to też najlepsza polska para w finałowym konkursie Grand Prix CSIO.

W Kronenberg Hymn Polski grano trzykrotnie dla Darii Kobiernik, Anny Szary Ziębickiej i Pauliny Sawickiej a Aleksandra Kierznowska w finałowym konkursie Grand Prix zajęła 9 miejsce.

W zawodach w ujeżdżeniu zaliczanych do rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej CDI-W w Ołomuńcu w Czechach, Katarzyna Milczarek w konkursie GPF zajęła trzecie miejsce z wynikiem 71,695% a Anna Maria Gawłowska była piąta z 65,545%.

W zawodach w woltyżerce w Kaposvar najlepiej spośród reprezentacji Polski wypadła Anna Skoczek zajmując drugie miejsce w kat. CVIJ1*.

W kraju – eliminacje do OOM w ujeżdżeniu w Becker Sport wygrały zawodniczki z Mazowsza  Lena Sławek z KS Centurion i Maria Charaszkiewicz.  W konkursach ZO w Becker Sport w ujeżdżeniu formą błyszczała Teresa Tomaszawska z JKS Equita, która wygrała pięć konkursów w małej i dużej rundzie.

W Drzonkowie konkursy ogólnopolskiej rundy Grand Prix wygrała Katarzyna Konarska z LKS Stragona.

W finałowych konkursach ZO DiM w Jaszkowie zwyciężyli: Zofia Cicha, Hanna Pszkit, Oliwia Białkowska z KJ Cacallino, Daria Fediow z KJ Podkowa Gruszczyn, Zofia Hart Dyke z KJ Akademia Kucania, Mikołaj Kaczmarek z KS Jumping,  Maja Nagła z KJ Stajnia Adamus oraz Irena Bigaj z KS Faruk.

W krajowych zawodach w WKKW w  Białce rundę CNC1* wygrała Aleksandra Stańska Z KJ PonySport, rundę CNC 100 Maria Steczowicz z SKJ Grobice, rundę CNC 80 na kucach Mila Gomulec z KJ Facimiech, rundę CNC 80 Marta Grygierek z KJ facimiech,

Podręczne linki do wyników :

CSI Olsza https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/838

CSIO  Aalborg https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/longines-eef-nations-cup-aalborg-uggerhalne/#area2

CDI-W Olomouc https://www.horse-events.at/horse-events/_220945

CSI Kronenberg https://online.equipe.com/en/competitions/47798

CVI Kaposvar – https://www.vaultingresults.com/static/192/

CSI Opglabbek – https://online.equipe.com/en/competitions/47815

CSI Gross Wielgen – https://results.equi-score.de/event/2022/18543/de

ZO eOOM BeckerSport https://zawodykonne.com/zawody/50/tour/1157

CDN Drzonków  https://zawodykonne.com/zawody/147/267

ZO DiM Jaszkowo  https://zawodykonne.com/zawody/jaszkowo/450

ZO Białka https://pzj.pl/wp-content/uploads/2021/09/Wyniki_koncowe___22_05_2022.pdf

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

23.07.2024
ON-LINE
Kurs doszkalający, awansowy dla komisarzy B z Natalią Gruszką
25.07.2024
Warnik 29, 72-001 Warnik
Kurs podstawowy sędziowski B – wykładowca: Leszek Pawlak

Komunikaty Komisji Jeździeckich

12.07.

2024

Protokół 13/2024
Pobierz
12.07.

2024

Protokół 12/2024
Pobierz
12.07.

2024

Protokół 11/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy