Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 12-15.05.2022

CZYTAJ TAKŻE

Grand Prix dla Kubiaka

Grand Prix dla Kubiaka

Zwycięstwem Dawida Kubiaka (POL) na ESTORIL FORTUNA zakończyło się Grand Prix Baborówka podczas pierwszych w Babo [...]

Sprawdź

Najlepsze jeździeckie wyniki 12-15.05.2022

16 maja, 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody, w WKKW, w ujeżdżeniu i w powożeniu w:

  • CCIO4*-S Pratoni Del Vivaro we Włoszech (Jan Kamiński)
  • CSI-W/U25/YH Samorin na Słowacji (Krzysztof Ludwiczak, Maksymilian Wechta, Antoni Strzałkowski, Michał Kaźmierczak, Bartosz Adamus, Małgorzata Koszucka, Daria Pietrzak, Agnieszka Olszewska, Eryka Mikołajczyk)
  • CDI Budapeszt na Węgrzech (Aleksandra Szulc, Filip Kowalski, Izabela Kowalska, Agnieszka Wiśniewska, Karolina Markowska, Mateusz Cichoń, Natalia Plata, Hanna Moczkowska, Julianna Przybyła, Maria Stelmaszyk, Dionizy Polikowski, Hubert Jankowski, Marta Ginda)
  • Royal Windsor CAIO w Wielkiej Brytanii (Piotr Mazurek)
  • CAI 1*/2*/3* Bogusławice (z udziałem kadrowiczów: Katarzyna Kuryś, Małgorzata Skupień, Wiesław Sadowski, Rafał Wojtacha, Krzysztof Szczepaniak, Bajer Dariusz)
  • CSI3 Redefin w Niemczech (Cassandra Orschel)
  • CSI1 Kronenberg w Holandii (Izabela Vinckier)

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

W Budapeszcie formą błyszczeli ujeżdżeniowcy.  Natalia Plata na DOLCETTO wygrała z najlepszymi w swojej karierze wynikami 72,177% i 76,360% wszystkie konkursy rundy juniorskiej CDIJ,  Pola Guerquin – Koryzma na kucu MILKY WAY PP triumfowała w rundzie CDIP również z najlepszymi w swojej karierze wynikami 71.486% i 75.550%. Aleksandra Szulc wygrał Mistrzostwa Młodych Koni CED (Europy Centralnej) na wyhodowanym w Polsce przez Piotra Wiese 5 letnim ogierze ROMEO von FüRSTENBALL.

W Samorin – Maksymilian Wechta zajął trzecie miejsce w konkursie Grand Prix LR 145 na klaczy CLEAR CARETINA, Krzysztof Ludwiczak wygrał konkurs otwarcia rundy CSIYH na 7 letnim ogierze KWOAJONG. Juniorka Daria Pietrzak w Finale rundy młodych koni wywalczyła drugie miejsce na 7 letniej klaczy UNICA-K wyhodowanej w Polsce przez Marka Kubackiego.

W Kronenberg Izabela Vinckier wygrała dwa konkursu rundy 120 na koniu Salve i była druga w finałowym konkursie 125 na klaczy SEVILLA. Oba konie należą do SK Kunowo.

W Pratoni Del Vivaro polska para Jan Kamiński i JARD ukończyli 4* turniej w WKKW na 32 miejscu z wynikiem 53,40 pkt.

W Windsorze powożący czwórką Piotr Mazurek zajął 13 miejsce z wynikiem 252 pkt.

W Bogusławicach międzynarodowe zawody wygrali : Katarzyna Kuryś CAI3*-H1, Rafał Wojtacha CAI3*-H2, Wiesław Sadowski CAI3*-H4, Katarzyna Wieczorek CAI2*-H1  oraz Hubert Cytowski CAI2*-H2

W kraju – Grand Prix ZO w skokach przez przeszkody w Michałowicach wygrała Joanna Rosicka – Tyszko na CARIBOU z TKJ Garbówek.  W finałowych konkursach ZO DiM w Barłominie triumfowały : Milena Rąbca z JKS Niestępowo, Sara Wnuczko z KJ Black Horse Team,  Aleksandra Lewicka z KJ Czahary, Julia Pasternak z Reimann Karlino, Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn, Martyna Dubieniecka z SKJ Sopot oraz Paulina Pellowska z JKS Barłomino.  W krajowych zawodach w powożeniu w Bogusławicach końcowe klasyfikacje  wygrali: Weronika Kwiatek z SO Łąck, Bartłomiej Kwiatek, Ireneusz Kozłowski z JKS Jagodne, Jacek Kozłowski z TKJ Garbówek, Bartosz Złoty z KJ Kalumet,  Weronika Bogacz z KJ Lando, Łukasz Strzelczyk z Rancza Rubin, Hubert Górski z KJ Kalumet oraz Wojciech Rosiak z SJ Napoleońska Zagroda.  W finałowych konkursach ZO DiM W Kołobrzegu zwyciężyły: Agata Przybyła z KS Sydow, Laura Łożewska i Amelia Bąba z JKS Tornado, Agata Stasiak z KJ Stajnia Bukowiec, Paulina Kozakiewicz z Farmy Modrzewie oraz Martyna Paluch z JKS Melloni Horses.

Podręczne linki do wyników:

CDI Budapeszt https://www.horse-events.at/horse-events/_220153

CCIO4 Pratoni Del Vivaro  https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/testevent-eventing-fei-world-championship-pratoni-del-vivaro/#area5

Royal Windsor CCIO http://www.horsedriving.fr/ftpresults/GBR/WINDSOR.20220511.20220515/results.html

CAI / ZK Bogusławice https://www.zawody.kegle.pl/pl/

CSI Samorin https://online.equipe.com/en/competitions/47442

CSI Kronenberg https://online.equipe.com/en/competitions/47551

CSI Redefin https://results.equi-score.de/event/2022/17814/de

ZO KJK Szary Michałowice https://zawodykonne.com/zawody/46/171

ZO DIM Kołobrzeg https://zawodykonne.com/zawody/166/88

ZO DiM Barłomino https://zawodykonne.com/zawody/65/48

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

06sie.
Stajnia Komarowo, Komarowo 48C, 72-100 Goleniów
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Piotrem Morsztynem (konkurencja B)
07wrz.
SSKJ Bobrowy Staw, Sowia Wola ul. Spacerowa 47 05-152 Czosnów
Szkolenie licencyjne specjalistyczne dla szkoleniowców PZJ z Albertem Voornem (dyscyplina B)
02wrz.
LKJ Lewada, ul. Parkowa 23 47-263 Zakrzów
Kurs i egzamin na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

21
kwi
Protokół nr 1/03/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania

Załączniki

21
kwi
Protokół nr 1/01/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania
21
kwi
Protokół nr 1/12/2021
21 kwiecień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas