Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki  09-12 czerwca 2022

CZYTAJ TAKŻE

Grand Prix dla Kubiaka

Grand Prix dla Kubiaka

Zwycięstwem Dawida Kubiaka (POL) na ESTORIL FORTUNA zakończyło się Grand Prix Baborówka podczas pierwszych w Babo [...]

Sprawdź

Najlepsze jeździeckie wyniki  09-12 czerwca 2022

13 czerwca, 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, i w woltyżerce:

  • CSIO5 / CSI2 Sopot z udziałem kadrowiczów : Jarosław Skrzyczyński, Andrzej Opłatek, Maksymilian Wechta, Michał Kaźmierczak, Adam Grzegorzewski, Dawid Kubiak, Aleksandra Kierznowska, Aleksander Lewandowski, Iga Biegalska;
  • CSIO3 Drammen w Norwegii  – Przemysław Konopacki, Marek Lewicki, Mściwoj Kiecoń, Krzysztof Ludwiczak;
  • CSI Kronenberg w Holandii – Agnieszka Cecuga, Piotr Ciołczyk, Anna Stasiak
  • CDI Samorin – Filip Kowalski, Izabela Kowalska, Agnieszka Wiśniewska, Agnieszka Domagała, Klara Woźnicka, Julia Jokiel, Hanna Moczkowska:
  • CEI CEN Samorin na Słowacji – Beata Szlezyngier – Jagielska, Katarzyna Kłosek, Barabara Rygol, Tadeusz Sajdak, Ewa Solek Kowalska, Beata Dzikowska, Dominika Stępniak, Anna Hajkowicz, Robert Kaźmierski, Agnieszka Kołodziejczyk;
  • CVI Samorin – Jakub Ślemp, Amelia Dudzińska, Bianka Podsiadło, Hanna Stembalska, Amelia Martyniuk, Małgorzata Banaś, Anna Skoczek, Magda Sobko, Zofia Gołebiewicz, Julianna Kamińska, Natalia Olesińska, Michele Kung, Tomasz Ogonowski;

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

Podczas CSIO5 w Sopocie –  Polska Kadra w składzie: Andrzej Opłatek, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta i Jarosław Skrzyczyński wywalczyła piąte miejsce w Pucharze Narodów. Kamil Grzelczyk wygrał konkurs otwarcia na koniu WIBARO.

Wszystkie konkursy CSI2 Memoriału Henryka Adamusa  w Sopocie wygrali reprezentanci Polski – Aleksandra Kierznowska była najlepsza w konkursie Grand Prix, Aleksander Lewandowski triumfował w piątkowym konkursie LR 145 a konkurs otwarcia w świetnym stylu wygrała juniorka Iga Biegalska.

W zawodach CSIO3 Drammen Mściwoj Kiecoń na koniu CLEANY VD KATTEVENNEN Z wygrał konkurs otwarcia 140cm a reprezentacja w składzie : Przemysław Konopacki, Marek Lewicki, Krzysztof Ludwiczak i Mściwoj Kiecoń wywalczyła awans do półfinału europejskich rozgrywek EEF  Nations Cup w Francji pod koniec czerwca b.r.

W Samorin najlepiej spośród reprezentantów Polski spisał się Filip Kowalski na klaczy BEL FLEUR, który wygrał wszystkie konkursy rundy GP CDIU25 z wynikami GPF – 73.250%,  GP – 69,257%,  Inter II – 69.529%.

W zawodach woltyżerki w Samorin – Hanna Stembalska z wynikiem 6.583 wygrała konkurs obowiązkowy rundy dzieci, w juniorskim programie obowiązkowym triumfowała Zofia Gołębiewicz z wynikiem 6,188. Obie zawodniczki startowały na koniu BASTION lonżowanym przez Tomasza Ogonowskiego. Amelia Dudzińska wygrała konkurs obowiązkowy w seniorach na koniu HALIK lonżowanym przez Natalie Olesińską. Jakub Ślemp z wynikiem 7,513 wygrał juniorski 2* program obowiązkowy i był najlepszy w programie dowolnym z 7,677.

W zawodach w Kronenberg wszystkie konkursy rundy 120-125 wygrała juniorka Anna Stasiak na koniach CON CORDIA i CASCADA wyhodowanych przez polskich hodowców – Sławomira Jarmuszczak i Jarosława Sekułę.

Na krajowych arenach w minionym tygodniu triumfowali:

W Becker Sport finałowe konkursy III etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej wygrali: Stanisław Przedpełski, Marcin Matelski, Jakub Dołhun , Nikola Gasik a ekipa łódzkiego OZJ była najlepsza w II etapie DPP.  Grand Prix Olszy wygrał Leszek Gramza na koniu CLEARROUND z Rodan Club. W finałowych konkursach ZO DiM w Mosznej zwyciężyli: Natalia Czyżyk z KS Faruk, Lena Stawecka z Kielecki KJ, Pola Hajder z Królewskiego KJ Wiktoria , Weronika Mucha z JKS Hanna, Wiktoria Płuciennik z KJ Small Cherry, Natalia Gaworczak z KJ Maximus Kowary, Martyna Obrocka z KJK Solka oraz  Kaja Pietraszko z KJK Romico. W zawodach krajowych w WKKW w Bogusławicach najlepsi byli: Weronika Krauze z UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica, Nina Dubowska i Katarzyna Zawitkowska z Equikam, Aleksadra Gierz z KJ Aromer,  Alicja Tropiło i Katarzyna Brandys z UKS Vacat, Maria Płuska ze Szoły Sportów Konnych, Antonina Marcinkowska z SKJ WJ Piaseccy.

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wygrali :

W  Baborówku ( ujeżdżenie ) – Julianna Przybyła z LKS Cwał i Nikola Antkowiak z Rio Grande Krosinko

W Bogusławicach ( wkkw ) – Irmina Mozolewska UKS Akademia Jeździecka i Maria Steczowicz z SKJ Grobice.

W JKS Pogórze  ( skoki ) – Alicja Jagusiak z KJ Preria Wilkowice i Maja Kliś z KJ Profit Orzesze

W Kwiekach ( wkkw ) – Weronika Wiśniewska z JKS Dako Galant Skibno

Podręczne linki do wyników :

CSIO / CSI Sopot  https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/longines-fei-jumping-nations-cup-of-poland-sopot

CSIO Drammen  https://www.longinestiming.com/equestrian/2022/longines-eef-nations-cup-drammen-drammen

CSI Kronenberg https://online.equipe.com/en/competitions/48466

CDI Samorin https://www.horse-events.at/horse-events/turniere_220466?showDate=11.06.2022&fbclid=IwAR2sbLCeLgwVqqLHZqzlaVCB2XkD6kt50hHwSzJyduZvYUaHsMZCqAZEpZM

CVI Samorin https://vaultingresults.com/static/195/

PLJ Becker Sport  https://zawodykonne.com/zawody/204/tour/39

ZO Olsza  https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents2/665

ZO DiM Moszna  https://zawodykonne.com/zawody/wgajda/201

eOOM Baborówko  https://zawodykonne.com/zawody/85/702

eOOM ZK Bogusławice  https://zawodykonne.com/zawody/hipposerwis/231

eOOM JKS Pogórze https://zawodykonne.com/zawody/uchwatteam/174

eOOM Kwieki  https://zawodykonne.com/zawody/65/51

 

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

06sie.
Stajnia Komarowo, Komarowo 48C, 72-100 Goleniów
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Piotrem Morsztynem (konkurencja B)
07wrz.
SSKJ Bobrowy Staw, Sowia Wola ul. Spacerowa 47 05-152 Czosnów
Szkolenie licencyjne specjalistyczne dla szkoleniowców PZJ z Albertem Voornem (dyscyplina B)
02wrz.
LKJ Lewada, ul. Parkowa 23 47-263 Zakrzów
Kurs i egzamin na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

21
kwi
Protokół nr 1/03/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania

Załączniki

21
kwi
Protokół nr 1/01/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania
21
kwi
Protokół nr 1/12/2021
21 kwiecień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas