Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 05-08.05.2022

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze jeździeckie wyniki 05-08.05.2022

9 maja, 2022

Na przełomie kwietnia i maja b.r. reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody, w WKKW, w ujeżdżeniu i w paraujeżdżeniu.

  • Eventing Sopot Spring Horse Show ( z udziałem członków kadry narodowej : ( Paweł Spisak, Mateusz Kiempa, Julia Gillmaier, Michał Hycki, Kamil Rajnert, Jacek Rajnert, Weronika Król )
  • CDI-W Mariakalnok na Węgrzech ( Żaneta Skowrońska – Kozubik, Caroline Pawluk, Veronica Pawluk, Aleksandra Błachno, Zofia Kaczmrek, Barbara Rynkowska, Maria Walczyńska – Graczyk)
  • CSIO Lamprechtshausen w Austrii ( Aleksandra Wypchło, Klara Kozioł, Iga Biegalska, Eliza Zawadzka, Maria Brańka Borja, Nell Sówka, Małgorzata Babczyńska, Julia Ganowska, Paulina Pellowska, Roksana Nawrocka, Karolina Wernerowicz, Amelia Zięba, Tola Świerczyńska, Michalina Łącka, Jagoda Kierznowska )
  • CSI Samorin na Słowacji (Maksymilian Wechta, Adrianna Ostrowska, Oliwia Ostrowska, Natalia Zimnowodzka, Jakub Ryczkowski, Natalia Urbańska )
  • CSI2 Sentower Park w Belgii ( Michał Kaźmierczak, Przemysław Konopacki, Agnieszka Cecuga)
  • CCI4*-S / CCI2*-S Marbach w Niemczech – ( Wiktoria Knap, Zuzanna Społowicz, Ewelina Falkowska, Zofia Polanek, Michał Knap, Agata Piskadło )
  • CPEDIE3* Mannheim w Niemczech ( Magdalena Cycak, Maciej Bigaj, Dominik Ast )
  • CSI3 Nancy we Francji ( Weronika Minkiewicz )
  • CSI2 Riesenbeck ( Leszek Gramza, Zuzanna Kucharska )
  • CSIYH Montefalco we Włoszech ( Monika Dulczewska )
  • CSIYH Deurne w Holandii ( Mikołaj Kownacki )

 

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

W Belgii – Przemysław Konopacki na klaczy Home Run wywalczył drugie miejsce w konkursie Grand Prix LR 155cm, Michał Kaźmierczak w konkursach otwarcia był dwa razy trzeci na koniu Whoopy Boy w 145cm i na Zirocco Air w 140cm.

W Samorin – Maksymilian Wechta na klaczy Clear Caretina zajał drugie miejsce w konkursie Grand Prix LR 145, wygrał dwa konkursy rundy młodych koni na wyhodowanym w SK Prudnik ogierze Wimster i błyszczał formą w konkursach 140cm na klaczy Quinchella w których zajął drugie i czwarte miejsce. Adrianna Ostrowska na koniu Hagadir de l’Epinette zajęła czwarte miejsce w 1* Grand Prix135cm.  W jednym z konkursów małej rundy Jakub Ryczkowski wywalczył drugie miejsce na klaczy Quality Queen.

W Lamprechtshausen – młodzieżowe kadry juniorów i dzieci ukończyły rywalizację w Pucharach Narodów na siódmych miejscach. Najlepiej spośród reprezentantów Polski w konkursach Grand Prix spisała się Nell Sówka na Osadkowski Satino – 5 miejsce.  W indywidualnych konkursach drugie miejsca zajęły : Eliza Zawadzka w juniorskim konkursie 125cm, Małgorzata Babczyńska w Pucharze Narodów a Michalina Łącka w konkursie rundy dzieci 115cm.

W Mariakalnok formą błyszczeli ujeżdżeniowcy – Żaneta Skowrońska – Kozubik na Romantic P wywalczyła pierwsze punkty do Pucharu Świata zajmując trzecie miejsce w finałowym konkursie GP Freestyle. 13 letnia Zofia Kaczmarek wygrała konkurs indywidualny rundy dzieci na Lady Legende z wynikiem 75,074%.  W rundzie juniorskiej Caroline Pawluk na koniu Fatum zajęła dwa razy trzecie miejsca z wynikami 68-71%. W konkursach obowiązkowych rundy pony Veronica Pawluk i Nasdaq FH dwa razy wywalczyli drugie miejsca z wynikami na poziomie 71%.

W Mannheim kadra para ujeżdżenia zajęła trzecie miejsce w Pucharze Narodów.

W Marbach najlepiej spośród polskich wkkw-istów spisali się:  W 4* – Wiktoria Knap na Quintusie – 30 miejsce z wynikiem 54,8 pkt a w 2* – Zuzanna Społowicz na wyhodowanym w SK Janów Podlaski koniu Bankier 33 miejsce z wynikiem 34,10 pkt.

W turnieju WKKW Sopot Horse Trials najlepiej wypadli:

Kamil Rajnert / Emilia of Chin – 1 miejsce w 3*-S z wynikiem 27 pkt

Mateusz Kiempa / Libertina – 2 miejsce w 4*-L z wynikiem 36,10 pkt

Julia Gillmaier / Red Dream Princes – 7 miejsce w 4*-S z wynikiem 46,20 pkt

Weronika Król / Greenline – 8 miejsce w 2*-L z wynikiem 37,40 pkt

Kamil Rajnert / Gouverner – 3 miejsce w 2*S z wynikiem 30 pkt

W kraju : Finały pierwszego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej w Drzonkowie wygrali: Ulf Ebel ( Runda Złota ), Jarosław Skrzyczyński ( Runda Srebrna ), Marta Szrajer ( Runda Brązowa ) oraz Urszula Piontek ( Runda Młodzieżowa ).

W zawodach CNC w Sopocie triumfowali : Zofia Złotnicka/Baroness 374, Irmina Mozolewska / The Doctor,  Marcel Ważyński / Diacontina.

W Bogusławicach w zawodach CNC  zwyciężyli : Marek Wajda / Meqini, Justyna Krupa / Willie Boy, Aleksandra Stańska / L’Andiamo Ponysport,  Wiktoria Chochół / Czeczot, Dorian Orłowski / Basma, Blanka Okoczuk / Peregrin, Marcin Gniazdowski / Nadir,  Pola Borowińska / Balcormo Hector Irmina Szybka / Panda.

W ZO DiM w Poczerninie niedzielne finały wygrali: Maja Głoskowska, Maja Starostka Julia Banasik, Julian Laskowski, Marcel Wiśniewski, Julia Parda i Zofia Gintowt Juchniewicz.

 

Podręczne linki do wyników:

CSIO Lamprechtshausen – https://results.equi-score.de/event/2022/18418/en

CDI-W Mariakalnok https://results.equi-score.de/event/2022/18404/de

Eventing Sopot Spring Horse Show  https://zawodykonne.com/zawody/162/220

CSI Samorin https://online.equipe.com/en/competitions/47442

CSI Sentower Park https://online.equipe.com/en/competitions/47321

CCI Marbach https://rechenstelle.de/de/veranstaltungen/2022/marbach/

CPEDI Mannheim https://results.hippodata.de/2022/2120/html/de/hippodata/index.html

CSIRiesenbeck https://results.riesenbeck-international.com/2022/riesenbeck-international_11/

CSI Nancy https://results.winjump.fr/concours/7221/nancy-jump-est–csi-w1

CSIYH Montefalco https://equiresults.com/competition/9465

CSIYH Deurne https://online.equipe.com/en/competitions/47413

PLJ Drzonków https://zawodykonne.com/zawody/147/272

CNC Bogusławice  https://zawodykonne.com/zawody/hipposerwis/227

ZO DiM Poczernin https://zawodykonne.com/zawody/58/48

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

09gru.
ONLINE
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców PZJ z Moniką Giedrojć (konkurencja A, B, C) ON-LINE
10gru.
Hipodrom Sopot, ul. Polna 1 81-745 Sopot
Szkolenie specjalistyczne dla szkoleniowców PZJ z Grzegorzem Chajęckim + Pierwsza Pomoc (konkurencja A, B, C)
10gru.
Stary Folwark Pietrzyków, Pietrzyków 51, 68-213 Pietrzyków (k. Żar)
Kurs podstawowy sędziowski C – 10-11.12.2022 – S/P/C/139/2022

Komunikaty Komisji Jeździeckich

21
lis
Protokół nr 4 z dnia 22.09.2022
21 listopad 2022
Do pobrania
21
lis
Protokół nr 3 z dnia 16.09.2022
21 listopad 2022
Do pobrania
29
lip
Protokół nr 2 z dnia 28.07.2022
29 lipiec 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas