Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 03-08 sierpnia 2022

• Mistrzostwa Świata Seniorów Herning w Danii – Żaneta Skowrońska – Kozubik, Aleksandra Szulc, Anna Mierzwińska, Katarzyna Milczarek;
  • CSI2 Lier w Belgii – Krzysztof Ludwiczak, Przemysław Konopacki, Aleksandra Lusina Gołaś, Jacek Polikowski, Sławomir Polikowski;
  • CSI1 Opglabbeek w Belgii – Katarzyna Wiśniewska;

Miniony tydzień zakończył się dla naszego sportu wspaniałym historycznym sukcesem w Mistrzostwach Europy Pony w Strzegomiu ! Dwie nasze reprezentantki  Veronica Pawluk i Pola Guerquin – Koryzma zakwalifikowały się do ścisłego finału freestyle. Veronica Pawluk ukończyła rywalizację w finale z brązowym medalem a Pola Gerquin Koryzma była 18. Ekipą w ME Pony zajęliśmy 8 miejsce. Raz jeszcze wielkie brawa dla zawodniczek, trenerów i szefa ekipy Andrzeja Sałackiego.

Zupełnie odmienne były losy naszego starty w Mistrzostwach Świata w ujeżdżeniu w Herning. Niestety start w MŚ w Danii nie udał się. Aleksandra Szulc i Anna Mierzwińska po kosztownych błędach w piafie i w galopie uzyskały jedynie wyniki na poziomie 62-63%, Katarzyna Milczarek z powodu nieregularności swojego konia została wyeliminowana z kontynuowania przejazdu już po piątym ruchu programu. Najlepiej z ekipy wypadła Żaneta Skowrońska-Kozubik, jej przejazd został oceniony na 67,547%, niestety uzyskany wynik nie wystarczył na awans do rywalizacji indywidualnej w GP Special.  Rywalizację w MŚ w Danii zakończyliśmy na konkursie zespołowym zajmując 18 miejsce.

W kraju, w Mistrzostwach Polski w powożeniu zaprzęgami paro-konnymi w Bogusławicach, złoty medal wywalczył Rafał Wojtacha z KJ Lando, srebro Adrian Kostrzewa z KJ SO Łąck a brąz Marek Baryłko z SLKS Książ.

Grand Prix ZO-B w Białym Lesie wygrał Dawid Kubiak na koniu SZULER wyhodowanym w SK Ochaby z KJ Sobieski Jumping Team.

Finałowe konkursy ZO DIM w Sopocie wygrali: Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn, Maja Głoskowska z KJ Infernal Team,  Gabriela Lewandowska i Zofia Krzeszewska z KJ Akademia Kucania, Wiktor Kajetan Piechota z SKJ Reval oraz Tola Wawrzkiewicz i Iga Biegalska z SKJ Sopot.

W Finałach ZO DIM w Lesznie triumfowały: Maja Morsztyn z KJ Kietlów,  Zofia Kamińska i Olga Patecka z KJ Ranczo Kołata, Agata Buczek z KJ Stajnia Bukowiec, Michalina Kosmalewicz z KJ Kraju Jumping Team, Alicja Poniatowska z Królewskiego KJ Wiktoria, Oliwia Budzyńska z JUKS Abakus Kaczyna oraz Zofia Cicha.

KJ Liljówka, ul. Jeździecka 3, 62-010 Stęszewko
Kurs podstawowy sędziowski B – 27.04.2024 KJ Liljówka – wykładowca: Natalia Gruszka