Aktualności

Home / Aktualności / Najlepsze jeździeckie wyniki 01-05 czerwca 2022

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze jeździeckie wyniki 01-05 czerwca 2022

6 czerwca, 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody, woltyżerce, rajdach i w powożeniu w:

  • CSIOY Zuidwolde w Holandii – Mikołaj Barański, Aleksandra Kierznowska, Olga Skrobacz , Aleksander Lewandowski, Julia Błaszczak, Maximilian Parkitny
  • CSIOJ Zuidwolde – Daria Pietrzak, Aleksandra Wypchło, Iga BIegalska, Maria Brańka Borja, Lena OLeszkiewicz, Natalia Stefańska, Klara Kozioł
  • CSIOCh / P Zuidwolde – Julia Ganowska, Roksana Nawrocka, Małgorzata Babczyńska, Paulina Pellowska, Amelia Zięba, Michalina Łącka, Kevin Pszowski
  • CSI Zduchovice w Czechach – Łukasz Koza, Łukasz Troszczyński, Julia Jaglarz, Julia Jabłońska, Alicja Kosmol, Oliwia Kosmol, Oliwer Bule, Paulina Bule, Paulina Słoniec, Klara Gierek, Nikola Idkowiak, Matylda Kasner, Magdalena Kałuża, Natalia Kluska, Barbara Krywult, Patrycja Ksiądz, Amelia Mielszygrosz, Seweryn Murdzia, Szymon Najdzionek, Barbara Połap, Natalia Przybyła, Klaudia Rajtar Wojciechowska, Natalia Sydow, Mikołaj Szurman, Krzysztof Wójcik
  • CVI Stadl Paura w Austrii – Jakub Slemp, Jakub Roguski, Roksana Naumiuk, Anna Skoczek, Zuzanna Wrzalik, Julianna Kamińska, Zofia Gołębowicz, Bianka Podsiadło, Nikole Korluk, Hanna Stambalska, Tomasz Ogonowski, Therese Lacner, Michelle Kung
  • CAI Vecsés na Węgrzech – Rafał Wojtacha, Hubert Cytowski
  • CAIU25 St. Margarethen w Austrii – Weronika Bogacz
  • CEI CEN Samorin na Słowacji – Beata Szlezyngier–Jagielska, Katarzyna Kłosek, Barabara Rygol, Tadeusz Sajdak, Ewa Solek Kowalska, Beata Dzikowska, Dominika Stępniak, Anna Hajkowicz, Robert Kaźmierski, Agnieszka Kołodziejczyk
  • CSI Lier w Belgii – Natalia Czernik
  • CSIYH Grote Brogel w Belgii – Mikołaj Kownacki

Najlepsze wyniki dla Polski w międzynarodowych turniejach uzyskali:

W Zuidwolde w zawodach zaliczanych do rankingów FEI Jumping Nations Cup™ Youth, 13 letnia Małgorzata Babczyńska wygrała trzy konkursu rundy dzieci CSIOCh  na koniach HAPPYLINA i PLUTO w tym najważniejszy konkurs turnieju Grand Prix. Mikołaj Barański zwyciężył w dwóch konkursach rundy CSIOY na JUGGLE BARAKA. Paulina Pellowska na klaczy LE COCO była najlepsza w konkursie 125cm CSIOCh. W Pucharach narodów najlepiej wypadła kadra dzieci zajmując czwarte miejsce.  W Zduchovicach Łukasz Koza na klaczy BALLANTINA  był drugi w Grand Prix LR 145cm, a hymn Polski grany był dwukrotnie dla Pauliny Słoniec i raz dla Mikołaja Szurmana za zwycięstwa w konkursach rundy 120. Świetnie spisali się polscy powożeniowcy. Weronika Bogacz z kucem BOHUN wygrała CAIU2*-P1w St. Margarethen z wynikiem 114,24 pkt. a Hubert Cytowski był najlepszy w Vecsés w CAI2*- H2 z wynikiem 133,05 pkt. W zawodach w woltyżerce w Stadl Paura najlepsze wyniki dla Polski uzyskali : 2 miejsce –  Nikole Korluk z 7.113 i  również 2 miejsce Jakub Ślemp z 7,044. W rajdach w Samorin w turnieju Masters Energy Cup Beata Dzikowska wygrała na dystansie 100 km CEI1*B na koniu KARAR AL KHALEDIA, Barbara Rygol na EL MAHDI ( hodowli Artura Nicponia ) była druga na dystansie 160km CEI3*,

Na krajowych arenach: I Memoriał Marka Zalewskiego podczas ZO Baltic Cup w Kołobrzegu wygrała Aleksandra Lusina – Gołaś na koniu BRAVEHEART VAN DE BISSCHOP Z z KJ Bonin.  Grand Prix ZO Perlage Gałkowo Masters wygrał Marcin Matelski z SK Olimpia na LUGANO. Eliminacje do OOM w Gajewnikach w skokach przez przeszkody dla regionu II PZJ wygrali Hubert Aniołek z SKJ Pony Power i Zofia Janusz z Akademii Kucania. W Kwiekach eOOM w ujeżdżeniu dla regionu I PZJ wygrali: Aleksandra Dorawa z Kujawsko Pomorskiego KJ w Bydgoszczy oraz Aneta Gierszewska z KJ Stajnia Jarużyn. W świetnie zorganizowanych przez Wechta Equestrian skokowych Mistrzostwach Wielkopolski w SK Racot triumfowali: Martin Rozynek z KJ Profil Piła, Nadia Lehmann z Lehman Sport Horses, Antoni Śliwiński, Helena Gola z KJ Podkowa Gruszczyn, Michalina Jach z KJ Herkules Wapno, Maria Wierucka z Rio Grande Krosinko oraz Magdalena Dreger z KJ Brzóska Sport Horses.

Podręczne linki do wyników :

CSIO Zuidwolde https://result.scgvisual.com/show/103/schedule/

CSI Zduchovice https://sk.sportudo.cz/events/2022_CI_094

CVI Stadl Paura https://www.vaultingresults.com/static/193/

CEI Samorin  https://t-tracksystem.com/agenda-detail/?agenda=71

CAI Vecsés  http://www.horsedriving.fr/ftpresults/HUN/VECSES.20220601.20220605/results.html

CAIU25 St. Margarethen http://www.horsedriving.at/TURNIER/2022/22101/TOTAL_U_P1.htm

Gałkowo Masters  https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents2/666

Baltic Cup Kołobrzeg https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/843

eOOM Gajwniki https://zawodykonne.com/zawody/264/1

Mistrzostwa Wielkopolski Racot  https://zawodykonne.com/zawody/85/700

eOOM ZO Kwieki https://zawodykonne.com/zawody/265/5

CSI Lier https://results.equi-score.de/event/2022/18871/de

CSI Grote Brogel  https://results.equi-score.de/event/2022/18870/de

 

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

10gru.
Hipodrom Sopot, ul. Polna 1 81-745 Sopot
Szkolenie specjalistyczne dla szkoleniowców PZJ z Grzegorzem Chajęckim + Pierwsza Pomoc (konkurencja A, B, C)
09gru.
ONLINE
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców PZJ z Moniką Giedrojć (konkurencja A, B, C) ON-LINE
10gru.
Stary Folwark Pietrzyków, Pietrzyków 51, 68-213 Pietrzyków (k. Żar)
Kurs podstawowy sędziowski C – 10-11.12.2022 – S/P/C/139/2022

Komunikaty Komisji Jeździeckich

21
lis
Protokół nr 4 z dnia 22.09.2022
21 listopad 2022
Do pobrania
21
lis
Protokół nr 3 z dnia 16.09.2022
21 listopad 2022
Do pobrania
29
lip
Protokół nr 2 z dnia 28.07.2022
29 lipiec 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas