Aktualności

Home / Aktualności / Marcin Kamiński nowym Prezesem PZJ, do Zarządu dołączył Dominik Nowacki

CZYTAJ TAKŻE

Marcin Kamiński nowym Prezesem PZJ, do Zarządu dołączył Dominik Nowacki

24 maja, 2023

Delegaci, podczas odbywającego się 23 maja 2023 roku Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ), zdecydowali o powołaniu na funkcję Prezesa Marcina Kamińskiego (dotychczasowego wiceprezesa PZJ), który zastąpił na tym stanowisku Oskara Szrajera. Do Zarządu dołączył też Dominik Nowacki, współtwórca i dyrektor cyklu zawodów Cavaliada, obecnie dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec i prezes firmy Traf Zakłady Wzajemne.

„Jako nowy prezes Polskiego Związku Jeździeckiego wraz z zarządem będę kontynuować zapoczątkowaną w 2022 roku realizację strategii – Wracamy do sportu. Zakłada ona rozwój sportu wyczynowego i  powszechnego oraz budowę marki polskie jeździectwo, której elementem jest profesjonalizacja działań związku. Naszym głównym sportowym celem jest zdobycie medali podczas międzynarodowych imprez mistrzowskich i Igrzysk Olimpijskich” – powiedział nowy Prezes.

„W ciągu najbliższego roku działania PZJ będą skoncentrowane wokół jak najlepszego przygotowania polskich jeźdźców do startu w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 roku. Bilet do Paryża wywalczyła w ostatnim tygodniu drużyna WKKW podczas zawodów w Baborówku. Mam nadzieję, że niebawem dołączą do nich ujeżdżeniowcy i skoczkowie oraz zawodnicy paraujeżdżenia” – dodał.

„Decyzja o moim kandydowaniu do Zarządu PZJ, była wynikiem licznych rozmów z osobami, którym od lat na sercu leży dobro polskiego jeździectwa. Dla mnie to jedna z tych decyzji, która wymaga czasu i spokojnego namysłu. Nie kryję, że na tym etapie, moją decyzję budowała postawa wielu czynnych zawodników, którzy przekonywali mnie o swoim wsparciu, ale i zaufanie jakie mam do pozostałych członków zarządu” – powiedział nowy członek Zarządu PZJ Dominik Nowacki.

„Zaskakujący i oczywiście miły dla mnie, jest wynik głosowania. Mimo, że sala w trakcie obrad była wyraźnie podzielona, otrzymałem bardzo silny mandat. Na pewno jest to dla mnie bardzo motywujące i wracając do moich słów w trakcie zjazdu, liczę, że uda nam się zakopać wiele rowów i odbudować nadszarpnięte relacje. Chciałbym, aby nasza wspólna praca dla jeździectwa (mówiąc nasza mam na myśli zarówno zarząd PZJ, jak i i całe środowisko jeździeckie), dawała nam wszystkim dużo radości i satysfakcji ,a przede wszystkim, aby nigdy sprawy „formalne” inaczej mówiąc urzędnicze, nie miały priorytetu nad problemami zawodników, sportowców w drodze do realizacji najambitniejszych celów” – dodał.

Aktualny skład Zarządu PZJ

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
Siła Naszych Marzeń

Najbliższe szkolenia

10gru.
Ranczo Gościszów
Seminarium Licencyjne Sędziowskie B – 10.12.2023 Ranczo Gościszów, wykładowca: S.Helak – S/L/B/159/2023
11gru.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa
S/L/B/194/2023 – Seminarium licencyjne sędziowskie B – 11.12.2023 SGGW Warszawa – wykładowca: Ewa Porębska-Gomółka
30paź.
Szkolenie prowadzone jest online za pomocą platformy Zoom
Szkolenia licencyjne online dla szkoleniowców PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy