Aktualności

Home / Aktualności / Już jutro Baborówko Driving Show 2022

CZYTAJ TAKŻE

WSZDPZJ – komunikat

WSZDPZJ – komunikat

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego uprzejmie informuje na podstawie § 31 Statutu Polskiego Związku Jeźd [...]

Sprawdź

Już jutro Baborówko Driving Show 2022

1 września, 2022

Jutro, 2 września, rozpoczną się międzynarodowe oficjalne zawody w powożeniu zaprzęgami. W programie zawodów są: Puchar Narodów w zaprzęgach czterokonnych i parokonnych oraz Mistrzostwa Polski zaprzęgów czterokonnych. O niebagatelną sumę 350 000 zł będzie w Baborówku walczyć łącznie 38 zaprzęgów. Transmisja online zawodów będzie dostępna na facebookowym profilu Baborówko Equestrian i Świata Koni oraz na stronie internetowej www.equestrian.baborowko.pl.

W piątek rozegranie zostanie próba ujeżdżenia. Na starcie konkursu CAIO4*-H4, który rozpocznie się o godz. 14.00, zamelduje się 16 zespołów z 7 państw. W ramach Pucharu Narodów w zaprzęgach czterokonnych rywalizować będą zespoły z Australii, Holandii, Niemiec i Polski. Jako ostatni, o godz. 17.02, wystartuje aktualny lider rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – Boyd Exell (AUS). Polskę w tym konkursie reprezentował będzie Piotr Mazurek wraz z zespołem. Swój przejazd rozpocznie on o 16.35.

O godzinie 9.30 rozpocznie się konkurs CAIO4*-H2. Wystąpią w nim 22 pary z 7 państw, a o zwycięstwo w Pucharze Narodów par walczyć będą ekipy z Czech, Holandii, Niemiec, Szwecji i Polski.

Szczególnie widowiskowa i emocjonująca będzie rywalizacja zaprzęgów czterokonnych. Zawody tej rangi są niezwykle trudne i wymagają od zespołów ogromnych umiejętności. Organizację zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi umożliwia imponująca infrastruktura sportowa Baborówka, w tym m.in. plac kwarcowy z systemem podsiąkowym o wymiarach 12 000 mkw. To w tej chwili największy plac kwarcowy w Polsce.

Zawody Baborówko Driving Show 2022 odbywają się w formacie: piątek – ujeżdżenie; sobota – maraton oraz niedziela – konkurs zręczności i ceremonie dekoracji.

To pierwsze międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami w Baborówku. Mimo debiutu w organizacji wydarzenia w tej konkurencji na tym poziomie, Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała Ośrodkowi Jeździeckiemu Baborówko prawo organizacji Pucharu Narodów.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW i skoków przez przeszkody, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda.

Więcej informacji: www.equestrian.baborowko.pl

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

22maj.
Stadnina Koni Kierzbuń (Kierzbuń 6, 11-010 Barczewo)
Kurs Instruktora Jazdy Konnej – SK Kierzbuń
02cze.
KJ Liljówka, ul. Jeździecka 3, 62-010 Stęszewko
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Lilianą Jachimowicz, Moniką Warych i Maliną Brzozowską (konkurencja A)
06cze.
Stajnia PEGAZ, Smogorówka Dolistowska 3, 19-110 Goniądz
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Krzysztofem Ferensteinem (konkurencja B)

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas