Zaznacz stronę
Home / Aktualności / Jarosław Skrzyczyński triumfuje w Grand Prix podczas CSI Wrocław

Aktualności

W miniony weekend 13-15 października we Wrocławiu byliśmy świadkami triumfu Jarosława Skrzyczyńskiego i Loulou w rozgrywanym podczas CSI Wrocław konkursie Grand Prix. Lista startowała obejmowała 32 pary, z czego parkur podstawowy o pełnych wysokościach przeszkód (145 cm) i umiarkowanych zadaniach technicznych bezbłędnie pokonało 12 par.

Sama rozgrywka przyniosła wielkie emocje. Jadący jako drugi Jarosław Skrzyczyński na Loulou MPSZ zaryzykował, „urywając” foulee we wszystkich liniach i wykonując ciasne zakręty. Objął prowadzenie i nie oddał go do samego końca. To wcale nie znaczy, że przyszło mu to łatwo. Jadący po nim byli bardzo blisko – łącznie 5 par było w granicy jednej sekundy.

„Parkur był postawiony równo i sprawiedliwie w stosunku do obsady tych zawodów. Mój koń skakał dziś wyśmienicie. Nikogo się nie obawiałem, tylko robiłem swoją robotę!” – mówił zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Litwin Matas Petraitis na koniu Cornet’s Cloud, a trzecie Niemiec Philipp Schober na wałachu Guessina. Warto też odnotować udany start polskiego juniora – w rozgrywce walczył Jakub Hudzik na koniu Aragorn K, zajmując ostatecznie miejsce 12 i zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty do światowego rankingu.

W finale Średniej Rundy, o puchar firmy Drogeria Dr Max, wystartowały 43 pary. Tutaj najlepsza okazała się Daria Kobiernik na 13-letniej klaczy Venus. Miejsce drugie zajęła Eliza Zawadzka na klaczy Ina, a trzecie Roksana Nawrocka na koniu Gacarla VDL.

Konkurs finałowy dla koni sześcio- i siedmioletnich – Talent of the Year, o puchar Pro Linen, zakończył się zwycięstwem Grzegorza Nowaka na klaczy Kaskada. Tuż za nim uplasował się Jan Bobik na ogierze Czumi GR, a Top 3 zamknęła Michalina Szmytka na D Day van de Mullegracht Z.

Agata Skrzypiec na klaczy Kira Z wygrała finał Elite Tour, o puchar AP Horse Line. Na miejscu drugim uplasowała się Alicja Surówka na koniu Cantuccini, a na trzecim Matylda Szymańska na klaczy Hidalia.