Aktualności

Home / Aktualności / Grand Prix dla Kubiaka

CZYTAJ TAKŻE

Odszedł Jan Szoc

Odszedł Jan Szoc

Z ogromnym żalem informujemy o śmierci zasłużonego dla polskiego jeździectwa Pana Jana Szoca. Stał na czele Komit [...]

Sprawdź

Grand Prix dla Kubiaka

3 lipca, 2022

Zwycięstwem Dawida Kubiaka (POL) na ESTORIL FORTUNA zakończyło się Grand Prix Baborówka podczas pierwszych w Baborówku międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody Baborówko Jumping Show.

W tym najważniejszym w Baborówku konkursie, zaliczanym do światowego rankingu, wystartowało 50 par. Trudne zadanie postawił przed zawodnikami gospodarz toru i tylko 9 par zakwalifikowało się do rozgrywki. Zerowy wynik dowiozło do końca konkursu tylko dwóch zawodników: Dawid Kubiak (POL), który z ESTORIL FORTUNA zajął pierwsze miejsce, a z ANASTACIA III miejsce trzecie oraz Adam Nicpoń (POL), który z COUNTER ukończył konkurs na miejscu drugim.

– Jestem bardzo zadowolony z Estorila. Teraz chwilkę nie startował, mieliśmy czas potrenować i przygotować się do zawodów. Oba konkursy rankingowe przeszedł na czysto. Dzisiaj wygrał pierwszy w swojej karierze taki konkurs. – podsumował swój zwycięski przejazd Dawid Kubiak. – Podobało mi się [w Baborówku – przyp. Baborówko] od samego początku. Jestem przeczulony, jeśli chodzi o podłoża. A podłoża są tutaj świetnie i na jednej i drugiej arenie (…) – podsumował Dawid Kubiak.

W finale Średniej Rundy o nagrodę Samorządu Województwa Wielkopolskiego triumfował reprezentant Niemiec – Philipp Schober (GER) na GUESSSINA. Drugie miejsce należy do Jarosława Skrzyczyńskiego (POL) na KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR, a trzecie do Mściwoja Kieconia (POL) na CLEANY VD KATTEVENNEN Z.

Najlepsza w konkursie Last Chance CSI2* (konkurs zwykły, 130 cm) o nagrodę STEICO była Eliza Zawadzka (POL) na koniu DIOR V. Drugie miejsce objął Tomasz Jasiński (POL) & CAPTAIN KRYM, a miejsce trzecie – Daria Kobiernik (POL) & SONET.

Marek Wacławik (POL) na koniu MICHA wygrał konkurs CSIYH1* Youngster Tour 5yo (konkurs dwufazowy, 120 cm) o nagrodę Związku Hodowców Koni Wielkopolskich. Drugie i trzecie miejsce objął Krzysztof Retka (POL) odpowiednio z MAYROCK oraz z MAJESTIC ROCK. W młodych koniach 6- i 7-letnich (konkurs z rozgrywką, 130/135 cm) o nagrodę Stadniny Kunowo wygrał Tomasz Miśkiewicz (POL) na koniu LOVELY SILVA. Zawodnik z koniem VANILIA LAZAR zajął także drugie miejsce. Trzecie miejsce objął Aleksander Lewandowski (POL) na L.A. STYLE K.

Najlepsza w CSI1* Special Tour Final (konkurs zwykły, 115 cm) o nagrodę Pets Diag była Hanna Jachimowicz (POL) na CHIVAS DARCO. Drugie miejsce zajęła Maja Siwiak (POL) na koniu TRACJA. Miejsce trzecie należy do reprezentanta Ukrainy (UKR), Victora Slepnova na SAPSAN 3.

W finale Małej Rundy CSI1* (konkurs zwykły, 125 cm) najlepszy przejazd należy do Nadii Lehmann (POL) na SILVER STAR. Drugie miejsce objęła Anna Stasiak (POL) na CON CORDIA, a trzecie – Filip Skrzyczyński (POL) na CAMBIALE Z.

Zuzanna Przybylska (POL) na CONNY 391 triumfowała w CSICh Children Grand Prix (konkurs z rozgrywką, 125 cm) o nagrodę Canter Club. Drugie miejsce zajęła Amelia Zięba (POL) na GEZANT,  a trzecie miejsce objęła Karolina Wernerowicz (POL) na CARAJON.

W CSIP Pony Tour Final (konkurs z rozgrywką, 115 cm) o nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły triumfowała Olga Patecka na BOCO AN MHUILEANN. Drugie i trzecie miejsce należy do Jagody Kierznowskiej odpowiednio na CORBINIAN i BENJA LUNA. Czwarte miejsce zajął Hubert Aniołek z OISIN BIOR DUBH.

Zawody Baborówko Jumping Show 2022 były rozgrywane na dwóch arenach. Ośrodek Jeździecki Baborówko dysponuje zmodernizowaną w latach 2019–2021, imponującą infrastrukturą sportową, na którą składają się m.in. trzy place kwarcowe z systemem podsiąkowym o powierzchni: 12 000 mkw. (największy na ten moment plac kwarcowy w Polsce), 7 000 mkw. oraz 2 000 mkw. Baborówko słynie także z doskonałej atmosfery oraz świetnej organizacji.

Ośrodek Jeździecki Baborówko znany był do tej pory z organizacji międzynarodowych zawodów WKKW, podczas których gościł najbardziej utytułowanych zagranicznych i polskich zawodników, mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i liderów rankingu FEI, jak np. reprezentantów Niemiec Michaela Junga i Ingrid Klimke czy brytyjskiego WKKW-istę Oliwera Townenda. W tym roku, oprócz WKKW i skoków przez przeszkody, w Baborówku po raz pierwszy odbędą się także międzynarodowe zawody w powożeniu zaprzęgami i jednocześnie Puchar Narodów Baborówko Driving Show (2–4 września).

Więcej informacji oraz program na: www.equestrian.baborowko.pl

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

26sie.
SKJ Golden Dream, Feliksów 3A, 95-015 Feliksów gm. Głowno
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Hilmarem Schmidtke (konkurencja A)
16sie.
ONLINE
Szkolenia licencyjne on-line dla szkoleniowców PZJ (konkurencja A, B, C)
02wrz.
LKJ Lewada, ul. Parkowa 23 47-263 Zakrzów
Kurs i egzamin na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

29
lip
Protokół nr 2 z dnia 28.07.2022
29 lipiec 2022
Do pobrania
29
lip
Protokół nr 7 z dnia 28.12.2021
29 lipiec 2022
Do pobrania
21
kwi
Protokół nr 1/03/2022
21 kwiecień 2022
Do pobrania

Załączniki

Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas