Aktualności

Home / Aktualności / Grand Prix 4Foulee dla Marokańczyka

CZYTAJ TAKŻE

Grand Prix 4Foulee dla Marokańczyka

11 czerwca, 2023

Konkurs Grand Prix zawodów 4Foulee wygrał reprezentant Maroka – Abdelkebir Ouaddar. Miejsce czwarte zajął Polak – Wojciech Wojcianiec.

W Grand Prix, o puchar Prezydenta Miasta Poznania oraz nagrody Miasta Poznania i mecenasa zawodów – Pana Romana Roszkiewicza – wystartowało dziś 45 par. Te zmagania na poziomie 160 cm zaliczane były do grupy B światowego rankingu, a zawodnicy walczyli nie tylko o pulę 100 000 euro, ale i o cenne punkty do indywidualnego rankingu olimpijskiego oraz kwalifikację do tegorocznych mistrzostw Europy.

Parkur podstawowy nie należał do łatwych. Na trasa składającej się z 13 przeszkód, w tym podwójnego i potrójnego szeregu, konie oddać musiały 16 skoków. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par. W niej po zwycięstwo sięgnął reprezentant Maroka – Abdelkebir Ouaddar na ogierze Istanbull V.H. Ooievaarshof.

„Właścicielem tego konia jest król Maroka, więc tym bardziej cieszymy się z tej wygranej. Jestem dumny ze swojego konia. Nie jest łatwy do jazdy, ale bardzo wyjątkowy. W rozgrywce wiedziałem, że trzeba być szybkim, bo moimi rywalami byli zawodnicy, którzy potrafią jeździć bardzo szybko. Jestem szczęśliwy, że udało się zwyciężyć dla Maroka, bardzo cieszę się też z fantastycznego aplauzu polskiej publiczności. 4Foulee to świetna impreza, konie dobrze się tutaj czują i my też.” – mówił zwycięzca.

Zawodnik prezentował doskonałą formę przez wszystkie dni tegorocznej edycji 4Foulee, wygrywając łącznie trzy konkursy zaliczane do Longines Rankings. W czwartek ex aequo z Łotyszem Kristapsem Neretnieksem triumfował w konkursie o Nagrodę Konnej Wielkopolski, a w piątek w Memoriale Macieja Frankiewicza.

Miejsce drugie zajął dziś Szwajcar – Adrian Schmid na Chicharito 11, a trzecie reprezentantka Szwecji Karin Martinsen na Tailormade Conita Blue PS.

Ku radości licznie zgromadzonej publiczności pierwszy bezbłędny przejazd w dzisiejszym Grand Prix należał do Polaka – Wojciecha Wojciańca na koniu Chintablue. Przypomnijmy, że ta para triumfowała w najważniejszym konkursie 4Foulee w roku 2021. Dziś w finałowym barażu startowali jako pierwsi i ostatecznie zajęli miejsce czwarte.

„Jechałem na początku i nie miałem zbyt dużego przeglądu sytuacji. Po moim przejeździe innym zawodnikom długo przydarzały się błędy w różnych miejscach, więc parkur podstawowy był naprawdę wymagający. W rozgrywce wyznaczyłem sobie optymalną trasę, nie chciałem ekstremalnie ryzykować, żeby nie zdarzyła się zrzutka, ale chciałem też wywrzeć presję na następnych.” – powiedział Wojcianiec.

W konkursie Last Chance, o puchar PERI, najlepszy był Gerfried Puck z Austrii na koniu Idiaal Special H.J. Drugie miejsce zajął Włoch Francesco Turturiello na Happiness, a trzeci był Holender Leon Thijssen na Zeppe Blue.

Izabela Vinckier na Salve wygrała finał Small Tour, o puchar TVP Sport. Tuż za nią uplasował się Włoch Christian Fioravanti na wałachu My Boy Z, a miejsce trzecie zajął Michał Tyszko na Colinero.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/8430/competitions

 

 

 

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
Siła Naszych Marzeń

Najbliższe szkolenia

30wrz.
JKS Umiastów, ul. Umiastowska 72c, 05-850 Umiastów
T/U/J/342/2023 – Szkolenie licencyjne dla szkoleniowców z Jocelyn Danby (konkurencja A, B, C)
30wrz.
Stajnia Pałac Runowo, Runowo 23 76-230 Potęgowo
T/U/J/341/2023 – Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Roos Dyson (konkurencja A, B, C)
02paź.
Polski Związek Jeździecki, ul. Gilarska 5, 03-589 Warszawa
W/P/1/2023 – Kurs Podstawowy dla kandydatów na Lekarza Weterynarii PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas