Aktualności

Home / Aktualności / Główne nagrody dla Szwajcarów

CZYTAJ TAKŻE

Główne nagrody dla Szwajcarów

30 maja, 2022

Najbardziej prestiżowy konkurs zawodów Equestrian Festival Baborówko – CCI4*-S – zakończył się zwycięstwem zawodnika ze Szwajcarii – Felixa Vogga. W konkursie CCI4*-L triumfowała jego rodaczka – Nadja Minder.

Dzisiejsza próba skoków konkursu CCI4*-S, o nagrodę Mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, okazała się niełatwa. Wobec błędów rywali na parkurze, na jedną zrzutkę mógł pozwolić sobie lider w konkursie – Felix Vogg (SUI) na 14-letnim wałachu Colero i to właśnie on stanął na najwyższym stopniu podium i zainkasował niebagatelną sumę 100 000 złotych. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Niemiec i multimedalista najważniejszych światowych imprez – Michael Jung dosiadający konia Kilcandra Ocean Power. Bardzo dobrze w dzisiejszej próbie zaprezentował się Niemiec Jerome Robine, który na koniu Black Ice odnotował jedynie dwie sekundy spóźnienia i tym samym uplasował się ostatecznie na miejscu trzecim.

– Byłem tu, w Baborówku, już dwa razy, impreza bardzo szybko się rozwija i cieszę się, że tu wracam. Najtrudniejszym wyzwaniem tych zawodów było pokonanie tych gości, którzy stoją tu obok mnie na podium! – powiedział uśmiechnięty Szwajcar.

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski został Mateusz Kiempa na koniu Lassban Radovix, który zajął miejsce ósme. Warto dodać, że ten wymagający parkur bezbłędnie i w normie czasu pokonały tylko dwie pary, w tym jedna z Polski – Joanna Pawlak i Fantastic Frieda.

W klasie CCI4*-L, o puchar LOTTO, po zwycięstwo pojechała dziś Nadja Minder ze Szwajcarii na 15-letnim wałachu Toblerone. Na miejsce drugie mimo zrzutki awansował Belg Jarno Verwimp na klaczy Mahalia, a trzecia była zawodniczka z Australii – Lissa Green dosiadająca konia Billy Bandit.

– Dzisiejszy parkur był wymagający, ale udało mi się zrealizować plan i jestem bardzo szczęśliwa. Skoki były wcześniej naszą słabszą stroną, ale teraz myślę, że to się zmienia. [Toblerone – przyp. Baborówko] to wspaniały WKKW-ista i jestem z niego bardzo dumna. Zawody w Baborówku są świetne, profesjonalnie zorganizowane i z miłą atmosferą. – mówiła amazonka.

W konkursie CCI3*-S, o puchar KUHN Maszyny Rolnicze, podium należało do reprezentantów Niemiec. Swoje prowadzenie „dowiozła” do końca Anna Lena Schaaf na klaczy Lagona OLD. Tuż za nią uplasowała się Vanessa Bölting na Ready To Go W, a Top 3 zamknął Brandon Schäfer-Gehrau na klaczy Fraeulein Frieda 10.

Próbą terenową zakończyła się rywalizacja w klasach CCI2*-S i CCIYH2*-S. W konkursie dwugwiazdkowym, o puchar Badix, triumfował Niemiec Jerome Robine na koniu Avatar 42. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant gospodarzy Paweł Warszawski na klaczy Lucinda Ex Ani 4, a na trzecim Amanda Andersson ze Szwecji na koniu Kokos. W klasie dla młodych koni sześcioletnich, o puchar Stadniny Kunowo, najlepsza okazała się para z Niemiec – Emma Brüssau i koń Tullibards Bennysambassador. Drugi był Jasper Peeters z Belgii na wałachu Cadell Z, a trzecia Sanne de Jong z Holandii na Larosaleen W.

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/199/tour/4

Więcej informacji na: www.festiwa.baborowko.pl

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
Siła Naszych Marzeń

Najbliższe szkolenia

30wrz.
JKS Umiastów, ul. Umiastowska 72c, 05-850 Umiastów
T/U/J/342/2023 – Szkolenie licencyjne dla szkoleniowców z Jocelyn Danby (konkurencja A, B, C)
30wrz.
Stajnia Pałac Runowo, Runowo 23 76-230 Potęgowo
T/U/J/341/2023 – Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Roos Dyson (konkurencja A, B, C)
02paź.
Polski Związek Jeździecki, ul. Gilarska 5, 03-589 Warszawa
W/P/1/2023 – Kurs Podstawowy dla kandydatów na Lekarza Weterynarii PZJ

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas