Zaznacz stronę
Home / Aktualności / CSI Wrocław – informacja prasowa

Aktualności

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 466

CSI Wrocław – informacja prasowa

9 października 2022

Konkurs Grand Prix, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia i o nagrodę Tarant Events, zebrał na liście startowej 40 par. W parkurze podstawowym do pokonania było 12 przeszkód. Bezbłędny przejazd odnotowało 8 zawodników, kwalifikując się do rozgrywki. W finałowym barażu zdecydowanie najszybszy i zerowy był Adam Grzegorzewski dosiadający 9-letniej klaczy Stakata. To trzecia wspólna wygrana tej pary w konkursie zaliczanym do światowego rankingu i dziesiąta w karierze 24-letniego Adama.

 „Parkur podstawowy był bardzo techniczny, nie był może za wysoki, ale na pewno dobry, jeżeli chodzi o skalę trudności tych zawodów. To pierwsze halowe zawody międzynarodowe dla większości par w tym sezonie, więc myślę, że był bardzo dobrze zbudowany. Było dużo technicznych zadań, ale konie nie musiały włożyć tak wiele wysiłku w skakanie dużych przeszkód.” – mówił zwycięzca – „w rozgrywce nie widziałem przejazdów rywali. Mój koń jest bardzo szybki, miałem swój plan, od początku wiedziałem, jak pokonać dany zakręt. Nie zwracając uwagi na innych, po prostu przejechałem i dało to zwycięstwo, jestem bardzo zadowolony. (…) Wcześniej wygrałem tu [we Wrocławiu] moje pierwsze międzynarodowe Grand Prix, więc to miejsce dobrze mi się kojarzy, bardzo lubię tu przyjeżdżać, zawsze jest tu dobra atmosfera i dużo publiczności, fajnie się w tym konkursie Grand Prix rywalizuje.”

Zwycięzca zdobył nie tylko nagrodę pieniężną, ale i 50 cennych punktów do światowego rankingu. Na miejscu drugim, odnosząc życiowy sukces, uplasowała się 23-letnia Julia Jaglarz na wałachu Groenaannemer VD Lentamel. Top 3 zamknął Tomasz Miśkiewicz na Castigo de Amor. Najlepsza trójka odnotowała dziś „double clear”.

Wyniki TUTAJ.

W finale Średniej Rundy, pod patronatem firmy WAGO, nie do pokonania okazała się być Daria Kobiernik na klaczy Venus, która startowała jako pierwsza. Na miejscu drugim uplasował się Niemiec Michael Kölz na klaczy Lexie Grey, a trzeci był Łukasz Brzóska na klaczy Jernilla.

Wyniki TUTAJ.

W finale Elite Tour, pod patronatem Pro-Linen, triumfowała Zuzanna Bukowska na klaczy Uccella Z. Miejsce drugie zajęła Antonina Kucharska na koniu La Strada L, a trzecie Magdalena Wojda i Cornet MW.

Wyniki TUTAJ.

 

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

10-19.06.2024
Ośrodek Jeździecki Ekwador, Dąbrówka Mała 18A, 11-010 Barczewo
Kurs na stopień Instruktora Jazdy Konnej PZJ
10.08.2024
KJ Salio, Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców z Piotrem Szpotańskim
31.08.2024
KJ Salio, Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców z Pawłem Gładyszem i Magdaleną Bartosiewicz

Komunikaty Komisji Jeździeckich

07.05.

2024

Protokół 9/2024
Pobierz
23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy