Aktualności

Home / Aktualności / Christoffer Forsberg zwycięzcą czterogwiazdkowego konkursu w Strzegomiu

CZYTAJ TAKŻE

Christoffer Forsberg zwycięzcą czterogwiazdkowego konkursu w Strzegomiu

24 kwietnia, 2022

Szwed Christoffer Forsberg na koniu Hippo’s Sapporo wygrał klasę CCI4*-L, najtrudniejszy konkurs rozgrywany podczas drugiej tury zawodów Strzegom Spring Open w WKKW. Polka najlepsza w konkursie trzygwiazdkowym.

Forsberg pozycję lidera objął już po ujeżdżeniu i pomimo przekroczenia normy czasu na crossie i czterech zrzutek na parkurze utrzymał ją do końca rozgrywki. Drugie miejsce na podium zajął Włoch Marco Cappai dosiadający konia Uter, który próbę skoków pokonał na czysto, choć z punktami karnymi za spóźnienie, a trzecie Hanne Wind Ramsgaard z Amequ Torino (rawa’s Torino). Dunka po ujeżdżeniu była ósma, awans zapewnił jej czysty, choć opóźniony przejazd próby terenowej.

W klasie czterech krótkich gwiazdek najlepsza była Aminda Ingulfson na koniu Joystick. Dobry, choć spóźniony cross i czysty parkur zapewniły zawodnicze ze Szwecji pierwsze miejsce przed Francuzem Maxime Livio na koniu Elvis de Hus Z i Belgiem Jarno Verwimp dosiadającym klaczy Mahalia. Z biało-czerwonych najlepszą lokatę w konkursie, szóste miejsce, po bardzo dobrym występie na parkurze uzyskała Joanna Pawlak na klaczy Fantastic Frieda.

Sporymi przetasowaniami zakończyła się rywalizacja w konkursie trzech długich gwiazdek. Trójka zawodników prowadząca po ujeżdżeniu, po błędach podczas próby terenowej zrezygnowała z kontynowania zmagań. Konkurs wygrał Francuz Maxime Livio na koniu Vitorio du Montet, po ujeżdżeniu był dziesiąty, cross przejechał bez błędów na przeszkodach z dwusekundowym spóźnieniem, o zwycięstwie zadecydował bezbłędny występ na parkurze. Drugą lokatę objęła reprezentantka Holandii Janneke Boonzaaijer dosiadająca konia Bouncer, a trzecie Szwed Christoffer Forsberg na koniu Celladonn.

Konkurs trzech krótkich gwiazdek zakończył się zwycięstwem reprezentantki Polski Wiktorii Knap dosiadającej konia Quintus 134. Amazonka pozycję liderki objęła po czystym przejeździe próby terenowej i nawet jedna zrzutka na parkurze nie pozbawiła jej pierwszego miejsca na podium. Na drugiej pozycji uplasowała się Finka Veera Manninen na koniu Sir Greg, a na trzeciej Austriak Robert Mandl na Sacré-Cœur.

Andreas Dibowski na koniu Cristallik zwyciężył w konkursie dwóch długich gwiazdek. Z trzecią lokatą po ujeżdżeniu, po czystych przejazdach crossu i parkuru reprezentant Niemiec awansował na pierwsze miejsce wyprzedzając Holenderki, Merel Blom na klaczy Hallo oraz Janneke Boonzaaijer na klaczy I’m Special N.

W sobotę próbami terenowymi rozstrzygnięto zmagania w konkursie dwóch krótkich gwiazdek i w klasie Intro. W dwóch gwiazdkach pierwsze i trzecie miejsce zajęła reprezentantka Holandii Janneke Boonzaaijer odpowiednio na klaczach Mirage i Krek-Mora G. Drugi był Niemiec Andreas Dibowski z Lillet. Polka Karolina Ślązak na Gangesie, po doskonałym przejeździe crossu uplasowała się tuż za podium na czwartej pozycji.

W klasie Intro zwyciężyła Szwedka Malin Petersen na klaczy Hulda. Drugie miejsce zajął Fin Elmo Laiho naBali, trzecie Polak Ksawery Śniegucki na Don Fuego Corriente.

W konkursach krajowych w CNC 100 najlepszy wynik uzyskali ex aequo Niemka Lena Pede na Andiamo i Polak Mariusz Kleniuk na Monaco, w kategorii wiekowej 18 lat zwyciężyła Polka Laura Gillmaier na Red Sunrise 2. W klasie CNC 80 wygrał Czech Miloslav Příhoda z Obora’s Guitar Gangster.

Zawody Strzegom Spring Open wyłoniły zwycięzców siedmiu konkursów międzynarodowych i trzech krajowych, startowało w nich 250 koni reprezentujących 16 krajów.

Wyniki on-line

Autor zdjęć: Leszek Wójcik

 

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

30mar.
KS Bór, Toporzysko 454 34-240 Jordanów
Szkolenie specjalistyczne licencyjne dla szkoleniowców PZJ z Przemysławem Kozanowskim (konkurencja A)
02kwi.
Ośrodek Łaciata Stajnia, Szczytniki ,ul. Mostowa 6A, 62-023 Gądki
Szkolenie z pierwszej pomocy dla szkoleniowców PZJ
02kwi.
SKO, ul. Mokra 17, 32-005 Niepołomice
S/D/F/173/2023 – Seminarium Doszkalające dla Komisarzy SRK – 02.04.2023r Niepołomice – wykładowca: Eulalia Michalik

Komunikaty Komisji Jeździeckich

19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 8 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 7 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas