Zaznacz stronę
Home / Porady jeździec / Trening jeźdźca to konieczność

Jeździec

Sprawdź także porady:

Porady jeździec

Trening jeźdźca to konieczność

Jeźdźcom na ogół ruchu nie brakuje, już samo wyczyszczenie i osiodłanie konia jest niezłą gimnastyką, że o innych pracach w stajni np. porządkowych nie wspomnimy. To jednak nie wystarczy, żeby w siodle zgrać się z ruchem konia, potrzeba przygotowania. Im łatwiej nasze ciało będzie dopasowywać się do rytmu, tym bardziej harmonijny obraz konia i jeźdźca zobaczy świat.

Większość z ćwiczeń można wykonywać w domu i to bez specjalistycznego sprzętu. Warto poszukać ćwiczeń, które będą rozwijały mięśnie brzucha i pleców. Znajdziecie je bez trudu w internecie, np. na youtubie. Wpiszcie np. hasło plank lub deska – to ćwiczenie jest wprost rewelacyjne.

Znakomity dla jeźdźca jest również pilates. Zadaniem ćwiczeń Pilates jest harmonijne rozwijanie ciała, poprawianie nieprawidłowej postawy, przywrócenie witalności fizycznej oraz pobudzenie umysłu . To metoda pozwalająca na wzmocnienie mięśni głębokich, odpowiedzialnych za naszą postawę. Mięśnie głębokie są mięśniami centralnymi, znajdującymi się miedzy żebrami a miednicą i otaczającymi kręgosłup (mięśnie brzucha, mięśnie dna miednicy i mięśnie. grzbietu). Pilates jest łagodną metodą, którą można ćwiczyć bez ograniczeń. Żeby ćwiczenia były skuteczne, trening należy wykonywać – jak zresztą w każdym sporcie – przynajmniej raz w tygodniu, przez cały rok.

Polecić warto również jogę i stretching – ułatwiają rozciąganie się a to sprzyja ogólnej sprawności. Osoby rozciągające się uelastyczniają swoje mięśnie i przyczyniają się do zwiększenia ogólnej sprawności.

Mniej wyczynowa aktywność, która pomoże nam przygotować się do jazdy konnej? Możemy zacząć od długich spacerów, marszu, czy joggingu i biegania. Można również jeździć na rowerze czy chodzić na basen.

Jak ze wszystkim nie należy przesadzać – konie po tygodniu treningu mają odpoczynek, my także powinniśmy go zrobić.

Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
SPONSORZY KADRY MŁODZIEŻOWEJ