Aktualności

Home / Aktualności / Polska gospodarzem Walnego Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej

CZYTAJ TAKŻE

1 2 3 76

Polska gospodarzem Walnego Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej

19 września, 2022

W poniedziałek 12 września w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej (EEF), w którym udział wzięło 38 przedstawicieli państw członkowskich. Walne dokonało aktualizacji składu zarządu EEF. Prezesem Federacji ponownie, do 2026 roku, został wybrany Theo Ploegmakers.

Dzień wcześniej, w niedzielę 11 września, członkowie EEF oglądali finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów – Longines EEF Series Final, rozgrywany w ramach zawodów Warsaw Jumping CSIO4* na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Polska będzie organizatorem finałów w trzech kolejnych latach.

„Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie w Polsce odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej. Polskie jeździectwo bardzo dynamicznie się rozwija, więc budowanie pozytywnych relacji z federacjami naszych europejskich sąsiadów jest bardzo ważne. Goście zgromadzenia wyjeżdżali z Warszawy bardzo zadowoleni. Byli pod ogromnym wrażeniem organizacji finału, polskiej kuchni i panującej podczas posiedzenia atmosfery” – powiedziała wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, która uczestniczyła w obradach EEF z ramienia Polskiej Federacji.

Podczas poniedziałkowych obrad do zarządu EEF powołany został Alan Andabaki z Chorwacji, Elisabeth Max-Theurer z Austrii i ponownie Niemiec Soenke Lauterbach.

Do krajów członkowskich Federacji dołączyła Bośnia, Hercegowina oraz Malta.

Podczas Zgromadzenia przedstawiono raport roczny Zarządu EEF, w którym nakreślono prace Zarządu m.in. związane ze znaczną aktywnością w rozwoju sportu, pomimo utrzymujących się niekorzystnych czynników w postaci pandemii Covid i kryzysu ukraińskiego. Pełny raport jest dostępny tutaj https://www.euroequestrian.eu/…/General-Assembly.html

Członek zarządu EEF Quentin Simoneta przedstawił aktualizację rozwoju rywalizacji sportowej. W tym obszarze podjęto działania, aby opracować nowe cykle zawodów EEF w skokach i ujeżdżeniu, które koncentrują się na zapewnieniu większej liczby formatów zawodów drużynowych.

George Dimaras, członek zarządu i przewodniczący grupy roboczej EEF Jumping, przedstawił przegląd Longines EEF Series 2022. Omówił sukces serii, która miała swój pierwszy pełny rok zawodów w 2022 roku. W całorocznej rywalizacji udział wzięło 242 jeźdźców i 254 koni z 31 krajów, w tym 24 europejskich.

Podczas Walnego zatwierdzono nowy systemu głosowania ważonego EEF w sprawach sportowych, który ilość głosów przypadających na każdy kraj, uzależnia od ilości zawodników, ilości koni, ilości organizowanych imprez jeździeckich, jak również od uczestnictwa zawodników danego kraju w Igrzyskach Olimpijskich.

Europejska Federacja Jeździecka zrzesza 38 krajowych federacji jeździeckich (NF) i 9 członków stowarzyszonych.

WSPIERAJĄ NAS


AR 303 x 517
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

27.04.2024
KJ Liljówka, ul. Jeździecka 3, 62-010 Stęszewko
Kurs podstawowy sędziowski B – 27.04.2024 KJ Liljówka – wykładowca: Natalia Gruszka
27.04.2024
Stajnia Biały Las – Przybylscy, Wierzbna, 58-130 Żarów
Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla szkoleniowców z Elizą Skórczyńską i Natalią Stodołą (konkurencja A)
30.04.2024
Hipodrom Sopot, Polna 1, 81-745 Sopot
Seminarium licencyjne komisaryczne z Małgorzatą Szkudlarek

Komunikaty Komisji Jeździeckich

23.04.

2024

Protokół 8/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 6/2024
Pobierz
05.04.

2024

Protokół nr 7/2024
Pobierz
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy