Aktualności

Home / Aktualności / Polska gospodarzem Walnego Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej

CZYTAJ TAKŻE

WSZDPZJ – komunikat

WSZDPZJ – komunikat

Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego uprzejmie informuje na podstawie § 31 Statutu Polskiego Związku Jeźd [...]

Sprawdź

Polska gospodarzem Walnego Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej

19 września, 2022

W poniedziałek 12 września w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej (EEF), w którym udział wzięło 38 przedstawicieli państw członkowskich. Walne dokonało aktualizacji składu zarządu EEF. Prezesem Federacji ponownie, do 2026 roku, został wybrany Theo Ploegmakers.

Dzień wcześniej, w niedzielę 11 września, członkowie EEF oglądali finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów – Longines EEF Series Final, rozgrywany w ramach zawodów Warsaw Jumping CSIO4* na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Polska będzie organizatorem finałów w trzech kolejnych latach.

„Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie w Polsce odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej. Polskie jeździectwo bardzo dynamicznie się rozwija, więc budowanie pozytywnych relacji z federacjami naszych europejskich sąsiadów jest bardzo ważne. Goście zgromadzenia wyjeżdżali z Warszawy bardzo zadowoleni. Byli pod ogromnym wrażeniem organizacji finału, polskiej kuchni i panującej podczas posiedzenia atmosfery” – powiedziała wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, która uczestniczyła w obradach EEF z ramienia Polskiej Federacji.

Podczas poniedziałkowych obrad do zarządu EEF powołany został Alan Andabaki z Chorwacji, Elisabeth Max-Theurer z Austrii i ponownie Niemiec Soenke Lauterbach.

Do krajów członkowskich Federacji dołączyła Bośnia, Hercegowina oraz Malta.

Podczas Zgromadzenia przedstawiono raport roczny Zarządu EEF, w którym nakreślono prace Zarządu m.in. związane ze znaczną aktywnością w rozwoju sportu, pomimo utrzymujących się niekorzystnych czynników w postaci pandemii Covid i kryzysu ukraińskiego. Pełny raport jest dostępny tutaj https://www.euroequestrian.eu/…/General-Assembly.html

Członek zarządu EEF Quentin Simoneta przedstawił aktualizację rozwoju rywalizacji sportowej. W tym obszarze podjęto działania, aby opracować nowe cykle zawodów EEF w skokach i ujeżdżeniu, które koncentrują się na zapewnieniu większej liczby formatów zawodów drużynowych.

George Dimaras, członek zarządu i przewodniczący grupy roboczej EEF Jumping, przedstawił przegląd Longines EEF Series 2022. Omówił sukces serii, która miała swój pierwszy pełny rok zawodów w 2022 roku. W całorocznej rywalizacji udział wzięło 242 jeźdźców i 254 koni z 31 krajów, w tym 24 europejskich.

Podczas Walnego zatwierdzono nowy systemu głosowania ważonego EEF w sprawach sportowych, który ilość głosów przypadających na każdy kraj, uzależnia od ilości zawodników, ilości koni, ilości organizowanych imprez jeździeckich, jak również od uczestnictwa zawodników danego kraju w Igrzyskach Olimpijskich.

Europejska Federacja Jeździecka zrzesza 38 krajowych federacji jeździeckich (NF) i 9 członków stowarzyszonych.

WSPIERAJĄ NAS


banergnl_pzj
AR 303 x 517

Najbliższe szkolenia

22maj.
Stadnina Koni Kierzbuń (Kierzbuń 6, 11-010 Barczewo)
Kurs Instruktora Jazdy Konnej – SK Kierzbuń
02cze.
KJ Liljówka, ul. Jeździecka 3, 62-010 Stęszewko
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Lilianą Jachimowicz, Moniką Warych i Maliną Brzozowską (konkurencja A)
06cze.
Stajnia PEGAZ, Smogorówka Dolistowska 3, 19-110 Goniądz
Szkolenie specjalistyczne, licencyjne dla szkoleniowców z Krzysztofem Ferensteinem (konkurencja B)

Komunikaty Komisji Jeździeckich

10
maj
Protokół nr 2 z dnia 28.03.2023
10 maj 2023
Do pobrania
15
mar
Protokół nr 1 z dnia 13.03.2023
15 marzec 2023
Do pobrania
19
gru
Protokół nr 9 z dnia 28.11.2022
19 grudzień 2022
Do pobrania
Wczytaj więcej
Patron honorowy
Patron honorowy
Sponsorzy
Partnerzy
Wspierają Nas