SZYBKIE LINKI:

Udany weekend Polaków na zagranicznych arenach (tydzień 12-17.04)

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

18.04.2016

Miniony weekend był dla polskich zawodników bardzo udany. Polacy rywalizowali na arenach w Belgii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

CAI3* | HORST (NED)

Po rywalizacji w trzech próbach (ujeżdżenie, maraton, zręczność) znakomite trzecie miejsce w międzynarodowych zawodach powożeniowych w randze CAI3*-H1 w holenderskim Horst (NED) zdobyła Weronika Kwiatek z luzakiem Maciejem Mazurkiem, mając pod lejcą konia IgielinBartłomiej Kwiatek, brat Weroniki, razem z luzakiem Danielem Kłosowskim oraz koniem Niger, zajęli w tej kategorii miejsce dziesiąte.

W klasie zaprzęgów jednokonnych w CAI3* Horst startowało 60 singli, a zarówno Igielin, jak i Niger, to drugie konie zawodników, mniej doświadczone, dlatego wyniki Polaków w Horst to ogromny sukces.

Wyniki końcowe dostępne: tutaj.

LUMMEN SPRING TOUR | LUMMEN (BEL)

Dobrze spisali się także polscy skoczkowie w belgijskim Lummen (BEL). Startowało tam troje polskich zawodników: Aleksandra Lusina, Łukasz Troszczyński i młody jeździec - Adam Grzegorzewski.

Dobre wyniki w randze CSI1* i CSI3* uzyskała Aleksandra Lusina. Amazonka 12 kwietnia zajęła pierwsze miejsce na dziewięcioletnim koniu Calienta w konkursie Średniej Rundy w randze CSI1* (konkurs szybkości B2 z przeszkodami o wysokości 120cm). Na Carrera SJ w dniu 14 kwietnia zdobyła dziesiąte miejsce w konkursie dwufazowym Małej Rundy w randze CSI1* (konkurs nr D, z przeszkodami o wysokości 110cm). Na tym koniu Carrera SJ amazonka w sobotę, 16 kwietnia, zajęła ósme miejsce w konkursie szybkości Małej Rundy CSI1* (konkurs nr G, z przeszkodami o wysokości 110cm). Tego samego dnia na koniu Calienta zajęła trzecie miejsce w konkursie szybkości Średniej Rundy CSI1* (konkurs nr H2 z przeszkodami o wysokości 120cm).

W randze CSI3* amazonka zajęła czwarte miejsce na koniu Monsun w piątkowym konkursie Średniej Rundy (konkurs szybkości nr 08A z przeszkodami o wysokości 135cm).

Łukasza Troszczyńskiego podczas Lummen Spring Tour z dobrymi wynikami widzieć mogliśmy w zawodach rangi CSIYH1* (dla młodych koni) i CSI3*. 12 kwietnia w konkursie szybkości zawodów CSIYH1* (konkurs nr IIIA z przeszkodami o wysokości 130/135cm), przeznaczonym dla koni siedmioletnich, zajął on drugie miejsce z koniem Catlin.

Tak samo drugie miejsce zajął on na koniu La PLata w konkursie Małej Rundy w randze CSI3* (konkurs szybkości nr 01A z przeszkodami o wysokości 130cm). W konkursue Dużej Rundy w randze CSI3* (konkurs nr 03 z rozgrywką, z przeszkodami o wysokości 140cm) z koniem Djarvi B Łukasz Troszczyński zajął jedenaste miejsce, mając na koncie osiem punktów karnych (dwa błędy). Trzecie miejsce jeździec uzyskał na koniu La PLata w konkursie szybkości Małej Rundy w randze CSI3* z przeszkodami o wysokości 130cm (konkurs nr 07).

Świetnie na arenie w Lummen spisał się młody jeździec - Adam Grzegorzewski. 12 kwietnia na czysto przejechał konkurs dokładności CSIYH1* z sześcioletnim koniem Arabesque de Ravel (konkurs nr II A z przeszkodami 120cm), a 14 kwietnia w konkursie szybkości w randze CSIYH1* (konkurs nr V B z przeszkodami o wysokości 120cm) z tym samym koniem zajął świetne czwarte miejsce.

Dobre wyniki jeździec uzyskał także w zawodach CSI3*. 12 kwietnia w konkursie Dużej Rundy (konkurs CSI3* nr 04 D z przeszkodami o wysokości 145cm) z koniem Zazou Szumawa zajął on czternaste miejsce. Na znakomitym drugim miejscu z czasem 56.24 sek. 15 kwietnia jeździec na koniu Okarino ukończył konkurs szybkości Dużej Rundy (konkurs CSI3* nr 09B z przeszkodami 140cm). Ósme miejsce w tym konkursie zajął Łukasz Troszczyński na Djarvi B z czasem 60.30 sek.

W Grand Prix Lummen Summer Tour (konkurs CSI3* z rozgrywką z przeszkodami o wysokości 150cm) z polskiej ekipy wystartował tylko Adam Grzegorzewski na koniu Torpedo des Forets, zajmując jednak w konkursie dalekie czterdzieste miejsce. Punkty z tego konkursu liczyły się do Rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

Wszystkie wyniki: tutaj.

ESCHWEILER | ESCHWEILER JUMPING FESTIVAL (GER)

W niemieckim Escheweiler (GER) dobrze spisał się Mściwoj Kiecoń, który pojechał tam rywalizować w zawodach rangi CSI1* i CSI3*.

W Masters Welcome Class (konkurs CSI3* nr 1) wystartował on na dwóch koniach. Na Celana Z zajął pierwsze miejsce, a na Urbane - miejsce dziewiętnaste. W niedzielnym konkursie Masters Grand Prix CSI3* zawodnik na Celana Z zajął dobre dwunaste miejsce.

W randze CSI1* 14 kwietnia zdobył on trzecie miejsce na koniu Romina L (konkurs nr 11, Diamond Tour). Dzień później, w piątek, w konkursie CSI1* - Diamond Tour zajął szóste miejsce na koniu Romina L.

Wszystkie wyniki dostępne: tutaj.

Gratulujemy Reprezentantom Polski udanych startów w poprzednim tygodniu!

 

Fot. W. Kwiatek - driving.pl