SZYBKIE LINKI:

Rozpoczyna się trzecia edycja Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

28.05.2016

Konkursem Grand Prix w ramach Baltica Spring Tour w najbliższą niedzielę rozpocznie się kolejna edycja Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego

Po raz kolejny zaproszenie do współpracy od Polskiego Związku Jeździeckiego przyjęli organizatorzy najlepszych letnich zawodów w skokach przez przeszkody, których najważniejsze konkursy w kategorii Seniorów - Grand Prix - składają się na ranking cyklu Jeździeckie Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego. Także po raz kolejny wsparcia temu projektowi udzielił Totalizator Sportowy, stając się Sponsorem Tytularnym przedsięwzięcia. Najlepszy polski zawodnik każdego etapu otrzyma także zegarek marki Albert Riele.

W ramach cyklu w edycji 2016 znalazły się cztery konkursy Grand Prix najlepszych wydarzeń otwartych

Na cykl Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego w edycji 2016 składają się cztery Etapy:

Etap I - Grand Prix CSI** Ciekocinko – 29 maja 2016

Etap II – Grand Prix CSI*** Jakubowice – 24 lipca 2016

Etap III - Grand Prix CSI*** Ciekocinko - 28 sierpnia 2016

Etap IV - Finał JGPP – MP-B Jakubowice – 11 września 2016

Pierwszy etap Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego 2016 już jutro

Jutrzejszy konkurs Grand Prix Baltica Equestrian Spring Tour CSI2*, będzie jednocześnie pierwszą eliminacją cyklu Jeździeckie Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego. Tradycyjnie wezmą w niej udział najlepsi polscy jeźdźcy. Ich rywalizację będzie można śledzić na żywo w TVP Sport.

Zapisy na jutrzejsze Grand Prix są ciągle otwarte, ale możemy się na parkurze w Ciekocinku spodziewać takich jeźdźców jak Jarosław Skrzyczyński, Marek Lewicki, czy Mściwoj Kiecoń (zwycięzca zeszłorocznej edycji). Emocji nie zabraknie. Zapraszamy do Stadniny Koni Ciekocinko oraz na kanał TVP Sport o 16:00.

Zgodnie z regulaminem punkty rankingowe za start w każdym z etapów Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego otrzyma dziesięciu najlepszych polskich zawodników za pierwsze dziesięć miejsc w skali od 10 do 1. Punkty zdobyte podczas Finału, który odbędzie się podczas Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody w Jakubowicach, liczą się podwójnie i udział w nich jest konieczny, aby znaleźć się w Rankingu końcowym Jeździeckiego Grand Prix Totalizatora Sportowego.