SZYBKIE LINKI:

Puchar Polski WKKW po II eliminacji w Sopocie

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

02.05.2016

W miniony weekend, w dniach od 29 kwietnia do 1 maja w Sopocie odbyła się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w bardzo dobrze obsadzonych trzech konkursach międzynarodowych (CIC3*,CIC2* i CIC1*) oraz w dwóch konkursach krajowych (P, L). 

W kategorii Seniorów na prowadzeniu pozostaje Kamil Rajnert z SCSJ Coval Biały Bór, który ponownie wygrał konkurs CIC2* tym razem na klaczy Libertina, na drugie miejsce awansował Jerzy Krukowski z KJ Rakowiec Kwidzyn, który był najwyżej sklasyfikowany Polakiem w konkursie CIC3*, a miejsce trzecie utrzymała Paweł Spisak z JKS Dako Galant Skibno, zawodnik zajął drugie miejsce w konkursie CIC** na koniu Banderas. 

Liderem w kategorii Juniorów pozostaje Małgorzata Cybulska z SKJ Sopot, która tym razem wystartowała w konkursie CIC2* na koniu Chenaro 2, na drugie miejsce wysunęła się Julia Elzanowska z SJ Baborówko, która została sklasyfikowana najwyżej wśród Juniorów w konkursie CIC1*, a na miejsce trzecie spadł Marcel Dul z KJ Jaroszówka. 

W kategoriach Juniorzy Młodsi i Młodzicy prowadzenie utrzymali Martyna Kucharska z KJ Jaroszówka oraz Diego Pieniaszek z KJ Stado Starogard Gdański.

W kategorii Amator, pod nieobecność Pauliny Polonis, na prowadzenie wysunęła się Anna Sobańska z SJ Baborówko. Coraz większa popularność tej kategorii jest doskonałą okazją do rozwoju konkurencji WKKW wśród szerokiej grupy dorosłych zawodników, dla których sport i jeździectwo to hobby. 

W rankingu klubowym na czele pozostaje SJ Baborówko, dla którego tym razem punkty zdobywali Paweł Warszawski oraz Jan Mossakowski w kategorii Seniorów, Julia Elzanowska wśród Juniorów i Anna Sobańska w kategorii Amatorów. 

Rywalizacja Pucharu Polski w WKKW przenosi się do Wielkopolski, już za dwa tygodnie na zawodach krajowych zawodnicy będą zdobywać punkty w Racocie, a następnie podczas Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku.