SZYBKIE LINKI:

Po zgrupowaniu Kadry Narodowej Powożących Zaprzęgami Jednokonnymi

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

04.05.2016

W dniach 29 kwietnia do 1 maja w Gogolewie odbyło się zgrupowanie kadry zaprzęgów jednokonnych, w którym udział brali Marcin Kiljańczyk, Alicja Chodkiewicz i Bartłomiej Kwiatek. Z powodów osobistych nie dojechał ostatni powołany członek Kadry - Sebastian Bogacz. Pod okiem trenera Kadry Weroniki Kwiatek odbywały się treningi z zakresu wszystkich prób powożenia. 

Podczas treningów ujeżdżeniowych uwagę skupiano na prawidłowym wykonaniu rysunku programu, doborze odpowiedniego tempa oraz impulsu do danego chodu, pracę nad prawidłowym wykonaniem przejść pomiędzy chodami, a także wyeksponowanie zalet poszczególnych koni. 

Treningi maratonowe miały za zadanie naukę płynnej jazdy w przeszkodach, doboru odpowiedniego tempa jazdy, pracę nad prawidłowym wygięciem i reakcje na pomoce. Praca wykonywała była we wszystkich trzech chodach, powożący uczyli się wyczucia przestrzeni w przeszkodach. 

Rozegrany został również konkurs zręczności powożenia, który sprawdzał zarówno techniczne przygotowanie koni do jazdy w ciasnych zakrętach, a także posłuszeństwo koni i "oko" powożącego podczas szybkiej jazdy w dystansie. 

Atmosfera była bardzo pozytywna, uczestniczy wzajemnie sobie pomagali, widać było duże zaangażowanie podczas treningów. Każdy powożący otrzymał wskazówki, nad czym ma pracować w domu, a pierwsze efekty powinny być widoczne podczas majowych zawodów na Litwie w Bendoriai (LTU) w dniach 19-22 maja, które są startem obowiązkowym dla zawodników Kadry.

Kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej Powożących Zaprzęgami Jednokonnymi odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2016r. w Gogolewie.

 

Tekst: Weronika Kwiatek

Fot. driving.pl