SZYBKIE LINKI:

Piąta eliminacja Pucharu Polski WKKW podczas Strzegom Horse Trials

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

17.05.2016

Do tegorocznej edycji Strzegom Horse Trials coraz bliżej. Na crossie trwają bardzo intensywne prace. Zaczynają spływać też pierwsze zgłoszenia. 

- Pogoda nam bardzo sprzyja. Zrobiło się ciepło i słonecznie, co pozwala nam na szerokie prace na crossie - mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów i zarazem budowniczy strzegomskiego cross.

Na tegorocznej trasie crossu podczas dwóch dni rywalizacji w ramach prób terenowych wiele się zmieni. We wszystkich klasach pojawią się nowe przeszkody. Największą nowością będzie duża przeszkoda woda, która jesienią zeszłego roku przeszła gruntowną przebudowę i jest obecnie prawie trzy razy większa niż przed modernizacją. Na trasie crossu pojawiło się również parę niewielkich wzniesień, które uczynią go jeszcze bardziej widowiskowym. Pojawi się także nowa łódka, nowe traktory, nowy korner i nowi sponsorzy.

- Mam nadzieję, że przygotowywane przez nas trasy okażą się przyjazne dla jeźdźców i koni, a zarazem pozwolą mi maksymalnie dużo się nauczyć i zdobyć sporo nowych doświadczeń – podsumowuje Marcin Konarski.

Do zawodów Strzegom Horse Trials i czwartej eliminacji Pucharu Polski WKKW postało niewiele ponad miesiąc. Odbędą się one dniach 22-26 czerwca 2016r. W programie wszystkie klasy i wszystkie poziomy: CI–SHORT  1*/2*/3* i CI–LONG 1*/2*/3*.

Pierwsze zgłoszenia wpłynęły już na początku tego miesiąca. Termin zgłoszeń ostatecznych mija 23 maja.