SZYBKIE LINKI:

Mistrzyni Świata w Baborówku!

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

08.07.2015

Podczas tegorocznego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko wystartuje blisko 150 zawodników z 10 państw z całego świata. Zobaczymy jeźdźców między innymi z Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Japonii, Litwy, Holandii i Szwecji. W sumie zgłoszonych zostało blisko 300 koni. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy przyjęli 230 par.

Niekwestionowaną gwiazda 10 edycji zawodów WKKW w Baborówku będzie Sandra Auffarth - Mistrzyni Świata i 2-krotna medalistka Igrzysk Olimpijskich. To niezwykle utalentowana zawodniczka. Mimo młodego wieku, dotrzymuje kroku najlepszym zawodnikom WKKW na świecie, co najlepiej udowodniła zdobywając indywidualnie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła w wieku 3 lat. Wychowała się na w rodzinnej stadninie, gdzie jeździła od najmłodszych lat. Początkowo Sandra chciała się poświecić tylko skokom przez przeszkody. Pomysłowi sprzeciwiła się mama, która była zdania, że Sandra powinna się rozwijać także ujeżdżeniowo. Do Baborówka przyjedzie aż z trzema końmi, miedzy innymi z Ipso, na którym wcześniej startował Benjamin Winter. Zobaczymy ją w najtrudniejszym konkursie Festiwalu – CIC3* na Ipso oraz Thalia L'Amaurial oraz w konkursie CIC1* na Viamant du Matz.

Swój przyjazd do Baborówka potwierdzili wszyscy najlepsi polscy wkkw-iści, którzy będą walczyć o punkty rankingu olimpijskiego, dające im szanse na udziału w przyszłorocznych Igrzyskach. Na listach startowych nie zabraknie aktualnego Mistrza Polski Kamila Rajnerta, Pawła Spisaka i Paweła Warszawskiego.

Podczas Festiwalu rozegrany zostanie także Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w WKKW. W ramach zawodów Polacy walczyć będą we wszystkich klasach o punkty do Rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku.

Program Festiwalu:
Piątek 17 lipca 2015:
8.00 – 19.00 – Ujeżdżenie
Sobota 18 lipca 2015:
8.00 – 18.00 – Cross, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci
Niedziela 19 lipca 2015:
9.30 – 17.00 – Skoki, pokazy i atrakcje, program edukacyjno-sportowy dla dzieci, ceremonie zwycięzców, wręczenie medali  Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży WKKW oraz Mistrzostw Polski Juniorów WKKW
Zapraszamy na Festiwal Jeździecki Baborówko 2015!

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Kopka
Rzecznik prasowy
tel.: +48 505 555 235
email: press@baborowko.pl