SZYBKIE LINKI:

Kamil Grzelczyk triumfuje w drugim etapie Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

24.07.2016

Kamil Grzelczyk na koniu Wibaro dostarczył dziś kibicom jeździectwa niesamowitych emocji w drugim nawrocie konkursu Grand Prix w ramach Silesia Equestrian w Jakubowicach. Konkurs ten był jednocześnie drugą eliminacją Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego.

Zawodnik wystartował jako ostatni jeździec drugiego nawrotu. Do pobicia miał zerowy i bardzo szybki przejazd Jelmera Hoekstra (NED) na koniu Arakorn. Polak zaryzykował, pojechał jeszcze szybciej niż Holender, zaliczył double clear i wygrał.

Zwycięstwo w Grand Prix dało Kamilowi Grzelczykowi drugie miejsce ex aequo z Mściwojem Kieconiem w ogólnej klasyfikacji cyklu Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego. Kolejnym najlepszym z Polaków w Grand Prix podczas Silesia Equestrian był Michał Ziębicki, który zajął na podium trzecie miejsce. Po dwóch etapach cyklu wynik ten dał mu prowadzenie w klasyfikacji Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego. Na miejscu trzecim w klasyfikacji cyklu znowu ex aequo plasują się Anna Szary-Ziębicka i Hubert Kierznowski.

Przed nami trzeci etap Jeździeckiego Grand Prix Polski Totalizatora Sportowego w trakcie Grand Prix CSI*** Ciekocinko, Baltica Summer Tour – 28 sierpnia i finał w trakcie Mistrzostw Polski Seniorów w Jakubowicach – 11 września.

RANKING 2016