SZYBKIE LINKI:

II Etap Pucharu Polski WKKW w Sopocie

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

26.04.2016

W najbliższy weekend od 29 kwietnia do 1 maja na terenie Hipodromu Sopot odbędzie się II Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy walczyć będą o punkty rankingowe w 3 konkursach międzynarodowych – CCI3*, CIC2* i CIC1* oraz w 2 konkursach krajowych – CNC P, CNC L.

Cieszy bardzo wysoka frekwencja. Do zawodów zgłoszono ponad 230 par, a na starcie oprócz czołówki polskich zawodników zobaczymy jeźdźców z Niemiec, Estonii, Holandii, Szwecji, Belgii i Szwajcarii. Wspaniała infrastruktura sopockiego Hipodromu oraz warunki rozgrywania zawodów sprawiają, że w zawodach co roku startują najlepsi jeźdźcy z całej Europy. Na listach startowych nie zabraknie takich zawodników jak Linda Algotsson, Merel Blom czy niekwestionowana gwiazda światowego WKKW - Australijczyk Andrew Hoy.

Szczególnie ciekawie zapowiada się pucharowa rywalizacja wśród seniorów. Do zawodów zgłosiła się czołówka rankingu po I Eliminacji  - Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór), Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), Paweł Warszawski (SJ Baborówko). Dołączy do nich Artur Społowicz (KJ Jaroszówka), który w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w Pucharze Polski WKKW.

Zacięta rywalizacja toczy się również wśród klubów. Na czele po zawodach w Jaroszówce znajduje się SJ Baborówko, dla którego w I Eliminacji punkty zdobyło aż 4 zawodników. Na miejscu drugim znajduje się KJ Facimiech, a na miejscu trzecim LKJ Hippologia Strzegom.

Lista zgłoszonych zawodników dostępna: tutaj.

Zapraszamy na piękny majowy weekend do Sopotu!

Więcej informacj na: www.ppwkkw.pl.