SZYBKIE LINKI:

KOMUNIKAT ZARZĄDU PZJ

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

05.05.2020

Zarząd w porozumieniu z przedstawicielami organizatorów zawodów, Kolegium Sędziów i komisjami sportowymi podejmuje szereg działań mających na celu dalsze odmrażanie naszej branży. Powrót do organizacji zawodów jest celem naszych wspólnych działań, lecz dążyć do tego musimy rozważnie. 

Na dzień dzisiejszy ruszyła rekreacja i powoli przywracany jest do działania sport. Dalsze luzowanie uzależniane jest oczywiście od stanu rozwoju epidemii, ale w przypadku sportu, z uwagi na jego urazowość, duże znaczenie ma dostępność do mocno obciążonej służby zdrowia. 
 

Wszystkich łączy nas jeździectwo, lecz każdy krok na przód musi być rozważny. Nadmierny pośpiech i prowadzenie działalności, która może wywołać ewentualne interwencje ze strony sanepidu lub służb porządkowych, mogłyby spowodować odwrotną reakcję i wstrzymanie działań luzujących ze strony władz państwowych.

Apelujemy o powstrzymanie się z działaniami, które mogą przynieść całemu środowisku więcej szkody niż pożytku. Wszyscy jesteśmy spragnieni spotkań, treningów, akcji szkoleniowych , otwartych parkurów oraz wszelkich form rywalizacji. Niemniej jednak warto powstrzymać się ze zbyt pochopnymi działaniami, a nasza cierpliwość przyniesie kolejne fazy odmrażania naszej branży. 

             Wspólnie musimy dbać, aby ten proces postępował sukcesywnie i nie został przerwany, przez pochopne działania ze strony naszego środowiska.